Kaunietė užfiksavo nekasdienį reiškinį: dangų papuošė Saulės halas – Kas vyksta Kaune

Kaunietė užfiksavo nekasdienį reiškinį: dangų papuošė Saulės halas

Skaitytojos nuotr.

Antradienio popietę dangų virš Birštono ir Kauno papuošė ypatingas atmosferinis reiškinys – nušvito Saulės halas.

„Gal kas nors žino, kas čia per reiškinys?“ – antradienį klausė neįprastą vaizdą danguje užfiksavusi moteris.

Kaip teigė skaitytoja, dar neregėtas reiškinys buvo užfiksuotas Birštone, tačiau matomas ir Kaune. Moters atsiųstose nuotraukose matyti Saulės diską supantis balkšvas apskritimas.

Saulės halas Kaune / Skaitytojos nuotr.

Anot interneto šaltinių, tai – optinis reiškinys, susidarantis lūžtant ir atsispindint šviesos spinduliams įvairių sluoksnių debesų ledo kristaluose. Halai atrodo kaip šviesūs ratilai, lankai, stulpai, dėmės aplink Saulę ar Mėnulį – jie gali būti rausvi, geltoni, žali ar žydri.

Halas dažnai nebūna toks ryškus ir akivaizdžiai krentantis į akis. Teigiama, kad paprastai halas papuošia Saulę 40-60 kartų per metus, o aplink Mėnulį matomas 15-20 kartų.

Senoliai pagal šį reiškinį dažnai spėdavo orą. Sakoma, jog jeigu aplink Saulę ar Mėnulį matomas halas, reikia laukti orų pablogėjimo. Siaurėjant vainiko juostoms, gali pradėti lyti arba snigti, o kai juostos platėja – galima laukti gražių orų.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
VERSLAS
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA