Įsigalioja sugriežtinto karantino priemonės: svarbiausi pokyčiai – Kas vyksta Kaune

Įsigalioja sugriežtinto karantino priemonės: svarbiausi pokyčiai

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Įsigalioja Vyriausybės sprendimas dėl stiprinamų karantino priemonių. Uždaroma didžioji dalis parduotuvių, išskyrus maisto prekių ir vaistines, taip pat ribojamas gyventojų išvykimas iš namų be svarbios priežasties, draudžiamos ilgesnės nei 15 minučių trunkančios kontaktinės paslaugos ir kiti ribojimai, kurie tęsis iki sausio mėnesio pabaigos.

Ribojimai įvedami ir gyventojų judėjimui tarp savivaldybių, tiesa šie galios kiek trumpiau, nei karantinas. Be itin svarbių priežasčių draudžiama palikti savo savivaldybę, o pasivaikščioti viešose vietose gali tik šeimų nariai arba du žmonės iš skirtingų šeimų.

Vyriausybės priimtuose ribojimuose, nuo gruodžio 16 dienos įsigalioja judėjimo šalies viduje ribojimas. Gyventojams palikti gyvenamąją vietą leidžiama tik esant būtinybei.

Taip pat numatyti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių šventiniu laikotarpiu, kurie galioja nuo gruodžio 16 d. iki 2021 m. sausio 3 d. 24 val. Iš gyvenamosios savivaldybės išvykti galima bus tik numatytais atvejais.

Gyventojams kylant daug klausimų dėl judėjimo ribojimų tarp savivaldybių, policija atsakė į dažniausiai iškylančius klausimus, kada bus galima palikti savo gyvenamosios vietos savivaldybę ir keliauti į kitą.

Kauno savivaldybė savo ruožtu jau parengė veiksmų planą, kaip bus užtikrinamas judėjimo ribojimas ir nurodė, kurie keliai iš ar į miestą bus užblokuoti aklinai, tačiau vairuotojai turės galimybę pravažiuoti pro kitus kelius, prie kurių budės policijos pareigūnų pajėgos.

Karantino ribojimai / LRV nuotr.

Naujai išrinkta Vyriausybė taip pat numatė bendravimo ribojimus, pabrėždama, kad artimi kontaktai negalimi tarp daugiau nei vienos šeimos ar namų ūkio narių. Gyventojams išlieka galimybė susitikti su skirtingos šeimos ar namų ūkio gyventojais, jei jie tai daro viešoje vietoje, ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis.

Karantino ribojimai / LRV nuotr.

Nuo šiandien uždaromos visos parduotuvės, išskyrus maisto prekių ir kitų būtinųjų prekių prekybos vietos. Išlieka internetinė prekyba, o toms parduotuvėms, kurių veikla leidžiama, turi užtikrinti 15 m2 prekybos plotą vienam lankytojui.

Karantino ribojimai / LRV nuotr.

Mažinamos ir draudžiamos kontaktinės paslaugos, grožio paslaugų veikla, kitos veiklos, kurių metu būtinas ilesnis nei 15 min. kontaktas tarp paslaugos teikėjo ir paslaugos gavėjo.

Karantino ribojimai / LRV nuotr.

Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas vyks įprastu būdu, pamokos mokyklose perkeliamos į nuotolinę veiklą.

Karantino ribojimai / LRV nuotr.

Karantinas Lietuvoje pratęstas iki 2021 m. sausio 31 d.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.