Tragiški įvykiai Lampėdžio ežere nesibaigia: tokios kruvinos vasaros dar nebuvo – Kas vyksta Kaune

Tragiški įvykiai Lampėdžio ežere nesibaigia: tokios kruvinos vasaros dar nebuvo

R. Tenio nuotr.

Vandens telkiniai karštomis vasaros dienomis – sausakimši, deja, poilsiautojų pamėgtų pliažų neaplenkia nelaimės. Pastarosiomis dienomis vis dažniau pranešama apie skęstančius žmones, per paskutinę birželio savaitę Lampėdžio ežere nuskendo du asmenys, o žuvusiųjų kūnai aptikti beveik toje pačioje vietoje, prie naujos irklavimo bazės. Savivaldybė ėmėsi priemonių nelaimėms užkardyti, tačiau ne visi kauniečiai jų paiso.

Paskutinę birželio savaitę į Lampėdžio ežerą jau kelis kartus skubėjo narai. Per Jonines iš vandens ištrauktas užsieniečio kūnas, dar vienas skendęs vyras iš ežero ištrauktas paskutinę birželio dieną, tiesa, jį kurį laiką gaivino poilsiautojai ir specialiosios tarnybos, tačiau žmogaus gyvybės išgelbėti nepavyko.

Remiantis skaitytojų ir ugniagesių duomenimis, abu žuvusiųjų kūnai ištraukti kone toje pačioje Lampėdžio ežero vietoje, prie naujos irklavimo bazės. Visai neseniai ežero pakrantėje iškilęs vandens sporto kompleksas traukia ne tik sportininkų, bet ir poilsiautojų dėmesį.

Kauno irklavimo bazė / R. Tenio nuotr.

2019-ųjų pavasarį prasidėjusius senosios sporto bazės griovimo darbus rudenį pakeitė intensyvios statybos. Šalia kylančio pastato buvo pastatyta nauja krantinė. Senas, susidėvėjusias betonines plokštes pakeitė naujos atraminės sienelės ir pontoniniai liepteliai.

Būtent minėtieji liepteliai – naujas poilsiautojų traukos centras, tačiau nuo kranto užlipimo ant jų nėra. Kauniečiai prie lieptelių priplaukia, o toje vietoje ežero gylis siekia 4-7 metrus, naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ komentavo Kauno savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Mindaugas Šivickas.

„Pati sporto mokyklos teritorija taip pat užrakinta, tačiau žmonės vis tiek randa būdų kaip patekti prie vandens, nors oficialus paplūdimys yra vos už kelių šimtų metrų“, – komentavo M. Šivickas.

Kauno irklavimo bazė / R. Tenio nuotr.

Į naująjį juodąjį Lampėdžio ežero tašką nuvykęs „Kas vyksta Kaune“ fotografas taip pat pamatė nuo lieptų nardančius kauniečius, nors praėjimas nuo kranto ir užrakintas su griežtu įspėjimu.

Tiesa, netektimi pasibaigus nelaimei Joninių vakarą, įspėjamieji ženklai, draudžiantys maudytis šalia irklavimo bazės, sudėti iš karto po šventinės dienos, birželio 25-ąją. Nors irklavimo bazės teritorija pamėgta poilsiautojų, gelbėtojų čia nėra.

Pasak Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo Aloyzo Pakalniškio, 1-2 gelbėtojai priklausomai nuo to, kiek yra žmonių, budi oficialiame Lampėdžio paplūdimyje šiaurrytiniame ežero krante. Jie dirba nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d., nuo 10 val. iki 20 val.

A. Pakalniškis pabrėžė, kad gelbėtojai dirba tik oficialiuose paplūdimiuose, o poilsiautojams primena nepervertinti savo jėgų, maudytis tik oficialiuose paplūdimiuose bei saugoti save ir aplinkinius.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.