Vanduo išskirtiniame Kauno rajono parke neužšalo net per arktinius šalčius – Kas vyksta Kaune

Vanduo išskirtiniame Kauno rajono parke neužšalo net per arktinius šalčius papildyta Aplinkos apsaugos departamento komentaru

Kaimynystės parkas / Skaitytojo nuotr.

Į „Kas vyksta Kaune“ redakciją antradienį kreipėsi Kauno rajono gyventojas, kurio teigimu, visai neseniai įrengtame parke garliaviškius pasitinka ne tik pikantiškas vaizdas, bet ir parkui nebūdingas kvapas. Į diskusiją su aplinkosauga įsivėlęs vyras taria išaiškinęs „Kauno vandenų“ neveiksnumą, o dvi savaites trunkančius avarinės tarnybos darbus esą stingdo arktinis šaltis.

„Tokia įdomi situacija, Garliavoje įrengtas naujas parkas, jame yra tvenkinys, o šalia jo prateka Maišio upelis. Kol dar yra sniego, labai gerai matosi, kad šalia upelio telkšo nuotekų bala“, – pasakojo į redakciją paskambinęs vyras.

Kauno rajono gyventojas esą jau seniau kreipęsis į Aplinkos apsaugos departamentą dėl Maišio upelio užterštumo, o diskusijų metu paaiškėjo, kad visos problemos kyla dėl „Kauno vandenų“ valymo įrenginių, kurie yra visiškai šalia.

Išsiaiškinęs galimą nosį riečiančių nuotekų priežastį garliaviškis prieš dvi savaites kreipėsi į „Kauno vandenis“ ir pranešė apie problemą.

„Praėjo pusantros savaitės, bet jie nieko nedarė, penktadienį į avarinę tarnybą aš paskambinau dar kartą. Man pasakė, žinom, bet mes padaryti nieko negalim“, – apmaudą liejo vyras.

Garliaviškio teigimu, Maišio upelis tragiškos būklės būna ir šiltuoju metų laiku. „Matyti, kad į jį teka nuotekos, vanduo dažnai žydi ir smirda, vaizdelis tikrai ne kažką.“

Kaimynystės parkas / Skaitytojo nuotr.

Dviejų savaičių bėdą sutvarkys rytoj

Kaip naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ komentavo „Kauno vandenų“ Viešųjų ryšių specialistas Andrius Nenėnas, bendrovės avarinė tarnyba yra gavusi nusiskundimų dėl nuotekų minėtoje vietoje.

„Avarinės tarnybos inžinieriai operatyviai nuvyko į nurodytą vietą. Atlikus patikrinimą, paaiškėjo, kad nuo šalčio yra nežymiai įtrūkusi buitinių nuotekų linija. Pratekėjimas yra nedidelis ir bala sparčiai nedidėja“, – dėstė A. Nenėnas.

Norint sutvarkyti šią avariją, pasak atstovo, reikia išsiurbti balą ir išplauti trūkusios linijos atkarpą. Tačiau dėl itin žemos minusinės temperatūros plovimo / siurbimo technika šių darbų atlikti negalėjo.

„Arktiniam šalčiui pasitraukus ir atsiradus techninėms galimybėms, eksploatacijos skyriaus specialistai problemą sutvarkys rytoj. Bus nusiurbta bala ir sutvarkytas įtrūkimas“, – komentavo A. Nenėnas ir pridūrė, kad dėl tokio trūkio tarša upeliui negresia.

Papildyta sausio 21 dieną 11.55 val.

Pažeidimų neužfiksuota

Kaip komentuoja Aplinkos apsaugos departamento atstovai, sausio 19 dieną Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdyba gavo pranešimą, kad galimai iš „Kauno vandenų“ siurblinės į Maišiaus upelį bėga nuotekos. Apie įvykį buvo informuota „Kauno vandenų“ avarinė tarnyba. Kauno valdybos pareigūnai iškart nuvyko į vietą.

Apžiūros metu iš šulinio nuotekos nebėgo, aplink šulinį nuotekų bėgimas taip pat neužfiksuotas. Iš netoliese esančio „Kauno vandenų“ paviršinių nuotekų išleistuvo bėgo skaidrus bekvapis vanduo. Apžiūros metu aplinkos tarša nuotekomis neužfiksuota.

„Kauno vandenų“ avarinės tarnybos darbuotojas, susisiekęs su pareigūnais, informavo, kad šuliniai funkcionuoja, iš paviršinių nuotekų išleidėjo bėga švarus vanduo.

(papildymo pabaiga)

Vienintelis parkas su fontanu

Garliavoje, prie Maišio upelio, Kaimynystės parkas įrengtas 2019-ųjų pavasarį, čia veikia ir vienintelis Kauno rajone fontanas.

Kaimynystės parkas pavasarį / R. Tenio nuotr.

Fontano srovės sinchronizuotai šoka pagal pasirinktą muzikinį kūrinį, o šokančio vandens vaizdą tamsiuoju paros metu praturtina spalvotas srovių apšvietimas bei dinaminiai vaizdai, projektuojami ant specialiai įrengto vandens ekrano.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA