Savavališki kauniečių prisijungimai prie tinklų kenkia geriamojo vandens kokybei – Kas vyksta Kaune

Savavališki kauniečių prisijungimai prie tinklų kenkia geriamojo vandens kokybei

„Kauno vandenų“ nuotr.

Periferiniuose miesto kvartaluose, kur atšilus orams padidėjo statybos darbų intensyvumas, „Kauno vandenų“ specialistai ir patys bendrovės klientai dažnai fiksuoja nelegalius statytojų prisijungimus prie centralizuotų vandentiekio tinklų. Tokie prisijungimai, kai neinformuojant „Kauno vandenų“ atstovų, trumpam išjungiamos ir vėl įjungiamos vandentiekio linijos, sąlygoja geriamojo vandens srautų pasikeitimus vamzdyne ir sukelia laikiną vandens drumstumą.

Kaip nurodoma „Kauno vandenų“ pranešime, gyventojų nusiskundimų dėl geriamojo vandens kokybės šį pavasarį ypač padaugėjo Domeikavoje, Romainiuose, Vijūkuose, dalyje Šilainių, nors anksčiau skundų pasitaikydavo retai, dažniausiai tik avarijų ar dėl želdinių laistymo gausiai padidėjusio vandens suvartojimo atvejais.

Statytojams vykdant savavališkus vandentiekio tinklų prijungimo darbus ar dėl nekokybiškai atliktų darbų pažeidžiant tinklus, UAB „Kauno vandenys“ praranda galimybę informuoti gyventojus apie vandens atjungimą ir galimus nepatogumus.

Mikrorajonuose, iš kur gaunami gyventojų pranešimai, problema sprendžiama plaunant magistralinius vandentiekio tinklus. Gyventojai teigia, kad po atliktų plovimo darbų situacija gerėja – vanduo skaidrėja. Susidrumstęs vanduo nuleidžiamas per priešgaisrinius hidrantus bei apskaitos mazgus.

„Kauno vandenų“ Eksploatacijos skyriaus inžinierių teigimu, mieste taip pat yra ir keletas taškų, kur jau buvo ankstesnių skundų dėl kokybės, tačiau bendrovė deda visas pastangas, kad tinkluose per daugelį metų susikaupusios natūralios geležies ir mangano nuosėdos būtų nuosekliai plaunamos.

Gyventojai apie vandens slėgio mažėjimą ar drumstumą gali pranešti kauniečių aptarnavimo centro „Mano Kaunas“ tel. 8 800 20 000. Dėl kilusių nepatogumų bendrovė atsiprašo klientų ir dėkoja už pilietiškumą, sąmoningumą ir supratingumą. Su gyventojais taip pat diskutuojama, ar pastaruoju metu buvo plauti jų namų vidaus tinklai, kadangi tuo rūpinasi ne vandentvarkos įmonė, o pastato administratorius.

Vykdomi tikrinimai. Kaip legaliai prisijungti ir negauti baudų?

Paprastai prie tinklų savavališkai prisijungiama turint nesąžiningų paskatų arba tiesiog nežinant, kaip reikia įteisinti naudojamas vandens ir nuotekų komunikacijas. Neteisėtu prijungimu laikoma, kai namo savininkas neturi vandentiekio įvado ir (ar) nuotekų išvado prijungimo sąlygų ir UAB „Kauno vandenys“ atstovai pajungime nedalyvavo.

Siekdama nustatyti neteisėtus prisijungimo atvejus, bendrovė nuolat atlieka atskirų vandentiekio tinklo zonų nuostolių ir infiltracijos duomenų stebėjimą bei analizę, rengia tinklų patikrinimus sauso garo generatoriumi.

„Kauno vandenų“ patikrinimas / „Kauno vandenų“ nuotr.

Vykdant patikras generatoriumi, pasirinktos gatvės atkarpoje į tinklą pučiami garai, kurie sklaidosi vamzdyne ir kyla pro šulinių liukus, paviršinių nuotekų groteles, namų lietvamzdžius. Tokiu būdu, iš rūkstančių garų galima lengvai pastebėti, kur nusidriekę tinklai ir yra savavališki prisijungimai.

Nustačius tokį pažeidimą, pranešama atsakingoms institucijoms, kurios skiria įspėjimus, o jų nepaisant, vartotojui paskaičiuojamas sunaudoto ir neapmokėto vandens bei pašalintų nuotekų kiekis „Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros naudojimo ir priežiūros taisyklėse“ nurodytu būdu.

„Kauno vandenų“ patikrinimas / „Kauno vandenų“ nuotr.

Kviečiame namų ūkių savininkus, kurie naudojasi vandens tiekimo ir / ar nuotekų tvarkymo paslaugomis, bet nėra sudarę sutarčių su UAB „Kauno vandenys“, nelaukti patikrinimų ir įspėjimų, o kreiptis į kauniečių aptarnavimo centrą „Mano Kaunas“ tel. 8 800 20 000 arba tiesiai į „Kauno vandenų“ Techninį projektų skyrių ​(8 37) 30 1735. Susisiekus, bus aptartos prisijungimo sąlygos ir galimybės paslaugomis naudotis legaliai.

„Kauno vandenys“ nelegalų prisijungimą prie centralizuotų tinklų pastebėjusius gyventojus kviečia būti pilietiškais ir informuoti apie tai bendrovės Eksploatacijos skyrių telefonais (8 37) 362 512; (8 37) 363 180.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.