Didžiausias Baltijos šalyse gatvės kultūros festivalis „Naktinis Krepšinis“ sugrįžta jau 20-ąjį kartą – Kas vyksta Kaune

Didžiausias Baltijos šalyse gatvės kultūros festivalis „Naktinis Krepšinis“ sugrįžta jau 20-ąjį kartą

Kauną birželio 7 dieną sudrebins po metų pertraukos grįžtantis gatvės kultūros festivalis „Naktinis Krepšinis“. Prekybos miestelio „Urmas“ bagažinių turguje svečiai galės stebėti ne tik 3×3 krepšinio turnyrą, bet ir gatvės šokių konkursą bei „Skate, BMX & Scooter by Akieron“ turnyrą. Jubiliejinį 20-ąjį kartą vyksiantį renginį vainikuos įspūdingas koncertas su garsiausiais Lietuvos hiphopo atlikėjais – OG Version, Proflame ir kitais.

„Naktinis Krepšinis“ – nuo 2002 m. rengiamas gatvės kultūros festivalis, kurį organizuoja Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto (KTU MIDF) studentų atstovybė „InDi“. Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybė. Jame kasmet vyksta riedlenčių, BMX dviračių, paspirtukų bei gatvės šokių varžybos, o renginio kulminacija – 3×3 krepšinio turnyras. Festivalį vainikuoja didžiausių Lietuvos hiphopo žvaigždžių koncertas.

2022-ųjų „Naktinis Krepšinis“ buvo pripažintas geriausiu festivaliu „Revolution Awards“ apdovanojimuose. Po metų pertraukos vyksiančio renginio nekantriai laukia ne tik gatvės kultūros entuziastai, bet ir organizatoriai.

„Kaskart „Naktinis Krepšinis“ suteikia progą pasireikšti ne tik tiems, kurie myli gatvės kultūrą, jos sportą bei meną, bet ir mums – studentams”, – tikina renginio koordinatorius ir „InDi“ atstovas Tomas Šepikas.

Kalbėdamas apie šią iniciatyvą, Tomas akcentuoja, jog svarbiausia – griauti neigiamus stereotipus apie šią kultūrą bei įrodyti visai Lietuvai, jog bendrumas ir vienybė leidžia nuveikti neįtikėtinus darbus.

„Naktinis Krepšinis“ / Organizatorių nuotr.
„Naktinis Krepšinis“ / Organizatorių nuotr.

Kaip ir anksčiau, 3×3 krepšinio turnyras bus skirstomas į tris amžiaus grupes: iki 16 metų (U16), iki 18 metų (U18) ir nuo 18 metų (N18). Pastarosios amžiaus grupės prizininkų laukia net 2000 Eur prizinis fondas, o jaunesniesiems nugalėtojams atiteks rėmėjų įsteigti prizai. Turnyre žaidžiama pagal oficialias 2024 m. FIBA 3×3 krepšinio taisykles.

„Naktinis Krepšinis“ neužmiršta ir kitų gatvės sporto šakų. Tradicija jau tapo ir gatvės šokių bei „Skate, BMX & Scooter by Akieron“ turnyrai, kuriuose dalyvių pasirodymus vertins profesionalūs šių šakų sportininkai. Nugalėtojai taip pat bus gausiai apdovanoti renginio partnerių prizais.

Renginį su trenksmu uždarys įspūdingas koncertas, kuriame ant vienos scenos pasirodys žymiausi Lietuvos hiphopo atlikėjai – OG Version, Proflame, Mad Money, Micro One, Mamis ir DJ Liuška.

„Naktinis Krepšinis’24“ vyks birželio 7 d. prekybos miestelio „Urmas“ bagažinių turguje. Bilietus galite įsigyti čia. Daugiau informacijos rasite festivalio tinklalapyje naktiniskrepsinis.lt arba „Facebook“ puslapyje „Naktinis Krepšinis“.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA