Lietuva turi naują Vyriausybę: Seimas pritarė I. Šimonytės programai – Kas vyksta Kaune

Lietuva turi naują Vyriausybę: Seimas pritarė I. Šimonytės programai

BNS 2020/12/11 14:10
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Seimas penktadienį patvirtino aštuonioliktosios Vyriausybės programą. Už ją balsavo 78 Seimo nariai, prieš buvo 30, susilaikė 20.

Už programą balsavo ne tik valdantieji, bet ir penki Seimo narių Mišrios grupės atstovai: Zigmantas Balčytis, Algirdas Butkevičius, Domas Griškevičius, Valdemaras Valkiūnas, Jonas Pinskus.

Patvirtinus programą ir prisiekus ministrams naujoji Vyriausybė įgis įgaliojimus veikti.

Premjerės Ingridos Šimonytės vadovaujamą Vyriausybę suformavo centro dešinės politinės jėgos: Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija.

Paskirtoji premjerė sako, kad jos Vyriausybė nedarys revoliucijų, o sieks diskusijomis ir žiniomis grįstų sprendimų. Ji žadėjo, kad kadencijos pradžioje inicijuos nacionalinį susitarimą dėl švietimo.

Naujoji valdžia žada modernizuoti ekonomiką, socialinę atskirtį ketinama mažinti gerinant socialinių paslaugų prieinamumą, didesnį dėmesį skirti vienišiems pensininkams ir vienišoms motinoms.

Vos gavusi įgaliojimus premjerė taip pat žada nedelsdama sukviesti ekspertus tartis dėl griežtesnių karantino priemonių suvaldyti koronaviruso pandemijos plitimą.

Ši Vyriausybė išskirtinė tuo, kad ji bus beveik subalansuota lyčių požiūriu – iš penkiolikos narių bus aštuoni vyrai ir septynios moterys. Kadenciją baigiančioje Vyriausybėje dirbo tik viena moteris.

S. Skvernelis žadėjo nebalsuoti

Kadenciją baigiantis premjeras Saulius Skvernelis teigė negalintis balsuoti už centro dešinės Vyriausybės programą, nes tai reikštų politinės atsakomybės prisiėmimą už ją.

„Vyriausybės programos patvirtinimas ar pritarimas jai reiškia, kad tos politinės jėgos, Seimo nariai prisiima visišką politinę atsakomybę už Vyriausybę, už Vyriausybės personalinę sudėtį ir už Vyriausybės darbus. Turbūt būtų keista, jeigu opozicija balsuotų ir prisiimtų politinę atsakomybę už pozicijos Vyriausybę“, – penktadienį Seime žurnalistams sakė jis.

Anksčiau kadenciją baigiantis premjeras yra teigęs, kad aštuonioliktosios Vyriausybės programoje rado nemažai sutapimų su savo Vyriausybės darbais.

S. Skvernelis penktadienį teigė, jog gerai, kad Vyriausybės veiklos tęstinumas yra numatytas.

Jis taip pat sakė, jog ateityje tikrai bus projektų, kuriuos teiks naujoji Vyriausybė ir už kuriuos jis balsuos Seime.

„Manau, kad tikrai bus ne vienas teisės aktas, kuriam mes ir pritarsime. Nėra taip, kad viskam, ką teiks aštuoniolikta Vyriausybė, nepalaikysime, tikrai nebus taip“, – sakė S. Skvernelis.

Papildyta 14.12 val.

Prisiekė aštuonioliktosios Vyriausybės nariai

Seime patvirtinus Vyriausybės programą prisiekė premjerė I. Šimonytė ir 14 ministrų. Po priesaikos naujoji Vyriausybė įgijo įgaliojimus veikti, o darbą baigė S. Skvernelio Ministrų kabinetas.

Aplinkos ministro pareigas eis liberalas Simonas Gentvilas, ekonomikos ir inovacijų – Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė, energetikos – konservatorius Dainius Kreivys, finansų ministrė – Gintarė Skaistė, krašto apsaugos – konservatorius Arvydas Anušauskas, kultūros – liberalas Simonas Kairys, socialinės apsaugos ir darbo – konservatorė Monika Navickienė.

Susisiekimo – nepartinis Marius Skuodis, sveikatos apsaugos – nepartinis Arūnas Dulkys, švietimo, mokslo ir sporto – konservatorė Jurgita Šiugždieninė, teisingumo – Laisvės partijos atstovė Evelina Dobrovolska, užsienio reikalų – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Gabrielius Landsbergis, vidaus reikalų – konservatorė Agnė Bilotaitė, žemės ūkio – konservatorius Kęstutis Navickas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.