Pakeista tvarka kavinėse pakurstė kauniečių išradingumą – Kas vyksta Kaune

Pakeista tvarka kavinėse pakurstė kauniečių išradingumą

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Augant naujų užsikrėtimų skaičiui Lietuvoje griežtinamos infekcijų kontrolės priemonės. Nuo šiandien, rugpjūčio 21 dienos, tiek lauko, tiek vidaus kavinėse privaloma dėvėti kaukes ar kitas veido apsaugos priemones bei laikytis socialinio atstumo.

Kas vyksta Kaune“ fotografui pavyko užfiksuoti, kaip kauniečiai laikosi naujai įvestų reikalavimų, dėl kaukių dėvėjimo viešojo maitinimo įstaigose. Tiesa, atsirado ir išradingesnių kauniečių, kurie modifikavo savo turimas kaukes, jog valgio metu, jų nereikėtų nusiimti.

Prievolė dėvėti apsaugines veido kaukes, respiratorius arba kitas veido apsaugos priemones galioja einant į kavinę ir užsisakant maistą, o jas nusiimti galima tik valgant ir geriant.

Be to, viešojo maitinimo įstaigose privaloma užtikrinti, kad lankytojai, perkantys maistą išsinešimui ar užsisakantys vietoje, eilėse prie kasos laikytųsi saugaus ne mažesnio kaip 1 metro atstumo vienas nuo kito.

Atstumas tarp stalų turėtų būti toks, kad prie skirtingų stalų sėdintys lankytojai vienas nuo kito būtų nutolę ne mažesniu kaip 2 metrų atstumu. Sėdint prie baro taip pat turi būti laikomasi ne mažiau kaip 1 metro atstumo.

Kaip ir iki šiol, išimtys galioja žmonėms su negalia, kuriems dėl sveikatos būklės sudėtinga dėvėti kaukes ar kitas veido apsaugos priemones arba išvis negali to daryti. Turintiems klausos negalią rekomenduojama dėvėti veido skydelį.

Tiesa, kaip praneša Sveikatos apsaugos ministerija, nuo šiandien kavinių ir restoranų lankytojams nebegalima siūlyti apklotų, organizuoti maitinimo savitarnos principu, kai maistą įsideda patys lankytojai. Taip pat negalima naudoti daugkartinio naudojimo staltiesių ir padėkliukų, kurie negali būti valomi, dezinfekuojami po kiekvieno apsilankymo.

Be to, negalima tiekti cukraus, druskos, padažų ir kitų maisto produktų bendro naudojimo induose ar pakuotėse, jei juos įsideda patys lankytojai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA