Kauno rajone – 16-asis Aitvarų festivalis – Kas vyksta Kaune

Kauno rajone – 16-asis Aitvarų festivalis

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Palydint vasarą, rugpjūčio 21 d., išskirtinėje Kauno rajono vietoje – šalia atnaujintos Zapyškio šv. Jono Krikštytojo bažnyčios, jau 16 kartą vyks Aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“.

Festivalio globėjas, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pabrėžė, kad šis renginys skirtas šeimoms ir visiems, mėgstantiems aktyviai ir kūrybiškai praleisti laiką gamtoje.

„Aitvarų festivalis – tai galimybė visą dieną pabūti kartu su savo artimaisiais ir draugais, kuriant aitvarus, juos laidant į dangų, grožintis Nemunu ir jo pakrantėmis, klausantis išskirtinės muzikos bei dalyvaujant kūrybinėse veiklose“, – teigė meras.

Kaip rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai, festivalį organizuojančio Ežerėlio kultūros centro renginių organizatorė Virginija Pūrienė pasakojo, kad festivalyje bus gausu išskirtinių menininkų, kurie kurs prieš renginį ir jo metu.

„Ypatingas 2021 m. festivalio svečias – menininkas Vytenis Jakas, kuriantis savitą meninį aitvarą. Įspūdingo dydžio vėliavinius aitvarus į dangų kels aitvarų meistras Tadas Surkys. Festivalio išvakarėse ir jo metu menininkai dekoruos ir į dangų skraidins 33 kvadratinių metrų dydžio aitvarus“, – vardino viena iš festivalio organizatorių.

Festivalio metu tradiciškai organizuojamos kūrybinės dirbtuvės, todėl aitvarą galės pasigaminti kiekvienas šventės dalyvis. Vyks aitvarų ir lėktuvėlių varžybos, joms teisėjaus profesionalūs teisėjai. Aitvarų varžybose kasmet dalyvauja apie 100 dalyvių, kurie varžosi dėl trijų prizinių vietų ir dalyvauja laimingiausio aitvaro loterijoje.

Varžybų laimėtojams pagrindinius prizus įsteigė parduotuvė „Laisvalaikio Dovanos“ – skrydį oro balionu ir asociacija „Pilotai.lt“ – pažintinį skrydį lėktuvu. Taip pat nugalėtojams bus įteikti ypatingi rankų darbo gaminiai, kuriuos sukūrė stiklo menininkė Valda Verikaitė. Dalyvauti varžybose ir laimėti gali kiekvienas, savo aitvaru sugavęs sėkmingą vėją.

Šventėje netrūks ir kitokių veiklų. Vyks muilo burbulų pūtimo čempionatas, atvirlaiškių paštas, vėjo gaudyklių ir vėjo malūnėlių gamybos edukacijos, piešimo šviesa dirbtuvės, didžiųjų lauko žaidimų pramogos, skrydžio imitatoriaus valdymo edukacija.

Šiųmetis festivalis yra „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ bendruomenių programos „Visi kaip vienas“ dalis, todėl daug dėmesio bus skiriama bendroms veikloms.

„Šiemet kiekvienas dalyvaujantis festivalyje galės tapti bendruomeninio aitvaro kūrėju“, – teigė V. Pūrienė.

Festivalyje skambės gyvo garso muzika. Šiemet į Zapyškį atvyks „Mažosios akacijos“ atlikėjai, „Baltasis kiras“ ir dainininkė Jurga su grupe. Atlikėjai pažada, kad koncertinėje programoje netruks nei svajingos romantikos, nei ypatingos energijos.

Festivalio „Tarp žemės ir dangaus“ vieta unikali tuo, kad į ją galima atvykti įvairiomis transporto priemonėmis. Planuojantiems automobilius palikti namuose į Zapyškį rekomenduojame keliauti dviračiais, atplaukti keltu „Nevėžis“ iš Kulautuvos arba atvykti viešuoju transportu iš Kauno autobusų stoties.

„Kviečiame visus būti sąmoningais ir laikytis įstatymų: atvykdami į festivalį turėkite Galimybių pasą arba ES skaitmeninį Covid pažymėjimą, vieną iš jų reikės pateikti prie įėjimo. Renginio metu rekomenduojame dėvėti apsaugines veido kaukes ir laikytis kitų saugumo reikalavimų“, – pažymi Kauno rajono savivaldybė.

Renginių programa čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.