„AstraZeneca“ vakcina paskiepyta ir premjerė I. Šimonytė – Kas vyksta Kaune

„AstraZeneca“ vakcina paskiepyta ir premjerė I. Šimonytė papildyta premjerės komentaru

BNS 2021/03/22 10:54
DELFI nuotr.

„AstraZeneca“ vakcina nuo COVID-19 pirmadienį sostinės Antakalnio poliklinikoje paskiepyta premjerė Ingrida Šimonytė, taip siekiant parodyti pasitikėjimą šiuo preparatu.

„Man labai gaila, kad šitai vakcinai pasitikėjimo pritrūko ir tikrai tą matom objektyviai iš vakcinavimo duomenų“, – žurnalistams po skiepo sakė Vyriausybės vadovė.

Ji sako pasitikinti Europos vaistų agentūros sprendimu dėl „AstraZeneca“ vakcinos, o priimti sprendimai leis šiek tiek greičiau pasiskiepyti.

„Manau, kad tie sprendimai, kurie yra priimti, kad tie žmonės, kurie pasitiki Europos vaistų agentūros sprendimu vakcinuoti visas vakcinas, kurios dabar Lietuvoje yra naudojamos ir po papildomų patikinimų, kurie buvo paskelbti praėjusį ketvirtadienį, tikrai turės galimybę ir greičiau pasiskiepyti, negu eilė judėtų visiškai pagal nustatytus reglamentus, nes turbūt kažkam tokių abejonių, gaila, kad liks, bet aš tokių abejonių neturiu“, – kalbėjo I. Šimonytė.

„Visą laiką sakiau, kad pasitikiu, esu nusiteikusi sulaukti savo eilės ir tikrai tos eilės besisaugodama būčiau sulaukusi, bet po praėjusios savaitės įtampos priėmėme sprendimą, kad būtų vertinga abejonėms išsklaidyti ir įsitikinimams, kad galbūt vadovams bus kažkokia skanesnė vakcina palikta, pasirinkti šitą vakciną ir pasiskiepyti, dėl to šiandien tą ir darome“, – teigė ji.

Skiepą gavusi premjerė sakė kol kas nejaučianti jokio neigiamo poveikio, tačiau apie jį, kaip ir visi kiti žmonės, buvo informuota prieš vakcinaciją.

„Nejaučiu visiškai nieko – nei raumens skausmo, nei kokio nors kito poveikio (…) Tikiuosi, kad neturėsiu ir kitų poveikių, kurių teoriškai gali būti, žinau apie juos. Turbūt po kiekvieno skiepo žmonės tą įspėjimą gauna“, – sakė I. Šimonytė.

Anksčiau pirmadienį pirmąjį „AstraZeneca“ skiepą gavo ir prezidentas Gitanas Nausėda.

Pirmadienį taip pat bus paskiepyta ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen bei sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Lietuvoje ir virtinėje Europos valstybių skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina praėjusią savaitę buvo laikinai sustabdytas dėl nustatytų tromboembolijos atvejų paskiepytiems žmonėms.

Ketvirtadienį Europos vaistų agentūra paskelbė, jog ši vakcina nuo COVID-19 yra saugi ir veiksminga, todėl Lietuvoje atnaujintas skiepijimas šia vakcina.

Siekiant parodyti pasitikėjimą bendrovės „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto sukurta vakcina, pirmadienį įsigaliojo sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kuriuo į skiepijamų asmenų prioriteto eilę įtrauktas prezidentas, Seimo bei Vyriausybės nariai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA