Ant Kauno kalėjimo sienos – tikrų nuteistųjų portretai – Kas vyksta Kaune
KAUNO KALĖDŲ RADIJAS:

Ant Kauno kalėjimo sienos – tikrų nuteistųjų portretai

Kauniečiai galbūt jau pastebėjo pasikeitusį Kauno tardymo izoliatoriaus fasadą. Įkalinimo įstaigos sieną iš A. Mickevičiaus gatvės pusės papildė meno kūriniai – įvairiuose Lietuvos kalėjimuose bausmę atliekančių nuteistųjų portretai.

Šie kūriniai ant kalėjimo Kaune sienos gimė dailininkei Linai Šlipavičiūtei lankantis įkalinimo įstaigose ir gyvai bendraujant su nuteistaisiais. Menine projekto dalimi siekiama padėti visuomenei kitaip pamatyti laisvės atėmimo bausmę atliekančius žmones, o galbūt ir atsisakyti tam tikrų stereotipų. Kiekvienas plakatas papildytas nuteistųjų frazėmis: mintimis apie save, savo ateitį išėjus į laisvę.

„Pirmiausiai norime parodyti, kad už kalėjimų sienų esantys žmonės ne taip ir skiriasi nuo tų, kurie yra kitapus sienų. Suprantama, projektas šiek tiek provokatyvus, bet kartais lengva provokacija padeda žmonėms pažiūrėti į tai, ką nevalingai norisi ignoruoti. Būtent to ir tikimės. Labai džiugu, kad Kauno tardymo izoliatorius taip šiltai ir atvirai priėmė mūsų iniciatyvą“, – sako dailininkė L.Šlipavičiūtė.

Nuteistųjų portretų plakatai papildyti asmeninėmis mintimis apie ateitį išėjus į laisvę/ Organizatorių nuotr.

Ši ekspozicija Kaune yra dalis projekto „Karjeros portretai“, kuriuo siekiama ugdyti laisvės atėmimo bausme nuteistųjų socialinius įgūdžius, sudarant palankesnes sąlygas įsilieti į darbo rinką ar grįžti į formalią švietimo sistemą atlikus bausmę, rašoma projekto organizatorių pranešime spaudai.

Tai jau antra vieša nuteistųjų portretų ekspozicija. Vilniaus Bendrystės ir socialinių inovacijų centre (Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios pastate) buvo eksponuojami ant drobių sukurti portretai, papildyti pačių nuteistųjų ranka rašytomis frazėmis.

Projektą „Karjeros portretai“ vykdo Nacionalinis socialinės integracijos institutas, kartu su partneriais – VŠĮ „Prirašytos rankos“ bei meno laboratorija „Kiaurai sienas“. Visuomeninės organizacijos kartu siekia laisvės atėmimo bausmę atliekantiems asmenims padėti susikurti aiškų savo karjeros planą, įsivertinant gebėjimus ir galimybes bei ugdyti visuomenės toleranciją laisvės atėmimo bausmę atlikusių asmenų atžvilgiu.

„Kuriant „Karjeros portretus“, bendradarbiavome su Kalėjimų departamentu bei keliomis įkalinimo įstaigomis. Visur sulaukėme palaikymo bei supratimo, kad nuteistųjų integracijos sėkmę lemia ne tik jų pačių pastangos, bet ir visuomenės požiūris“, – sako projekto koordinatorė Inga Rancova.

Meno ir socialinio darbo sintezė – išskirtinis eksperimentas Lietuvoje. Anot I. Rancovos, tikimasi, kad rezultatai leis taip eksperimentuoti ir ateityje. Projektas finansuojamas Europos Socialinio Fondo Agentūros, per projektą „Alternatyvių investicijų detektorius“.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA