Dėl priverstinio „Ryanair“ lėktuvo nutupdymo Minske pradėtas ikiteisminis tyrimas – Kas vyksta Kaune

Dėl priverstinio „Ryanair“ lėktuvo nutupdymo Minske pradėtas ikiteisminis tyrimas

BNS, DELFI inf. 2021/05/23 22:21
DELFI, „Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Iš Minsko parskridusius žmones dar šį vakarą apklaus policijos pareigūnai, siekiant kuo greičiau surinkti informaciją apie įvykį, kurio metu iš Atėnų į Vilnių skridęs „Ryanair“ lėktuvas buvo nukreiptas į Baltarusijos sostinę, teigia premjerė Ingrida Šimonytė. Lietuvos policija dėl tarptautinį sujudimą sukėlusio incidento pradėjo ikiteisminius tyrimus pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius.

I. Šimonytė sekmadienio vakarą Vilniaus oro uoste susitiko su grįžusiais keleiviais.

„Labai džiaugiamės, kad pagaliau lėktuvas galėjo užbaigti savo kelionę, bet tuo pačiu, kadangi yra pradėtas ikiteisminis tyrimas šiandien, tai buvo paprašyta parskridusių piliečių supratingumo, kad kai kuriems iš jų tam, kad tyrimas vyktų kuo sparčiau, pareigūnų klausimai bus užduoti dar šį vakarą, kad kuo operatyviau būtų surinkta informacija, taip pat tikėsimės bendradarbiavimo su teisėsauga ir visos informacijos, kurią jie žino, pateikimo mūsų pareigūnams“, – po susitikimo I. Šimonytę citavo naujienų agentūra BNS.

„Tikimės, kad šiandien pavyks žmones kuo greičiau išleisti į namus, nes suprantame, kad visi yra pavargę“, – pridūrė ji.

Vyriausybės vadovė taip pat sakė, kad šis įvykis turės būti ištirtas „labai nuodugniai“.

Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Arūnas Paulauskas oro uoste teigė, kad Lietuvos policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dviejų Baudžiamojo kodekso straipsnių pagrindu: pagal BK 100-1 str. (priverstinis dingimas) ir pagal BK 251 str. (orlaivio užgrobimas).

Anot DELFI, kol kas skaičių, kiek keleivių atvyko į Lietuvą ir kiek jų sumažėjo lyginant su tuo, kiek išvyko iš Atėnų, policijos pareigūnai neturi. Anot policijos atstovų, identifikuoti tie asmenys, kurie buvo arčiausiai incidento vietos.

„Žinome, kad orlaivyje, panašu, buvo konfliktas, panašu, kad buvo užsiminta apie sprogmenį, ir būtent dėl to turėjo orlaivis leistis, tačiau daugiau informacijos neturime“, – kalbėjo A. Paulauskas oro uoste.

Generalinė prokuratūra vėliau sekmadienį patikslino, kad ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas pagal tris baudžiamojo kodekso straipsnius: dėl tarptautinėse sutartyse numatytų nusikaltimų, dėl priverstinio dingimo ir dėl orlaivio užgrobimo.

Baudžiamojo kodekso straipsnis dėl priverstinio dingimo numato, kad asmuo ar asmenų grupė, veikiantys valstybės leidimu, palaikymu ar pritarimu, kurie sulaikė, pagrobė žmogų ar kitaip atėmė jo laisvę, kai atsisakoma pripažinti tokį veiksmą ar slepiamas dingusiojo likimas bei vieta, gali būti baudžiami laisvės atėmimu nuo trejų iki 15 metų.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda prieš lėktuvui nutūpiant Vilniuje sekmadienį sakė, kad šitokiais Baltarusijos veiksmais buvo sukelta grėsmė 171 keleivio, kurie buvo 18 tautybių, gyvybėms. Nepatvirtintais duomenimis, 94 skridusieji užgrobtu lėktuvu buvo Lietuvos Respublikos piliečiai.

„Šitas brutalus prievartos aktas privalo būti įvertintas visu griežtumu, – spaudos konferencijoje sakė G. Nausėda, įvardijęs priemones, kurios galėtų būti pritaikytos Minsko režimui. – Įskaitant tai, kad Baltarusijos oro erdvė būtų pripažinta nesaugia civilinei aviacijai erdve, įskaitant tai, kad „Belavia“ lėktuvai netektų teisės leistis ES ir NATO oro uostuose.“

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.