Kauno kavinės po ilgos pertraukos ruošiasi priimti pirmuosius klientus – Kas vyksta Kaune

Kauno kavinės po ilgos pertraukos ruošiasi priimti pirmuosius klientus

R. Tenio nuotr.

Vyriausybei praėjusią savaitę nusprendus, kad nuo balandžio 22 d. veiklą atnaujinti gali lauko kavinės, Kauno centre verda veiksmas. Verslininkai skuba nuo pat pirmos dienos pasinaudoti galimybe atverti duris nors ir ribotam skaičiui klientų.

Kaip matyti antradienio popietę užfiksuotose „Kas vyksta Kaune“ nuotraukose, Vilniaus gatvėje ir Laisvės alėjoje jau ruošiamos lauko terasos, rikiuojami staliukai, blizginami langai ir į dienos šviesą traukiami meniu.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad praėjusį ketvirtadienį pritarta siūlymui nuo balandžio 22 d. atverti viešojo maitinimo įstaigas, restoranus, kavines ir barus, kai užsakytas maistas ir gėrimai vartojami prie atvirose erdvėse esančių staliukų.

Įstaigų veiklos vykdymo laikas apribotas nuo 7 iki 21 valandos, su galimybe ateityje kavinių ir restoranų darbo laiką ilginti. Prie vieno staliuko leidžiama sėdėti ne daugiau nei dviem asmenims, išskyrus vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius.

Taip pat leista viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių ir barų veiklą vykdyti jūrų ir oro uostų keleivių išvykimo terminaluose, kai užsakytas maistas ir gėrimai vartojami prie staliukų – prie vieno staliuko leidžiama sėdėti ne daugiau nei dviem asmenims.

Kaune registruotos bendrovės „Amber Food“, valdančios tokius restoranų tinklus kaip „Charlie Pizza“, „La Crepe“ ir „Katpėdėlė“ vadovas Gediminas Balnis balandžio pirmoje pusėje teigė besiruošiantis veiklos pradžiai, tačiau matantis daugybę iššūkių.

„Įprastai darbui lauko kavinėse mes pradedame ruoštis dar lapkričio, gruodžio mėnesiais, yra planuojami sąstatai, kas dirbs, o dabar galime turėti problemų dėl darbuotojų. Mes nežinome, ar jie bus motyvuoti“, – naujienų portalui DELFI sakė G. Balnis, pridėjęs, kad jau kuris laikas kavinės dirbo lėtu tempu ir sugrįžti prie įtempto klientų aptarnavimo gali būti sudėtinga.

G. Balnis prieš porą savaičių taip pat nurodė nežinantis, kiek žmonių po prastovų iš viso grįš į darbą. Su personalu apie tai buvo kalbama jau balandžio pradžioje, dėliotos ir stumdytos lauko terasos.

Vienu pagrindinių „Amber Food“ akcininkų yra Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. „Kas vyksta Kaune“ primena, kad karantinas Lietuvoje pratęstas iki gegužės 31 d. vidurnakčio.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.