Sugyventinę žiauriai nužudęs kaunietis – nuteistas – Kas vyksta Kaune

Sugyventinę žiauriai nužudęs kaunietis – nuteistas

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kauno apygardos teismas šiandien nuteisė kaunietį T. N., kuris laikotarpyje nuo 2023 m. rugsėjo 29 d. 00.00 val. iki 2023 m. rugsėjo 30 d. 03.40 val., tiksliau ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu laiku, savo gyvenamojoje vietoje Kaune, tarpusavio konflikto dėl asmeninių nesutarimų metu, tyčia rankomis sudavė savo sugyventinei ne mažiau 44 smūgius į galvą, kairę ranką bei krūtinę, rankomis suspaudė kaklą, nuo ko ji netrukus įvykio vietoje mirė. Tokiu būdu suvokdamas, kad ilgalaikiu mušimu ir daugybės kūno sužalojimų padarymu sukelia dideles fizines kančias bei skausmą, itin žiauriai nužudė savo šeimos narį.

Kaltinamasis ir ikiteisminio tyrimo metu, ir teisme savo kaltę iš esmės pripažino. Teisiamojo posėdžio metu parodė, jog 2023 m. rugsėjo 28 d. dienos metu sudavė sugyventinei kelis smūgius į galvą, buvo supykęs, kad ji jam meluoja. Vėliau jie gėrė degtinę lauke su pažįstamais, o grįžęs iš lauko namo vakare, jis dar labiau supyko, nes pamatė jos telefone nepažįstamus numerius, suprato, kad ji jam neištikima. Jis reikalavo jos pasakyti jam teisybę, mušė ją, trenkė į galvą, krūtinę, kelis kartus stipriai suspaudė jos kaklą. Kai ji prisipažino, nustojo ją mušti.

Kaip teigiama Kauno apygardos teismo pranešime, kaltinamojo kaltę patvirtino ir kiti teisme ištirti įrodymai. Liudytoja parodė, kad iš ketvirtadienio į penktadienį visą naktį girdėjo smūgių garsus, vyro keiksmažodžius ir moters šauksmus bei aimanavimus. Liudytojas patvirtino, kad pats kaltinamasis jam prisipažino sumušęs sugyventinę.

Teismas pažymėjo, kad brutalus T. N. elgesys, nukentėjusiajai padarytų sužalojimų pobūdis, kiekis, jų lokalizacija, peržengia paprasto nužudymo ribas ir pagal savo požymius atitinka kvalifikuoto nužudymo požymio „itin žiauriai“ turinį. Nėra abejonių, kad kaltinamasis suduodamas daugybę smūgių nukentėjusiajai į gyvybiškai svarbias kūno vietas, ne vieną kartą smaugdamas ją, suvokė itin žiaurų nukentėjusiosios gyvybės atėmimo būdą.

Kaltinamasis padarė vieną labai sunkų nusikaltimą, jis anksčiau teistas, taip pat ir už smurtinio pobūdžio nusikalstamas veikas, prieš tą patį asmenį smurtavo ne pirmą kartą. Kaltinamojo atsakomybę lengvinančia aplinkybe teismas pripažino tai, kad kaltinamasis pripažino padaręs nusikaltimą ir nuoširdžiai galėjosi, tačiau atsakomybę sunkina tai, kad nusikalstamą veiką padarė būdamas recidyvistu.

Už tokį nusikaltimą įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę nuo 8 metų iki 20 metų arba laisvės atėmimą iki gyvos galvos. Taigi, terminuotos laisvės atėmimo bausmės vidurkis yra 14 metų. Teismas įvertinęs tai, kad kaltinamasis ankščiau teistas už smurtinio pobūdžio nusikalstamas veikas, yra viena jo atsakomybę lengvinanti ir viena sunkinanti aplinkybės, paskyrė jam laisvės atėmimo bausmę šiek tiek mažesnę nei bausmės vidurkis – 13 metų laisvės atėmimo.

Nuosprendis dar gali būti skundžiamas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA