Skaitytojas netiki savo akimis: Kaune virsta galingi medžiai – Kas vyksta Kaune

Skaitytojas netiki savo akimis: Kaune virsta galingi medžiai

Medžiai Senosiose Fredos kapinėse / Skaitytojo nuotr.

Kauno žaliąsias erdves saugojantys miestiečiai ir vėl kyla į kovą. Šįkart kauniečio dėmesį patraukė senosiose Fredos kapinėse burzgiantys traktoriai ir pjūklais apsiginklavę tvarkdariai – istorijos ir kultūros paminklu paskelbtose kapinėse virto dešimt ilgakamienių.

Trečiadienį kaunietis užfiksavo Senosiose Fredos kapinėse zujančius traktorius, vyro teigimu, kapinėse suniokoti ne tik takeliai, bet išpjauti ir šimtamečiai medžiai.

„Senosios Kauno kapinės (1880-1952 m.). Po kapines važinėja traktoriai. Nupjauti trys ar keturi galiūnai“, – trečiadienį pranešė savo akimis negalintis patikėti kaunietis.

Vyro teigimu, senosiose kapinėse seniau buvo seni, supuvę medžiai, o tvarkdariai, prisidengdami geru darbu, esą išpjovė ir sveikus žalialapius.

„Turbūt tai vyksta „teisėtai“, bet ši teisė yra nusikaltimas – viduryje miesto pjaunami sveiki, šimtamečiai galiūnai. Sveiki ir galingi!!!“, – apmaudo neslėpė skaitytojas.

Kaip naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ komentavo Kauno miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė, senosiose Fredos kapinėse išpjauti tik sunkiai sergantys medžiai.

„Dar praėjusių metų pradžioje į savivaldybę kreipėsi „Kapinių priežiūra“ atstovai, prašydami leidimo pašalinti pavojingus medžius iš Senosios Fredos kapinių teritorijos. Leidimas sunkiai sergančių medžių kirtimui buvo išduotas ir šiuo metu yra vykdomi jų pašalinimo darbai“, – komentavo R. Savickienė.

Anot Aplinkos apsaugos skyriaus vedėjos, po apžiūros buvo nustatyta, kad kapinėse yra dešimt sergančių arba itin prastos būklės medžių, kurių jau nebuvo galima išsaugoti.

„Leidimas išduotas 5 uosių, 1 liepos, 3 gluosnių bei 1 tuopos kirtimui, kadangi dėl puvinio ar ligos šaknyse bei kamienuose didėja išvartų tikimybė“, – teigė ji.

Pasak R. Savickienės, medžių atsodinimas kapinių teritorijoje nėra numatytas.

Remiantis istorijos šaltiniais, senosios Fredos kapinės įsteigtos 1880 metais. Jose laidoti vietos gyventojai, pirmasis Kauno tvirtovės komendantas, generolas Oskaras Klemas, mokslininkas Vilhemas Regelis, Pirmojo pasaulinio karo metais žuvusių vokiečių kariai.

1952-aisiais senosios Fredos kapinės uždarytos, 1995-aisiais paskelbtos istorijos ir kultūros paminklu.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.