Numatomi pokyčiai Kauno oro uoste: „Rail Baltica“ projektas atneš daugiau galimybių | Kas vyksta Kaune

Numatomi pokyčiai Kauno oro uoste: „Rail Baltica“ projektas atneš daugiau galimybių

Asociatyvi / M. Jaugelavičiaus nuotr.

Susisiekimo ministras Marius Skuodis antradienį ministerijoje priėmė Airijos oro linijų bendrovės „Ryanair“ vadovus, su kuriais aptarė kompanijos planus didinti investicijas į orlaivių techninės priežiūros infrastruktūrą Kauno oro uoste bei regiono plėtros galimybes nutiesus „Rail Balticą“, praneša Susisiekimo ministerija.

Susitikime dalyvavo „Ryanair“ vykdomasis direktorius Nealas McMahonas, bendrovės technikos direktorius Richardas Lewisas ir „Ryanair“ valdomų bendrovių Lietuvoje UAB „FRC LT“ ir UAB „Kaunas Aircraft Maintenance Services“ direktorius Karolis Čepukas. Kompanijos atstovų teigimu, nepaisant sunkių pandeminių metų, Lietuvoje kompanija mato didelio augimo ir plėtros galimybes, vertina orlaivių techninės priežiūros centre Kaune dirbančių inžinierių kvalifikaciją.

„Aviacija kuria aukštą pridėtinę vertę ir gerai apmokamas darbo vietas. Šiuo metu rengiama šalies aviacijos strategija, kuri apims ne tik skrydžių kryptis, tačiau ir reikiamos infrastruktūros išvystymo bei investicijų pritraukimo klausimus. Investuotojų pritraukimas bei jų veiklos plėtra sudaro sąlygas kurti aukštos pridėtinės vertės darbo vietas.

Tiek Kauno orlaivių techninės priežiūros centras, tiek oro uostas ir miestas turi puikias plėtros ir augimo perspektyvas. Tai siejame su projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimu ir ypač krovininių orlaivių priežiūros paslaugų plėtra“, – susitikime sakė susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Iki 2026 m. nutiesus „Rail Balticą“, jos vėžė nuo Vilniaus bus nutiesta į Kauną, pasieks Kauno oro uostą ir toliau eis iki Varšuvos ir Rygos. Šis projektas, pasak ministro, pakeis situaciją regione iš esmės ir Kaunui atvers dideles plėtros galimybes.

Siekiama, kad Kauno oro uostas toliau plėstųsi kaip vienas iš didžiausių orlaivių techninės priežiūros ir krovinių vežimo orlaiviais centrų regione.

„Ryanair“ 2010 m. Kaune atidarė savo bazę, o po dvejų metų čia pradėjo vykdyti ir orlaivių techninės priežiūros (angl. Maintenance, Repair and Overhaul, MRO) veiklą – įsteigė bendrovę „Kaunas Aircraft Maintenance Services“ (KAMS). Įmonė teikia orlaivių Boeing 737-800 priežiūros paslaugas. Per devynerius metus KAMS išaugo ir joje dirba daugiau nei 200 aviacijos inžinerijos srities specialistų.

Šiuo metu Airijos oro linijų bendrovė „Ryanair“ vykdo skrydžius iš Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA