Iš griaunamo Kalniečių prekybos centro liko tik statybinio laužo krūva – Kas vyksta Kaune

Iš griaunamo Kalniečių prekybos centro liko tik statybinio laužo krūva

Baigiama nugriauti Kalniečių prekybos centrą
R. Tenio nuotr.

Kalniečių prekybos centro teritorijoje statybinė technika apsukų nemažina ir šiomis dienomis kauniečiai jau gali matyti ir įsivaizduoti, kaip pastato likučiai tirpsta, o jų vietoje iškils naujas prekybos centras su administracinių patalpų erdvėmis bei rekreacinėmis zonomis.

Kalniečių prekybos centro griovimo darbai praėjusių metų kovą prasidėjo tikinant, kad nugriauta bus tik savavališkai primontuota pastato dalis, tačiau buvo pradėtas griauti visas merdėjantis pastatas.

Pagal žinomo Kauno architekto Eugenijaus Miliūno projektą 1988 m. pastatytas postmodernistinis Kalniečių prekybos centras laikytas vienu didžiausių tokio tipo objektų Baltijos šalyse.

Dabar darbai įsibėgėjo ir pro šalį einantys ar važiuojantys gyventojai gali pastebėti beveik su žeme sulygintą pastatą, o iš už jo esantys daugiabučiai gali pasidžiaugti atviresniu vaizdu. Tiesa, ilgai džiaugtis neteks, nes griūvančio pastato vietoje iškils naujas statinys.

Vėliau, praėjusių metų rugsėjį, Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos (KAUET) dėmesiui buvo pateiktas prikelti mėginamo Kalniečių prekybos centro projektas.

KAUET pastebėjimais, projektuojamas objektas estetiškai patrauklus, tačiau negerina padriko Savanorių prospekto užstatymo situacijos, diskusijas kėlė ir dviejų lygių automobilių stovėjimo aikštelės sprendimai.

Naujas prekybos centras

Architektų studijos „Nebrau“ duomenimis, prie Savanorių prospekto ir P. Lukšio gatvės sankryžos projektuojamas šešių aukštų tūris. Pirmame aukšte turi būti prekybos centras, kurio minimalus aukštis – 6,9 m, o visos smulkios paslaugų ir prekybos vietos turės atskirus įėjimus.

Zona aplink aukštesnę pastato dalį antrame aukšte – rekreacinė, kiti trys aukštai – įprasto išplanavimo administracinės patalpos, kurių vidurinėje dalyje suprojektuoti sanitariniai mazgai, laiptinės, o išorėje – biurai su langais. Šeštame aukšte numatoma įrengti statinio aptarnavimo patalpas, ant stogo – nuomojamą plotą šventėms su vaizdu į Savanorių prospektą.

Prekybos centro sklypo plotas siekia 9 tūkst. kv. m, jis ypatingas tuo, kad yra apie pusantro metro žemiau gatvės lygio – dėl to ir dabartinis statinys tarsi įleistas gilyn. Šio bruožo nebeliks – sklypą norima pakelti ir eksponuoti naują pastatą Savanorių prospekto lygyje. Bendras objekto plotas turėtų būti ne daugiau kaip 7 tūkst. kv. m.

Naujajam statiniui numatytos 185 automobilių stovėjimo vietos, 67 priešais prekybos centrą ir 118 ant stogo, kur patekti galima bus per rampą vakarinėje dalyje.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.