Kauno muzikiniame teatre – premjera apie legendinę imperatorienę Sisi – Kas vyksta Kaune

Kauno muzikiniame teatre – premjera apie legendinę imperatorienę Sisi

„Elisabeth“ premjera / M.Aleksos nuotr.

Pastarųjų dienų neprognozuojamo agresoriaus sukeltų karinių įvykių sūkuryje Kauno valstybiniame muzikiniame teatre įvyko Michael Kunze ir Sylvester Levay miuziklo „Elisabeth“ premjera. Tai buvo neeilinis spektaklis, teatro artistai, pasitelkę profesines jėgas ir drąsą, tvirtai žengė į sceną, tarsi į kovos lauką. Tai buvo stiprus momentas įrodęs artistų meistriškumą bei meilę savo darbui, nors politiniai įvykiai temdė ir visų protus, ir išleidžiamos premjeros šventišką šurmulį.

Kaip minima Kauno valstybino muzikinio teatro pranešime žiniasklaidai, žiūrovai turėjo progą susipažinti su įspūdinga istorine asmenybe – Austrijos-Vengrijos imperatore Elžbieta (1837-1898), labiau Europos istorija besidomintiems žinoma vardu Sisi.

Prie miuziklo „Elisabeth“ dirbo didžiulė kūrybinė komanda: visus imperatorės Sisi gyvenimo ir sielos užkaborius išstudijavusi režisierė Viktorija Streiča; teatro vyriausiasis dirigentas Jonas Janulevičius (beje, spektaklyje ne tik vadovaujantis muzikiniam vyksmui, bet ir atliekantis vaidmenį!); įspūdingo ir išradingai mizanscenas spalvinančio, auksu nulieto scenovaizdžio autorius scenografas Artūras Šimonis; net tris šimtus šios istorijos temą varijuojančių kostiumų ir artistų grimą sukūrė dailininkė Kotryna Daujotaitė, o scenos šviesas – dailininkas A. Šimonis kartu su Audriumi Jankausku; šokius ir scenos judesį pastatė choreografas Dainius Bervingis; nemenkus iššūkius drauge su choro kolektyvu įveikė chormeisterė Rasa Vaitkevičiūtė.

Dviejų austrų, muzikinės scenos grandų – tarptautinės sėkmės sulaukusio libretų dramaturgo, vieno žymiausių dainų vokiečių kalba autoriaus Michael‘o Kunze‘s bei pianisto, aranžuotojo, kompozitoriaus ir dirigento Sylvester‘io Levay‘jaus sceninio kūrinio apie kontraversiškai vertinamą, bet abejingų jos gyvenimo istorijai nepaliekančią aristokratę – miuziklo „Elisabeth“ premjeriniai spektakliai Kaune įvyko penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį (vasario 25, 26 ir 27 d.).

Miuziklo autoriai M. Kunze ir S. Levay, džiaugdamiesi, kad pasaulinio populiarumo sulaukęs, vakarų Europos, Skandinavijos šalis, apkeliavęs, nukakęs net į tolimąsias Japoniją ir Pietų Korėją, jų kūrinys pasiekė ir Lietuvos auditoriją. Jie sako, jog realiais įvykiais grįstas miuziklas savo tematika yra labai šiuolaikiškas.

Tai istorija apie moterį, kuri kovojo už teisę gyventi taip, kaip ji nori. Elžbieta tiesiog troško saugumo, šviesios ateities ir meilės, bet nerado. Tai paaiškina jos nesuvokiamą nutrūktgalviškumą ir flirtą su Mirtimi ne tik savo eilėraščiuose, bet ir gyvenimo elgsenoje. Sudėtingas Sisi meilės romanas su Mirtimi yra šios istorijos pagrindas.

Sudėtingą meilės romaną su Mirtimi scenoje atskleidė abi Elizabet – Marija Arutiunova ir Karina Krysko. Solistės savo moteriškumu bei nokautuojančiu švelnumu pavergė žiūrovų simpatijas.

Gaivališkai flirtuojantį, fatališką Mirties personažą įtikinamai įkūnijo Jeronimas Milius ir Egidijus Bavikinas.

Pirmą kartą muzikinio teatro scenoje debiutavęs Mantas Jankavičius pavergė žiūrovus savo puikios aktorystės bei meistriško vokalo valdymo deriniu. Šauniai sudėtingą vaidmenį įkūnijo ir teatro žiūrovams kaip puikus Džekilas/Haidas pažįstamas Rokas Laureckis. Abu solistai skirtingai, tačiau itin raiškiai perteikė pamišėlišką italų anarchisto Lukenio charakterį.

O Elžbietos sutuoktinio Franco Jozefo partiją Rokas Spalinskas ir Raimondas Baranauskas atliko iš tiesų „griežtai, šaltai, kietai“ (tekstas iš spektaklio).

Miuzikle šalia pagrindinių vaidmenų atlikėjų dainuoja, šoka, vaidina didžiulis būrys teatro solistų, choro ir baleto artistų, groja ne tik orkestras, bet ir ritmo grupė, o deramą skambesį užtikrina talentingų garso operatorių grupė, vadovaujama garso režisieriaus Justino Giedraičio.

Kerinčią imperatorės „Elisabeth“ istoriją dar galėsite pamatyti balandžio 2, 3 d., gegužės 5, 6 d.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA