Kauno valdžia raginama skirti lengvatas Vilniaus gatvės verslininkams – Kas vyksta Kaune

Kauno valdžia raginama skirti lengvatas Vilniaus gatvės verslininkams sulaukta kritikos dėl vienu metu pradėtų darbų

BNS 2021/07/20 12:17
Rekonstruojama Vilniaus gatvė
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kaune rekonstrukcijai uždarius pagrindinę senamiesčio Vilniaus gatvę, opoziciniai konservatoriai ragina atleisti ten įsikūrusius verslininkus nuo miesto mokesčių. Tuo tarpu savivaldybė teigia, jog yra atvira dialogui, tačiau verslai neturėtų laukti privilegijų.

„Tikrai suprantame, kad reikia ruoštis ir pasirengti tinkamai Europos kultūros sostinei ir vykstantiems renginiams kitų metų gegužės mėnesį, bet suprantame ir tokį dalyką, kad Kaune ir gyventojai gyvena, ir verslas kuriasi“, – tarybos posėdyje antradienį kalbėjo opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnė Edita Gudišauskienė.

Pasak jos, savivaldybė per mažai komunikavo apie planuojamus darbus, todėl verslai, atsidarę Vilniaus gatvėje šią vasarą, turėjo itin mažai laiko iki kol buvo priversti nutraukti veiklą.

„Kai kurie planuoja užsidaryti ir visiems metams, laukti, kol gatvė bus rekonstruota, tai aš manyčiau, kad šiandieną jau reikia savivaldybės dėmesio ir parodymo, kad Kaunas tikrai yra draugiškas verslui. Siūlyčiau planuoti kompensacinius mechanizmus, būtent tiems verslams, kurie dėl Vilniaus gatvės rekonstrukcijos negali vykdyti veiklos, jų veikla yra apribota, arba tie, kurie apskritai turėjo nutraukti veiklą ir turės išsikelti į kitą kažkokią pasirinktą mieste vietą“, – kalbėjo politikė.

Konservatoriai pasiūlė atleisti verslininkus nuo žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčio, taip pat nuo rinkliavos už prekybą lauko kavinėse. Siūloma svarstyti šias nuolaidas verslams taikyti ir kitais metais.

TS-LKD paprašė kitame posėdyje rugsėjo 14 dieną išsamiai pristatyti Vilniaus gatvės rekonstrukcijos projektą, jo etapus ir planuojamus darbus.

Konservatorė tarybos narė Andrijana Filinaitė akcentavo, jog svarbu sužinoti apie planuojamus grindinio akmenų, kurie yra vertingoji senamiesčio savybė, šlifavimo darbus.

„Mano pagrindinis klausimas yra, ar laimėjusi įmonė geba tą daryti ir kas prižiūrės darbų eigą, nes šis klausimas pakankamai jautrus. Ar visi akmenys grįš į savo vietą ir tiesiog išsamiau pristatyti darbų eigą paveldo prasme“, – kalbėjo politikė.

Tuo tarpu konservatorius Paulius Lukševičius atkreipė dėmesį, jog susidaro „neramus paveikslas“ dėl visų miesto vykdomų rangos darbų, turint galvoje medžiagų kainų kilimą ir darbo jėgos trūkumą statybų sektoriuje.

„Tai tiesiogiai koreliuoja su esamomis sąmatomis, kurios buvo viešuose pirkimuose, tai yra, su jų didėjimu, darbų grafikų vykdymu. Dėl to norėtųsi, kad administracijos direktorius kitam posėdžiui pristatytų savo matymą, kas gali nutikti, ar bus objektai įvykdomi laiku, ar padidės, ar sumažės – aišku, kad jau nesumažės realiai – objektų sąmatos, kiek jos padidės, kaip tai koreliuoja su viešaisiais pirkimais“, – sakė P. Lukševičius.

Jis taip pat ragino kompensuoti verslininkams uždarymo pasekmes ir kritikavo sprendimą vienu metu pradėti tiek daug rangos darbų visame mieste.

„Dėl Vilniaus gatvės, vienareikšmiškai kompensacinis mechanizmas turi būti, po covido įmonės neatsigavusios, dabar gauna antrą lockdowną (angl. uždarymą) iš savivaldybės. Suprantame, kad galbūt tą gatvę reikia remontuoti, tačiau vis dėlto išknisti visą miestą vienu metu ir taip verslą vėl įkalinti yra neprotinga“, – teigė tarybos narys.

Savivaldybė: negali būti privilegijų

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis savo ruožtu pareiškė, kad tokie pasisakymai žeidžia statybininkus.

„Pauliau, Kaune vis dėlto dirba statybinės firmos ir jos neknisa miesto. Kurmiai gal kažkur knisa. Nereikia įžeidinėti kažkur aukščiau pasikėlus darbo žmonių, kurie dirba tiesioginį darbą“, – kalbėjo meras.

Kauno mero patarėjas Tomas Jarusevičius BNS teigė, jog konservatorių pateikti pasiūlymai atkartoja Senamiesčio bendruomenės ir pavienių verslininkų anksčiau siūlytus dalykus.

Pasak jo, nors miesto vadovai yra atviri dialogui, verslas turėtų prisitaikyti ir nesitikėti privilegijų.

„Verslas – gyvas organizmas, turintis prisitaikyti. Tačiau miestas atviras dialogui, bet čia nevertėtų galvoti apie privilegijas ar išskirtinumus. Laisvės alėja ir ne viena kita stambi gatvė Kaune jau yra kapitališkai sutvarkyta, tad ir šiuo atveju, vykstant Vilniaus g. darbams, bus atsižvelgta į ankstesnes patirtis, kaip tuomet verslininkams pavykdavo susidoroti su jiems tekdavusiais iššūkiais“, – sakė savivaldybės atstovas.

Liepos 12 dieną pradėjus rekonstrukciją, centrinė senamiesčio pėsčiųjų gatvė liks uždaryta bent iki Kalėdų. Savivaldybė teigia, jog sprendimas uždaryti gyventojų ir miesto svečių traukos centru tapusią arteriją priimtas dėl saugumo ir siekiant kuo greičiau pabaigti darbus.

Šiuo metu rekonstrukcijai uždarytas transporto žiedas ties Kauno pilimi bei P. Vileišio tiltas. Šį svarbų transporto mazgą vėl atverti planuojama rugsėjį.

Savivaldybė taip pat vykdo keletą didelių statybų projektų: Nemuno saloje vyksta mokslo populiarinimo centro „Mokslo sala“ bei baseino prie „Žalgirio“ arenos statybos, tęsiama S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcija.

Daugumą darbų siekiama pabaigti iki 2022 metų, kai Kaunas taps Europos kultūros sostine.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.