Per savaitę „Johnson & Johnson“ vakcina paskiepytas vienas žmogus – Kas vyksta Kaune

Per savaitę „Johnson & Johnson“ vakcina paskiepytas vienas žmogus

BNS 2021/04/29 19:33
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

„Johnson & Johnson“ savaitę nebuvo naudojama dėl pasiruošimo – buvo apklausiami pacientai, rengiamos vidinės ligoninės tvarkos, lietuviškas informacinis lapelis. Kauno klinikos skiepyti minėta vakcina pradėjo ketvirtadienį.

„Gavus vakcinas, iki šiol buvo laukiama atnaujintos informacijos pacientui lietuvių kalba, ruošiamasi sklandžiam vakcinacijos procesui, parengta vidinė ligoninės tvarka, apklausiami pacientai, kurie pageidautų skiepytis“, – BNS komentare teigė Kauno klinikų Ambulatorinių paslaugų koordinavimo tarnybos vadovas Šarūnas Mačinskas.

„Pacientai supažindinami su vakcinos informaciniu lapeliu, taip pat pasirašo asmens informavimo apie vakciną bei sutikimo formas. Tuomet paskiriama vakcinacijos diena“, – pridūrė jis.

Kauno klinikos vakcinuoti pacientus pradėjo ketvirtadienį. „Johnson & Johnson“ vakcina čia skiepiami didžiausios rizikos pacientai, pavyzdžiui, asmenys, kuriems atliktos kaulų čiulpų ar organų transplantacijos, sergantys galutinės stadijos lėtine inkstų liga ir jiems yra taikomos dializės.

Taip pat šią vakciną gaus sergantys piktybinėmis kraujo ligomis arba kitomis onkologinėmis ligomis, kuriems liga dar nėra pasiekusi remisijos, todėl taikoma chemoterapija, spindulinė terapija, imunoterapija ir kiti priešvėžiniai gydymo metodai.

Bus skiepijami ir asmenys sergantys imunodeficito ligomis, taip pat 65-erių metų ir vyresni žmonės, jaunesni nei 65-erių metų asmenys, sergantys cukriniu diabetu (su komplikacijomis), lėtinėmis širdies ir kraujagyslių ligomis, lėtinėmis plaučių ligomis ar sergantys kepenų ligomis, kuriems nustatytas nutukimas.

Į skiepijamų asmenų sąrašą įtraukti ir asmenys, sergantys nervų ir raumenų sistemos ligomis bei kitomis ligomis sergantys asmenys, kurie yra rizikos grupėse.

Per savaitę panaudota vos viena dozė

Statistikos departamento duomenimis, nuo balandžio 21 iki 28 dienos „Johnson & Johnson“ vakcina buvo paskiepytas vos vienas asmuo, tuo metu balandžio 29-osios duomenimis, šią vakciną gavo dar 61 žmogus.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė, kad tik „laiko klausimas“, kada šia vakcina bus pradėta skiepyti plačiau.

„Mes jos nedaug esame ir gavę. Natūralu, kad tai yra nauja vakcina ir čia yra tik laiko klausimas, nes jeigu pasižiūrėsime, „AstraZeneca“ irgi iš pradžių judėjo lėčiau, o dabar visai pakankamai juda ir tų likučių mažėja“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė A. Dulkys.

Apie skiepijimo pradžią šia vakcina trečiadienį pranešė sostinės Santaros klinikos, kur taip pat skiepijami didžiausios rizikos pacientai ir pacientai, turintys kitų ligų.

Santaros klinikų direktoriaus medicinai pavaduotoja ambulatoriniam ir diagnostiniam darbui Jolita Jakutienė sako, kad daug laiko užima pageidaujančiųjų skiepytis apklausa.

„Daug laiko užima pageidaujančių skiepytis apklausa, pacientų informavimas apie mažai iki šiol girdėtą vakciną. Kadangi buvo paskelbta informacija, kad tik atgabenus vakciną į Lietuvą, skiepijimas ja buvo sustabdytas, tai taip pat turi įtakos apsisprendimui skiepytis“, – BNS atsiųstame komentare teigė medikė.

Anot jos, skiepijimas turi būti priderinamas prie numatyto gydymo plano – operacijų, intervencinių procedūrų ir kt. Santaros klinikų medikė taip pat sakė, kad skiepijimas „Johnson & Johnson“ vakcina vykdomas maksimaliomis pastangomis ir greitai.

„Per dvi dienas buvo surinkta prioritetinėms grupėms priklausančių asmenų grupė pagal savo gydymo eigą galinčių ir pageidaujančių skiepytis. Taigi, skiepijimas atsižvelgiant į esamas aplinkybes vykdomas maksimaliomis pastangomis ir greitai“, – sakė J. Jakutienė.

Sveikatos apsaugos ministerija informavo BNS, kad Kauno ir Santaros klinikoms skirta po 1,3 tūkst. „Johnson & Johnson“ vakcinos dozių, taip pat 950 skirta Kauno universitetinei ligoninei, po 500 Respublikinėms Šiaulių ir Panevėžio ligoninėms.

250 šios vakcinos dozių perduota ir Baltijos ir Amerikos terapijos ir chirurgijos klinikai, kuri rūpinsis šalies diplomatų skiepijimu.

Lietuva iki šiol yra gavusi vienintelę „Johnson & Johnson“ vakcinos siuntą, kurioje – 4,8 tūkst. dozių. Šia vakcina skiepijami 65 metų ir vyresni gyventojai, lėtinėmis ligomis sergantys ligoninėse besigydantys žmonės ir asmenys, vykstantys dirbti į diplomatines ir konsulines įstaigas užsienio valstybėse.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.