Keturi nuteistieji sulaukė G. Nausėdos malonės | Kas vyksta Kaune

Keturi nuteistieji sulaukė G. Nausėdos malonės

BNS 2020/11/03 16:52
R. Tenio nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda suteikė malonę keturiems nuteistiesiems. Kaip antradienį pranešė prezidento spaudos tarnyba, vienam asmeniui paskirta laisvės atėmimo bausmė sušvelninta dvejais metais, dviem asmenims – vieneriais metais, o ketvirtajam – sumažinta piniginė bauda.

Prezidento dekrete nurodoma, jog Mindaugui Špokui, 2018 metais nuteistam už neteisėtą disponavimą naminiu alkoholiu ar jo gamybą, nuo 3,2 tūkst. eurų iki 1,8 tūkst. eurų sumažinta paskirta bauda.

Deividui Jačinskui, kurį Jungtinės Karalystės teismas 2017 metais nuteisė už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmė sumažinta vieneriais metais.

Už neteisėtą disponavimą narkotikais 2018 metais nuteistam Pauliui Skyriui šešerių metų laisvės atėmimo bausmė taip pat sumažinta metais.

2016 metais taip pat už disponavimą narkotikais nuteistai Violetai Vedlūgienei dešimties su puse metų laisvės atėmimo bausmė sumažinta dvejais metais.

Šalies vadovas prieš priimdamas sprendimą dėl malonės su nuteistaisiais laisvės atėmimo bausme bendravo nuotoliniu būdu.

Sprendimas suteikti malonę nuteistiesiems atleidžiant juos nuo dalies jiems paskirtos bausmės priimtas atsižvelgus į tokias aplinkybes kaip sunki nuteistojo ir jo šeimos narių materialinė padėtis, sunki nuteistojo sveikatos būklė, mažamečių vaikų turėjimas ir pastangos jais rūpintis, sunki šeimos narių, kuriems reikalinga priežiūra, sveikatos būklė.

Taip pat vertintos teigiamos charakteristikos apie nuteistuosius laisvės atėmimo bausme ir nepriekaištingas jų elgesys bausmės atlikimo metu, kiti pokyčiai, kurie rodo nuteistųjų pasiryžimą integruotis į visuomenę.

Pagal Lietuvos įstatymus malonė teikiama pagal pačių nuteistųjų prašymus. Šie prašymai gali būti svarstomi tik įsiteisėjus teismo nuosprendžiui.

Malonės komisijos posėdyje rugsėjo 10 dieną buvo svarstytas 51 nuteistųjų malonės prašymas.

Malonės komisiją sudaro Lietuvos Aukščiausiojo ir Apeliacinio teismų pirmininkai, teisingumo ministras, generalinis prokuroras arba jų įgalioti atstovai, Prezidento patarėjas teisės klausimais, Lietuvos kriminologų asociacijos, Kalinių globos draugijos ir Lietuvos nusikaltimų aukų rėmimo asociacijos atstovai.

Malonės gali prašyti visi asmenys, nuteisti Lietuvos teismų, taip pat Lietuvos piliečiai, nuteisti kitų valstybių teismų, tačiau atliekantys bausmę Lietuvoje. Prašančiajam malonės gali būti taikomas atleidimas nuo visos ar dalies bausmės atlikimo.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA