Nuo COVID-19 pradedami skiepyti 12-15 metų vaikai (atnaujinta) | Kas vyksta Kaune

Nuo COVID-19 pradedami skiepyti 12-15 metų vaikai (atnaujinta) bus leista visiems pasiankstinti antrą „AstraZeneca“ skiepą

Kas vyksta Kaune, BNS, 2021/06/14 08:24
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Nuo pirmadienio Lietuvoje pradedami skiepyti 12–15 metų vaikai taip pat planuojama leisti visiems norintiems pasiankstinti antrą „AstraZeneca“ skiepą, BNS patvirtino sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio atstovė spaudai Aistė Šuksta.

Europos vaistų agentūrai leidus „Comirnaty” vakcina nuo koronaviruso skiepyti 12–15 metų asmenis, šios amžiaus grupės vakcinacija startuoja ir Lietuvoje. Nuo pirmadienio registruoti vaikus skiepijimui gali tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai, rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Vaikai vakcinacijai registruojami taip pat kaip ir suaugusieji – internetu www.koronastop.lt arba Karštosios linijos telefonu 1808.

Užregistravus vaiką vakcinacijai, bent vienas iš tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų turi kartu atvykti į vakcinacijos centrą. Atvykimas yra traktuojamas kaip sutikimas skiepytis.

Jeigu vaiko nuomonė dėl vakcinacijos nesutampa su tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų nuomone, jis gali kreiptis į šeimos gydytoją, kad šis dokumentuotų, jog asmuo gali teisingai įvertinti savo sveikatos būklę. Gavęs tokį dokumentą, vaikas gali savarankiškai registruotis skiepui ir pats atvykti į vakcinacijos centrą.

Asmenys nuo 12 metų amžiaus gali būti skiepijami tik viena vakcina nuo COVID-19 – „Comirnaty”, kurią gamina farmacijos kompanijos „BioNTech” ir „Pfizer”. Ši vakcina yra skiepijama dviem dozėmis, tarp jų daroma 21 dienos pertrauka.

Kitos trys Lietuvoje naudojamos vakcinos – „Moderna”, „Vaxzevria” ir „Janssen” – yra registruotos vyresnių nei 18 metų žmonių skiepijimui.

Antro „AstraZeneca“ skiepo ankstinimas

Planuojama leisti visiems norintiems pasiankstinti antrą „AstraZeneca“ skiepą, BNS patvirtino sveikatos apsaugos ministro A. Dulkio atstovė A. Šuksta.

„Bus leista visiems pasiankstinti, su tam tikromis sąlygomis“, – BNS pirmadienį sakė A. Šuksta. Daugiau detalių bus pateikiama spaudos konferencijoje.

Įprastai antras skiepas „AstraZeneca“ vakcina suleidžiamas praėjus 12 savaičių po pirmojo, tačiau jį iki šiol dėl objektyvių priežasčių galima pasiankstinti, pavyzdžiui, pedagogams, abiturientams. Norint tą padaryti, būtina kreiptis į skiepijančios savivaldybės koordinatorius.

Tuo tarpu savaitei pavėlinti skiepijimą visomis vakcinomis registracijos sistemoje galima savarankiškai. Datą keisti galima tik tą savaitę, kurią numatytas automatiškai paskirtas antrosios dozės laikas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA