Paveiktų šalių sąrašas išliks nepakitęs, tačiau kai kurių keliautojų laukia pokyčiai – Kas vyksta Kaune

Paveiktų šalių sąrašas išliks nepakitęs, tačiau kai kurių keliautojų laukia pokyčiai

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kitą savaitę, sausio 17–23 d., galios toks pat paveiktų šalių sąrašas, kaip šią savaitę. Tai reiškia, kad visos pasaulio šalys lieka raudonoje ir pilkoje zonoje, o iš užsienio atvykstantiems nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems (arba sirgusiems anksčiau nei prieš 180 dienų) asmenims prieš pat kelionę būtina atlikti tyrimą dėl COVID-19 ligos, o atvykus į Lietuvą izoliuotis. Izoliacijos terminas nuo šiol bus ne 10 dienų, o 7 dienos nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką.

Kaip skelbia Sveikatos apsaugos ministerija, sausio 17 d. įsigaliojus atnaujintoms tyrimų ir izoliacijos taisyklėms, rekomenduojamas PGR tyrimas atvykstantiems iš raudonos arba pilkos zonos šalių nebus atliekamas mobiliuose punktuose ir jam nebus registruojama Karštąja linija 1808. Iš šios zonos atvykstantiems keliautojams bus rekomenduojama ne vėliau kaip trečią dieną po atvykimo savo lėšomis atlikti PGR tyrimą arba greitąjį antigeno testą. Gyventojai turėtų patys pasirinkti tyrimus atliekančią gydymo įstaigą arba laboratoriją ir joje registruotis.

Iš geltonos zonos šalių atvykstantys keliautojai nebus tiriami valstybės lėšomis 3-5 dieną po atvykimo. Jiems taip pat bus rekomenduojama ne vėliau kaip trečią dieną po atvykimo atlikti PGR tyrimą arba antigeno testą savo lėšomis.

Asmenimis, turėjusiais sąlytį, kuriems taikoma su kelionėmis susiję reikalavimai, nuo šios bus laikomi asmenys, grįžę ar atvykę iš šalių, įtrauktų į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, arba keliavę per paveiktas šalis 10 dienų laikotarpiu iki grįžimo / atvykimo į Lietuvos Respubliką, išskyrus keliavimą oro transportu, kai neišeinama iš oro uosto tranzito zonos (toliau – asmenys, grįžę iš užsienio). Anksčiau šis terminas buvo 14 dienų.

Siekiant sumažinti infekcijos plitimo riziką keliaujantiems, rekomenduojama laikytis prevencijos priemonių visos kelionės metu, taip pat esant oro/jūrų uostuose, autobusų stotyse ir pan. (vengti minios, išlaikyti saugų atstumą, dėvėti kaukes ir pan.), nekeliauti, jei asmeniui pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų simptomai.

Paveiktų šalių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną penktadienį ir įsigalioja artimiausią pirmadienį. Vadovaujantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) žemėlapiais, užsienio valstybės yra skirstomos į skirtingų spalvų zonas, kurioms galioja atitinkami reikalavimai. Lietuvoje sudaromame paveiktų šalių sąraše šalis priskiriama konkrečios spalvos grupei pagal labiausiai paveikto šalies regiono spalvą. Trečiosios šalys, kurios neteikia duomenų ECDC, patenka į pilkąją zoną.

Papildomai SAM atkreipia dėmesį, kad pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. vasario 26 d. nutarimą Nr. 152 „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo”, valstybės sienos kirtimas apribojamas uždraudžiant užsieniečiams atvykti į Lietuvos Respubliką. Užsieniečių (atvykstančių iš trečiųjų šalių) atvykimo į Lietuvą išimtys yra nustatytos minėto nutarimo 2.3. papunktyje.

Daugiau informacijos, susijusios su valstybės sienos kirtimu ar užsieniečių atvykimu teiraukitės Valstybės sienos apsaugos tarnyboje (interneto svetainė http://www.pasienis.lt), Užsienio reikalų ministerijoje (interneto svetainė https://urm.lt ). Jeigu užsienietis atitinka bent vieną iš šių išimčių, leidžiančių jam atvykti į Lietuvą, atvykdamas jis privalo atitikti žemiau esančioje lentelėje aprašytus reikalavimus keliautojams, kurie taikomi visiems, atvykstantiems į Lietuvą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA