Į paplūdimio ir lauko kavines sugrįžta alkoholiniai gėrimai (papildyta) | Kas vyksta Kaune

Į paplūdimio ir lauko kavines sugrįžta alkoholiniai gėrimai (papildyta)

BNS 2020/06/30 12:31
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Seimas kelių balsų persvara pritarė grupės parlamentarų siūlymui sušvelninti prekybą silpnu alkoholiu. Nuo rugpjūčio iki 15 laipsnių stiprumo alkoholiu bus galima prekiauti paplūdimiuose įrengtose nestacionariose viešojo maitinimo vietose.

Seimas antradienį priėmė tai numatančias Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas: už balsavo 68 Seimo nariai, prieš buvo du ir susilaikė taip pat du. Iš valdančiųjų balsavime nedalyvavo visi aštuoni Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos nariai, 39 „valstiečiai“,

Prekyba silpnu alkoholiu paplūdimiuose bus galima tik savivaldybės tarybos nustatyto kurortinio, poilsio ir turizmo sezono laikotarpiu. Draudimas paplūdimiuose prekiauti ir vartoti stiprų alkoholį ir toliau galios.

Grąžinti silpną alkoholį į paplūdimių nestacionarias kavines pasiūlė liberalai Simonas Gentvilas ir Gintaras Vaičekauskas, konservatorius Jurgis Razma, mišriai Seimo narių grupe priklausanti Aušrinė Armonaitė, socialdemokratai Rasa Budbergytė ir Linas Balsys bei valdantiesiems priklausanti Irena Šiaulienė.

S. Gentvilo teigimu, paplūdimių nestacionarios kavinė buvo diskriminuojamos.

„Jeigu pajūrio kavinė turi fizinius pamatus, tai ji turi teisę prekiauti alkoholiu, o kai yra nestacionari, o dažniausiai tokios būna kurortinės kavinės, neturi teisės prekiauti silpnais alkoholiniais gėrimais“, – aiškino S. Gentvilas.

Jis atkreipė dėmesį, kad paplūdimio kavinėse nebeprekiaujant alkoholiu, paplūdimiai ir šiukšliadėžės vis tiek yra pilni alkoholio butelių.

Aplinkos apsaugos komitete dirbantis konservatorius Paulius Saudargas tikisi, kad pataisos leis paplūdimyje pažabot nelegalią prekybą alumi ir kitais gėrimais.

„Žmonės nusiperka parduotuvėje ir maišiukuose nešasi, po rankšluosčiais paslepia ir geria paplūdimyje“, – teigė P. Saudargas.

Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė pabrėžė, kad neblaivūs žmonės labiau yra linkę daryti nusižengimus, praranda savikontrolę, didėja įvairių traumų ir saulės smūgio tikimybė.

„Siekiant užtikrinti poilsiautojų saugumą, sveikatą ir net gyvybę, taip pat ir kultūringą laisvalaikio leidimą, neturėtų būti leidžiama paplūdimiuose prekiauti alkoholiniais gėrimais“, – prieš balsavimą Seime kalbėjo ji.

Biudžeto ir finansų komitete dirbančio konservatoriaus Mykolo Majausko teigimu, į paplūdimius grąžintas silpnas alkoholis mažins šešėlį ir paskatinti turizmą.

„Draudimais kviečiame žmones pirkti bambalius prekybos centruose, juos slėpti ir patiems slėptis paplūdimiuose vartojant alkoholį“, – savo poziciją dėstė parlamentaras.

Draudimai dėl prekybos alkoholiu paplūdimiuose buvo priimti 2017 metais ir įsigaliojo nuo 2020 metų sausio.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA