Uždaroma likusi Vilniaus gatvės dalis – Kas vyksta Kaune

Uždaroma likusi Vilniaus gatvės dalis

Rekonstruojama Vilniaus gatvė
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Beveik prieš tris savaites prasidėjęs Vilniaus gatvės kapitalinis remontas įsibėgėjo – nuo Rotušės aikštės iki Birštono g. jau nuimta grindinio danga ir pradėta požeminių komunikacijų rekonstrukcija. Kaip ir buvo planuota, nuo rugpjūčio 2 d. veiksmas persikels į kitą atnaujinamos susisiekimo arterijos dalį, besitęsiančią iki pat Laisvės alėjos. Dėl gyventojų saugumo ši atkarpa taip pat bus laikinai uždaryta bent iki Kalėdų.

„Jau nuo kitos savaitės kantrybe teks apsišarvuoti likusios Vilniaus gatvės gyventojams ir verslininkams. Čia bus kasamos gilios tranšėjos, galinčios siekti iki 4 metrų, todėl joks eismas nebus įmanomas. Kapitalinis remontas prasidėjo sklandžiai ir viskas vyksta pagal planą. Rangovų atliekamus darbus prižiūri archeologai“, – sakė Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Pasak MB „Praeities tyrimų instituto“ direktoriaus Simono Sprindžio, pirmasis archeologinių tyrimų etapas artėja pabaigos link. Tolesni darbai taip pat bus vykdomi bendradarbiaujant su rangovais.

„Svarbu paminėti, jog net ir aptikus archeologinių vertybių, gatvės kapitalinio remonto darbai nebus stabdomi ar neįmanomi. Net jei archeologams ir reikėtų detaliau ištyrinėti vieną ar kitą vietą, rangovas savo darbus tuo metu galėtų vykdyti šalia“, – teigė S. Sprindys.

Bendrovė „Kauno vandenys“ dar šiais metais planuoja iš pagrindų atnaujinti giliai po žeme esančius nusidėvėjusius centralizuotus vandentiekio ir nuotekų tinklus. Taip pat bus atskirta mišri nuotekų surinkimo sistema, kuri pagerins bendrą situaciją mieste.

Kol vyks Vilniaus g. kapitalinis remontas, statybvietėje taip pat darbuosis bendrovės „Kauno energija“, ESO ir „Kauno gatvių apšvietimas“. Tik atlikus darbus po žeme bus atnaujintas grindinys, rašoma Kauno savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Vieną seniausių miesto pėsčiųjų gatvių papuoš atnaujinti šviestuvai ir kiti mažosios architektūros elementai. Visus darbus planuojama užbaigti iki kitų metų vasaros.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA