G. Nausėda antrajame prezidento rinkimų ture sulauks paramos iš „valstiečių“ – Kas vyksta Kaune

G. Nausėda antrajame prezidento rinkimų ture sulauks paramos iš „valstiečių“

BNS 2024/05/20 12:22
Rugsėjo 1-osios studentų eisena
Gitanas Nausėda / R. Tenio nuotr.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) antrajame prezidento rinkimų ture reiškia paramą perrinkimo siekiančiam šalies vadovui Gitanui Nausėdai.

Kaip pirmadienį pranešė partija, tokį sprendimą priėmė jos taryba.

Antrajame rinkimų ture G. Nausėda susitiks su premjere Ingrida Šimonyte.

„Valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis žmones ragina ateiti balsuoti ir išreikšti palaikymą kandidatui, kuris atstovauja „tradicinėms vertybėms“.

„Šiandien tik tokiu būdu galima šiai valdžiai parodyti, kad jų politikos, kurią formuoja ir įgyvendina I. Šimonytės vadovaujama Vyriausybė, nepalaiko absoliuti dauguma“, – teigė R. Karbauskis.

Politikas taip pat teigia viešojoje erdvėje pasigendąs raginimų ateiti balsuoti ir mano, kad mažesnis rinkėjų aktyvumas būtų naudingesnis konservatorių kandidatei.

„Didelė G. Nausėdos persvara pirmame ture gali lemti, kad į antrą turą ateis mažiau žmonių, nes visi jau kalba apie G. Nausėdos pergalę. Tai gali tapti „meškos paslauga“ G. Nausėdai. Jo pergalę lems tik didelis žmonių aktyvumas antrame ture, nes konservatorių rinkėjas yra labiau mobilizuotas ir į rinkimus tikrai ateis“, – sakė R. Karbauskis.

„Todėl mes raginame visus turinčius teisę balsuoti ateiti balsuoti gegužės 26 dieną ir atiduoti savo balsą tam, kuris Lietuvai atstovaus penkerius metus“, – pridūrė jis.

Išankstinis balsavimas antrajame prezidento rinkimų ture prasidės antradienį.

Pirmajame rinkimų ture LVŽS rėmė teisininko Igno Vėgėlės kandidatūrą. Jis rinkimuose liko trečias.

Pirmajame rinkimų ture G. Nausėda gavo 632 tūkst. arba beveik 44 proc. balsų, I. Šimonytė sulaukė 288 tūkst. arba 20 proc. rinkėjų palaikymo.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA