Dėl mažoms įmonėms taikomo PVM pradėta tarptautinė pažeidimo procedūra – Kas vyksta Kaune

Dėl mažoms įmonėms taikomo PVM pradėta tarptautinė pažeidimo procedūra

BNS 2021/07/21 21:23
Pinigai
Asociatyvi /R. Tenio nuotr.

Lietuvoje galiojanti tvarka, kai pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojais privalo registruotis ir mažos įmonės, jei jų galutinio savininko bendros metinės pajamos viršija 45 tūkst. eurų ribą, net jei šios įmonės yra teisiškai nepriklausomos ir jų struktūra nėra tik dirbtinė, yra neproporcinga ir prieštarauja mokesčių neutralumo principui, teigia Europos Komisija.

EK liepos viduryje išsiuntė Lietuvai oficialų pranešimą dėl netinkamo PVM taisyklių, kuriomis siekiama palengvinti mažųjų įmonių veiklą, taikymo. Pirmasis apie tai pranešė portalas vz.lt.

Pagal dabartinę mažosioms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ) taikomą apmokestinimo PVM schemą Lietuvos mažosios įmonės, kurių apyvarta neviršija 45 tūkst. eurų per metus, neprivalo registruotis PVM mokėtojomis. Tačiau pagal kovos su mokesčių vengimu priemones Lietuva šios nuostatos netaiko mažesnės apyvartos įmonėms, jei jų galutinio savininko bendros pajamos viršija šią ribą.

„Kovos su mokesčių vengimu ir slėpimu nuostatos leidžia užtikrinti tinkamą PVM surinkimą. Tačiau Komisija mano, kad specialios apmokestinimo PVM schemos netaikymas įmonėms, kurios, nors finansiškai ir susijusios, tačiau vykdo visiškai nepriklausomą ekonominę veiklą, yra neproporcingas ir prieštarauja mokesčių neutralumo principui. Todėl Komisija mano, kad Lietuva pažeidė PVM direktyvą“, – rašoma EK sprendime dėl pažeidimo (ang. Infringement Decisions).

Lietuva turi per du mėnesius ištaisyti šiame oficialiame pranešime nustatytus trūkumus. Jeigu Lietuva per kitus du mėnesius nesiims reikiamų veiksmų, Komisija gali nuspręsti išsiųsti pagrįstą nuomonę (ang. Reasoned Opinion).

Mokestinių ginčų komisijos narė Vilma Vildžiūnaitė vz.lt teigė, kad Lietuva gali sutikti arba ginčyti EK poziciją. Jei Lietuva sutiks su EK, Finansų ministerija turėtų inicijuoti PVM įstatymo pakeitimą ir pakeisti ginčijamą teisės normą. Jei Lietuva nesutiks, turės pateikti nesutikimo motyvus, kuriuos įvertinusi EK dar galės kreiptis į ES Teisingumo Teismą dėl išaiškinimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA