Lietuva turi naują Vyriausybę: Seimas pritarė I. Šimonytės programai – Kas vyksta Kaune

Lietuva turi naują Vyriausybę: Seimas pritarė I. Šimonytės programai

BNS 2020/12/11 14:10
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Seimas penktadienį patvirtino aštuonioliktosios Vyriausybės programą. Už ją balsavo 78 Seimo nariai, prieš buvo 30, susilaikė 20.

Už programą balsavo ne tik valdantieji, bet ir penki Seimo narių Mišrios grupės atstovai: Zigmantas Balčytis, Algirdas Butkevičius, Domas Griškevičius, Valdemaras Valkiūnas, Jonas Pinskus.

Patvirtinus programą ir prisiekus ministrams naujoji Vyriausybė įgis įgaliojimus veikti.

Premjerės Ingridos Šimonytės vadovaujamą Vyriausybę suformavo centro dešinės politinės jėgos: Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija.

Paskirtoji premjerė sako, kad jos Vyriausybė nedarys revoliucijų, o sieks diskusijomis ir žiniomis grįstų sprendimų. Ji žadėjo, kad kadencijos pradžioje inicijuos nacionalinį susitarimą dėl švietimo.

Naujoji valdžia žada modernizuoti ekonomiką, socialinę atskirtį ketinama mažinti gerinant socialinių paslaugų prieinamumą, didesnį dėmesį skirti vienišiems pensininkams ir vienišoms motinoms.

Vos gavusi įgaliojimus premjerė taip pat žada nedelsdama sukviesti ekspertus tartis dėl griežtesnių karantino priemonių suvaldyti koronaviruso pandemijos plitimą.

Ši Vyriausybė išskirtinė tuo, kad ji bus beveik subalansuota lyčių požiūriu – iš penkiolikos narių bus aštuoni vyrai ir septynios moterys. Kadenciją baigiančioje Vyriausybėje dirbo tik viena moteris.

S. Skvernelis žadėjo nebalsuoti

Kadenciją baigiantis premjeras Saulius Skvernelis teigė negalintis balsuoti už centro dešinės Vyriausybės programą, nes tai reikštų politinės atsakomybės prisiėmimą už ją.

„Vyriausybės programos patvirtinimas ar pritarimas jai reiškia, kad tos politinės jėgos, Seimo nariai prisiima visišką politinę atsakomybę už Vyriausybę, už Vyriausybės personalinę sudėtį ir už Vyriausybės darbus. Turbūt būtų keista, jeigu opozicija balsuotų ir prisiimtų politinę atsakomybę už pozicijos Vyriausybę“, – penktadienį Seime žurnalistams sakė jis.

Anksčiau kadenciją baigiantis premjeras yra teigęs, kad aštuonioliktosios Vyriausybės programoje rado nemažai sutapimų su savo Vyriausybės darbais.

S. Skvernelis penktadienį teigė, jog gerai, kad Vyriausybės veiklos tęstinumas yra numatytas.

Jis taip pat sakė, jog ateityje tikrai bus projektų, kuriuos teiks naujoji Vyriausybė ir už kuriuos jis balsuos Seime.

„Manau, kad tikrai bus ne vienas teisės aktas, kuriam mes ir pritarsime. Nėra taip, kad viskam, ką teiks aštuoniolikta Vyriausybė, nepalaikysime, tikrai nebus taip“, – sakė S. Skvernelis.

Papildyta 14.12 val.

Prisiekė aštuonioliktosios Vyriausybės nariai

Seime patvirtinus Vyriausybės programą prisiekė premjerė I. Šimonytė ir 14 ministrų. Po priesaikos naujoji Vyriausybė įgijo įgaliojimus veikti, o darbą baigė S. Skvernelio Ministrų kabinetas.

Aplinkos ministro pareigas eis liberalas Simonas Gentvilas, ekonomikos ir inovacijų – Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė, energetikos – konservatorius Dainius Kreivys, finansų ministrė – Gintarė Skaistė, krašto apsaugos – konservatorius Arvydas Anušauskas, kultūros – liberalas Simonas Kairys, socialinės apsaugos ir darbo – konservatorė Monika Navickienė.

Susisiekimo – nepartinis Marius Skuodis, sveikatos apsaugos – nepartinis Arūnas Dulkys, švietimo, mokslo ir sporto – konservatorė Jurgita Šiugždieninė, teisingumo – Laisvės partijos atstovė Evelina Dobrovolska, užsienio reikalų – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Gabrielius Landsbergis, vidaus reikalų – konservatorė Agnė Bilotaitė, žemės ūkio – konservatorius Kęstutis Navickas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA