Pakeitus kelio ženklinimą, vairuotojai masiškai pažeidinėja taisykles – Kas vyksta Kaune

Pakeitus kelio ženklinimą, vairuotojai masiškai pažeidinėja taisykles už pažeidimą gresia ir vairuotojo pažymėjimo atėmimas

Kelyje Kaunas–Marijampolė–Suvalkai pasikeitė eismo organizavimo tvarka. Kaip ir žadėjo „Via Lietuva“, nuovažoje ties IX fortu įrengti nauji kelio ženklai ir nuvalytas senas dangos ženklinimas.

Anksčiau šioje vietoje į nuovažą buvo galima patekti ir nusukant nuo kelio Kaunas–Marijampolė–Suvalkai, tačiau dabar nusukti nuo kelio šioje vietoje negalima, nes įrengta ištisinė linija.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ pirmadienio rytą fiksavo, kaip vairuotojai laikosi naujojo kelio ženklinimo. Eksperimento rezultatus galite pamatyti šio straipsnio vaizdo reportaže.

Kaip rašoma Kelių eismo taisyklių 3 priede, „(I. Horizontalusis ženklinimas) aiškiai įvardinta, kad ištisinė linija skiria priešingų krypčių transporto srautus ir draudžia paženklintame kelio ruože važiuoti priešpriešinio eismo juosta; žymi eismo juostų kraštus, važiuojamosios dalies ruožus, į kuriuos draudžiama įvažiuoti, transporto priemonių stovėjimo vietų ribas ir važiuojamosios dalies kraštą. Šią liniją kirsti draudžiama, išskyrus tuos atvejus, kai ji žymi važiuojamosios dalies kraštą arba stovėjimo vietą“.

Ištisinės linijos kirtimas arba įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą pažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimus gali užtraukti 60–90 eurų baudą. Taip pat gali būti atimta teisė vairuoti nuo vieno iki trijų mėnesių.

Tokiu manevru kelyje sukėlus pavojingą situaciją bauda siekia nuo 170 iki 230 eurų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA