Nelegaliai prie nuotekų vandenų sistemų prisijungusiems kauniečiams gresia baudos ir įspėjimai - Kas vyksta Kaune

Nelegaliai prie nuotekų vandenų sistemų prisijungusiems kauniečiams gresia baudos ir įspėjimai

Iškritus gausiam kritulių kiekiui, ypač periferiniuose kvartaluose, UAB „Kauno vandenys“ gauna pranešimų dėl užlietų patalpų ar žemiau esančių teritorijų. Užliejimą ir nuotekų kilimą dažnai lemia ne tik gyventojų į klozetus bei kriaukles metamos vandenyje netirpstančios atliekos, tačiau ir nelegalios paviršinių nuotekų jungtys prie buitinių nuotekų tinklų.

Pasak UAB „Kauno vandenys“ specialisto Andriaus Nenėno, kai kuriems žmonėms atrodo, kad leisti tekėti lietaus vandenims į buitinius yra legalu ir tai niekam neturėtų sukelti problemų. Tačiau buitinių nuotekų tinklai projektuojami atsižvelgus į galimą maksimalų geriamojo vandens vartojimą ir nėra pritaikyti surinkti lietaus vandenis.

Ypač po lietingo periodo, kai gausus vanduo nebegali per trumpą laiką pratekėti pro riboto skersmens vamzdžius ir nuotekos ima tvindyti patalpas ar žemiau esančias teritorijas.

Siekdama užkirsti kelią nuotekų tinklų užsikimšimams, UAB „Kauno vandenys“ vykdo nelegalių prisijungimų paieškas sauso garo generatoriumi. Užfiksavę nelegalią jungtį, „Kauno vandenys“ specialistai praneša miesto ar rajono savivaldybėms.

Jų Viešosios tvarkos skyriai siunčia įspėjimus gyventojams, ragina susitvarkyti. Dažniausiai to pakanka, gyventojai kreipiasi į „Kauno vandenis“ ir teiraujasi dėl galimybių turėti legalias lietaus nuotekas. Jeigu įspėjimai negirdimi, vyksta papildomi patikrinimai, o nustačius, kad lietvamzdžiai nuo buitinių nuotekų tinklo neatjungti, gyventojams gali grėsti bauda iki 600 eurų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA