Duotas žemas startas „Metų automobiliui 2022“: savo favoritą rinks ir kauniečiai – Kas vyksta Kaune

Duotas žemas startas „Metų automobiliui 2022“: savo favoritą rinks ir kauniečiai

V. Pilkausko nuotr.

Lietuvoje prasideda tradiciniai, daugiau nei dvidešimtmetį Lietuvos žurnalistų autoklubo organizuojami, „Metų automobilio“ rinkimai. Kasmet jų pradžią pažymi dešimties profesionalių automobilių žurnalistų komisijos išrinkimas. Šiemet profesionalų būrį papildė ir naujas vardas.

„Džiugu, kad nepaisant tebesitęsiančios koronaviruso pandemijos ir kitų grėsmių, autoklubui pavyksta išlaikyti tradiciją ir surengti Lietuvos „Metų automobilio“ rinkimus, išbandant ir patikrinant pačius naujausius šalyje pasirodžiusius modelius. Be to, surengiant daugybę bandymų ir patikrinimų, kokiais pasigirti negali ir Europos, ir Pasaulio metų automobilio konkursai“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas Lietuvos žurnalistų autoklubo prezidentas Valdas Valiukevičius.

Šiemet „Lietuvos metų automobilį 2022“ rinks atnaujinta dešimties žurnalistų komisija (abėcėlės tvarka):

1. Egidijus Babelis
2. Linas Butkus
3. Renaldas Gabartas
4. Justas Lengvinas
5. Dainius Leonavičius
6. Vitoldas Milius
7. Jurgis Paplaitis
8. Žilvinas Pekarskas
9. Dina Sergijenko
10. Valdas Valiukevičius

Žurnalistai darbuojasi didžiausiuose Lietuvos nacionalinės žiniasklaidos kanaluose, tokiuose kaip interneto portalai „Delfi“ ir 15min.lt, verslui skirtame laikraštyje „Verslo žinios“, specializuotuose automobilių rinkai skirtuose žurnaluose „Auto Bild Lietuva“, „Keturi ratai“.

Šiemet prie komisijos prisijungė žurnalistas Justas Lengvinas, bendradarbiaujantis su žurnalo „Keturi ratai“ kūrėjais, taip pat – su kitais Lietuvos leidiniais, periodiškai bandantis ir aprašantis bei fotografuojantis naujausius Lietuvoje pasirodžiusius automobilius.

Rinks ne tik geriausią
Kasmet vykstanti „Lietuvos metų automobilio“ rinkimams, komisija susitelkia rinkdama ne tik geriausią per metus rinkoje pasirodžiusį modelį, tačiau įvertindama ir pretendentus į daugelį kitų nominacijų.

Pavyzdžiui, renkamas „Metų elektromobilis“ ir ši nominacija pastaraisiais metais įgauna vis daugiau reikšmės, mat vis didesnę dalį konkurso automobilių parko sudaro elektra varomos transporto priemonės. Taip pat renkamas ir „Metų miesto visureigis“, kadangi šio tipo transporto priemonės itin domina ne tik lietuvius, bet ir vairuotojus visame pasaulyje. Dėmesys skiriamas šeimai tinkamiausiems, sportiškiausiems modeliams, įvardijamos ryškiausios per metus automobilių rinkoje atsiradusios inovacijos.

Šiemet „Metų automobilio 2022“ startas numatomas Vilniuje, spalio 27-ąją, viešbutyje „Crown Plaza“. Vėliau automobiliai bus bandomi Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos autodrome ant slidžių dangų. Vėliau konkursas persikels į Druskininkus – komisija apsistos absoliučiai naujame, visiškai neseniai Druskininkuose atsidariusiame Lietuvos sporto centro sporto komplekse „Druskininkai“.

Čia komisija kartu su Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkais atliks specialius greitėjimo, stabdymo, autonominių sistemų veikimo testus, bandymus visureigiams.

Geriausiųjų septintuko paskelbimas numatomas lapkričio 17 d., o rinkimų finalas, kurio metu paaiškės „Lietuvos metų automobilis 2020“, „Tautos automobilis 2020“, „Metų visureigis“ ir kitų nominacijų nugalėtojai – lapkričio 27 d.

Įteiktas Kauno metų automobilio 2021 apdovanojimas

Už favoritą portale „Kas vyksta Kaune“ galės balsuoti ir kauniečiai. Primename, kad 2021-ųjų kauniečių metų automobiliu išrinktas elektrinis „Audi e-tron Sportback“. SUV tipo gražuolė nuožulniu stogu surinko 17,33 proc. balsų, antrą ir trečią vietas pasidalijo „Škoda Octavia“ (8,71 proc.) su „Mercedes-Benz E klase“ (8,71 proc.).

Daugiau apie „Audi e-tron Sportback“ skaitykite čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA