Iš sektos Indonezijoje pasprukęs kaunietis pristato debiutinį alternatyvios elektronikos albumą – Kas vyksta Kaune

Iš sektos Indonezijoje pasprukęs kaunietis pristato debiutinį alternatyvios elektronikos albumą

Jau rugsėjo 25 dieną, debiutinį albumą „ODISĖJA“ Vilniuje pristatysiantis kaunietis Karolis pusmečio kelionės Pietryčių Azijoje metu patyrė įvairių nuotykių ir netikėtumų. Susipažino su vietine kultūra ir įsirašė begalę garsų, pokalbių, melodijų ir instrumentų. Taip gimė vinilinės plokštelės formatu išleistas albumas.

Karolis – atlikėjas, muzikos autorius ir kosmopolitas, startuoja su autoriniu albumu. Bekuriant alternatyvios elektronikos, beats, future electronics, brazilian funk, experimental, rap, opera žanrų takelius kompozitorius nenuobodžiavo.

„Ieškodamas garsų albumui, pusvalandį praleidau Bankoko kalėjime, apsistumdžiau su Kambodžos mafija, dainavau su transvestitais Koh Lipe saloje, prižiūrėjau kopas Kuršių Nerijoje, studijavau karališkajame universitete Maroke, dalyvavau orkestro proteste Čikagoje, bei ieškodamas šokėjų vaizdo klipui buvau apkaltintas kultūriniu savinimusi feministinio twerk’o ansamblio vadovės Portugalijoje“, – neįtikėtinais nuotykiais dalijosi Karolis.

/ Asmeninio archuvo nuotr.

Viena įsimintiniausių Karolio kelionės akimirkų – tylos stovykla Javos saloje. 10-ties dienų stovykloje dalyvauja ~70 vyrų ir moterų, jiems negalima kalbėti ir žiūrėti vienas į kitą, telefonai ir asmeniniai daiktai užrakinami saugykloje. Nuo 4:30 ryto iki 9 vakaro vyksta meditacijos sesijos su mini pertraukomis, pusryčiais ir pietumis. Kompozitoriui pasisekė, nes jo meditacijos vieta buvo per vidurį, salės gale – jis stebėjo visų elgseną.

„Po pirmos sesijos nuolankiai „mokytojui“ nusilenkė tik padėjėjai, kurie gamina maistą ir prižiūri stovyklą. Vakare rodė stovyklos įkūrėjo video įrašus, kuriuose teigiama, kad dalyviai yra nusidėję, jiems reikia „išsivalyti“ ir patirti nušvitimą siūlomos meditacijos technikos pagalba“, – teigė Karolis.

Trečios dienos rytas buvo lemtingas. Supratęs, kad juo manipuliuojama ir pasilikus ilgiau jo kuriama muzika pasikeis neatpažįstamai, jis nusprendė išeiti.

„Jaučiausi apdujęs, užuodžiau įtartinus kvapus. Po sesijos „mokytojui“ nuolankiai nusilenkė jau 80% moterų ir 35% vyrų“, – istoriją tęsė jis – susikrovus kuprinę ir vienam iš padėjėjų pasakius, jog jis norįs išeiti, Karolio paleisti niekas neskubėjo „tu negali… dar pagalvok… tau reikia mokytojo leidimo… jis galės susitikti tik po pietų… tavo pasas užrakintas…”.

/ Asmeninio archuvo nuotr.

Jau susidūręs su Pietryčių Azijai būdinga manipuliacijos maniera, prodiuseris padėjo ranką ant padėjėjo peties, pažiūrėjo jam tiesiai į akis ir rėžė, jog jis išeina. Dabar. Mokytojas „leidimą“ suteikė ir Karolis tapo laisvas. Praėjus vos 5 valandoms, visa stovykla atrodė lyg blogas sapnas. Dar kurį laiką, kaip teigia muzikos kūrėjas, užsimerkęs mintyse vis atsidurdavo meditacijos salėje.

Be Karolio balso, albume išgirsite ir kitu vokalistų. Koloboruodamas su atlikėja Aurėja, reperiu Master Reef (JAV) bei operos solistu E. Chrebtovu, kompozitorius atveria kitą šiuolaikinės elektronikos plotmę.

„Kurdamas šį albumą įsivaizdavau senus laikus. Kai nebuvo ekranų, žmonės sėdėdavo priešais radiją arba besisukančią vinilinę plokštelę – skyrę laiko, mėgaudavosi muzika ir įjungdavo vaizduotę, kai albumus klausydavo nuo pradžios iki galo”, – mintimis dalijosi prodiuseris.

Muzikos kūrėjas džiaugiasi rugsėjo 25-ąją galėsiantis pristatyti debiutinį albumą „ODISĖJA“, Salionas kokteilių bare, Vilniuje.

Albumo paklausyti galite čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA