Kauno valstybinis choras turi naują vadovą – Kas vyksta Kaune
KAUNO KALĖDŲ RADIJAS:

Kauno valstybinis choras turi naują vadovą

Kas vyksta Kaune, BNS, 2021/03/23 14:05
Kauno valstybinės filharmonijos nuotr.

Kauno valstybinio choro meno vadovo ir vyriausiojo dirigento konkursą laimėjo nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, profesorius Robertas Šervenikas, antradienį pranešė Kauno valstybinė filharmonija.

„Kauno valstybinė filharmonija kartu su Kauno valstybinio choro kolektyvu tiki, kad naujasis choro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas tvirtai laikys kolektyvo vairą, sėkmingai tęs chorinio atlikimo meno tradicijas, per daugiau nei penkias dešimtis metų išpuoselėtas netikėtai mus palikusio Maestro Petro Bingelio“, – rašoma pranešime.

R. Šervenikas, baigęs Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklą, įgijo chorinio, operinio ir simfoninio dirigavimo diplomus Sankt Peterburgo (Rusija) Nikolajaus Rimskio-Korsakovo vardo konservatorijoje.

1997 metais garsus violončelininkas Mstislavas Rostropovičius jį pakvietė asistentu į Prancūzijoje vykstantį Eviano festivalį. Vėliau įvairiems kolektyvams R. Šervenikas dirigavo beveik visose Europos šalyse, Japonijoje, Pietų Afrikos Respublikoje, Brazilijoje, Izraelyje, Rusijoje ir kt.

Nuo 2000 metų R. Šervenikas buvo antrasis Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro dirigentas. Jo kūrybinė veikla 2005 metais buvo įvertinta Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija. R. Šervenikas vadovavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoniniam orkestrui, yra šios aukštosios mokyklos dirigavimo katedros profesorius, o nuo 2008 metų dešimtmetį dirbo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro muzikos vadovu.

R. Šervenikas yra pirmasis daugelio Lietuvos kompozitorių kūrinių atlikėjas. R. Šervenikas nuolat kviečiamas dalyvauti konkursų vertinimo komisijose, daugelį metų yra tarptautinio Tytuvėnų vasaros festivalio ir Chaimo Frenkelio festivalio Šiauliuose meno vadovas.

Kauno valstybiniame chore dainuoja 80 dainininkų. Mišraus choro repertuare – daugiau negu 250 didelės apimties vokalinių-instrumentinių kūrinių iš pasaulinės muzikos klasikos.

Naujo vadovo konkursas buvo paskelbtas sausio pabaigoje, po to, kai susirgęs COVID-19 pernai gruodį mirė chorui nuo jo įkūrimo vadovavęs P. Bingelis.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA