Palengvinimas keliautojams: sostinės oro uoste pradedamas testavimas dėl COVID-19, galimybė atsiras ir Kaune – Puslapis 2 – Kas vyksta Kaune

Palengvinimas keliautojams: sostinės oro uoste pradedamas testavimas dėl COVID-19, galimybė atsiras ir Kaune

BNS, DELFI 2021/03/01 12:27
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Vilniaus oro uoste nuo pirmadienio atvykstantieji ir išvykstantieji gali testuotis dėl COVID-19 – vienoje iš stovėjimo aikštelių įrengta specialiai ta skirta infrastruktūra.

„Testavimas šiandien startuoja Vilniuje ir balandžio mėnesį toks pat testavimas atsiras Kaune ir Palangoje. Testavimas galimas ne tik prieš išvykstant, bet ir grįžtantys gali tuo pasinaudoti“, – žurnalistams sakė Lietuvos oro uostų Operacijų ir infrastruktūros departamento vadovas Dainius Čiuplys.

„Tai yra žingsnis šiek tiek atkuriant susidomėjimą skrydžiais“, – pridūrė jis.

Testavimo paslaugas šalia oro uosto teiks bendrovė „Rezus.lt“, įrengusi dvi patalpas – registracijos ir testavimo.

Greitojo antigeno testo rezultatą galima sužinoti per 20 minučių, tai kainuos 43 eurus, per dvi valandas – 33 eurus.

Greitasis PGR testas atsieis 140 eurų, rezultato teks palaukti 1,5-3 valandas, įprastas toks testas kainuos 90 eurų ir jo atsakymo teks laukti nuo 24 iki 36 valandų.

„Mūsų laboratorija paslaugas teiks visą parą, mes prisitaikome prie skrydžių (…) Žmonės patenkinti, kadangi jiems nereikia blaškytis – jie žino, kad šalia oro uosto jie gali gauti greitą ir patogią paslaugą“, – spaudos konferencijoje sakė laboratorijos vadovė Daiva Kazlauskienė.

Jos teigimu, šiuo metu testams jau užsiregistravę 200 žmonių, per valandą čia bus galima atlikti 50 testų.

Registruotis testui reikia iš anksto telefonu arba internetu „Rezus.lt“ svetainėje, atvykti į punktą reikėtų likus 5 minutėms iki vizito, taip pat reikia turėti asmens dokumentą ir banko kortelę atsiskaitymui.

Laboratorijos vadovės teigimu, paslauga labiausiai aktuali išvykstantiesiems – užsiregistravusių atvykstančiųjų kol kas nėra.

„Tokių pageidaujančių dar neturime, nes grįžtant į Lietuvą nemokamai yra atliekami testai – visi skambina į Karštąją liniją ir gauna testą nemokamai, bet mes tikimės kainodarą reguliuoti taip, kad galėtume jiems patogiai sudaryti sąlygas nusileidus lėktuvui ateiti ir pasidaryti“, – teigė „Rezus.lt“ vadovė.

Laukiantiems atsakymo speciali patalpa nenumatyta

Laukiantiems testo atsakymo nenumatyta speciali patalpa – žmonės turės laukti ten, kur nori – lauke ar terminale.

„Galima ir čia palaukti, galima ir terminale“, – sakė D. Kazlauskienė.

Anot jos, kelios dešimtys žmonių nuo darbo pradžios naktį testus jau atliko, tačiau nebuvo nė vieno teigiamo atvejo.

Jeigu testo atsakymas teigiamas, toliau tokio žmogaus kelionė nekontroliuojama.

„Oro uostai nevaldo šito proceso ir nėra atsakingi, kad keleivis, kuris turi teigiamą testą, staiga įsėstų ten, kur reikia ar nuvažiuotų ten, kur reikia“, – teigė D. Čiuplys.

„Yra bendrosios taisyklės – žmogus, gavęs teigiamą testą iš pricipo turi vykti į saviizoliacijos vietą ir skambinti šeimos gydytojui, mes tikrai nekontroliuojame, kaip žmogus tą turi padaryti“, – sakė jis.

Jis pridūrė, kad Oro uostai tikisi žmonių sąmoningumo, jog teigiamą testą gavę keliautojai sės į savo automobilį ar pasikvies giminaitį.

Oro uostai kviečia keleivius įvertinti papildomą laiką, kurio reikės testo atlikimui, rezultato gavimui ir oro uosto procedūros, rekomenduojama į oro uostą atvykti likus iki skrydžio ne mačiau kaip 2,5 valandos.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.