Per keturis šių metų mėnesius – 16 legioneliozės atvejų – Kas vyksta Kaune

Per keturis šių metų mėnesius – 16 legioneliozės atvejų trys žmonės mirė

BNS / Greta Zulonaitė 2024/05/14 14:27
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Per pirmuosius keturis šių metų mėnesius Lietuvoje užregistruota 16 legioneliozės atvejų, trys žmonės mirė, antradienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Portalas lrt.lt antradienį pranešė apie dar vieną nuo legioneliozės mirusį žmogų Vilniuje gegužės 5 dieną. Centras informaciją BNS patvirtino ir apie šį atvejį.

NVSC kol kas negalėjo patikslinti, ar gegužės mėnesį nuo šios ligos mirė tik vienas žmogus.

Pasak centro, 2013–2023 metais iš viso šalyje užregistruoti 188 legioneliozės atvejai, pernai – 71 atvejis.

Vienas didesnių pastaraisiais metais ligos protrūkių pernai pavasarį kilo Kauno rajone ir Kaune – čia registruota daugiau nei dvi dešimtys susirgimų, septyni žmonės mirė.

NVSC duomenimis, mirštamumas nuo legionierių ligos siekia apie 5–15 procentų.

Centras nurodė, kad nuo legioneliozės apsaugo tokios profilaktinės priemonės kaip tinkamos vandens temperatūros palaikymas, nuolatinė vandens cirkuliacija ir vandens tiekimo sistemų priežiūra.

Anot NVSC, svarbu, kad karštas vanduo tiekimo sistemose neužsistovėtų. Jei vanduo buvo nenaudojamas ilgesnį laiką, prieš pradedant jį vartoti, reikėtų leisti vandeniui nubėgti penkias minutes. NVSC taip pat ragina prižiūrėti ir valyti dušų galvutes ir čiaupus, kad nesikauptų nuosėdos.

Legioneliozė – plaučių uždegimo rūšis, kurią sukelia Legionella bakterijos. Maždaug vienas iš dešimties susirgusiųjų šia liga miršta. Šios bakterijos plinta per vandens dulksną (aerozolius), dažniausiai dėl netinkamai prižiūrimos ar sukonstruotos vandentiekio sistemos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA