I. Šimonytė skelbia patekusi į antrą turą – Kas vyksta Kaune

I. Šimonytė skelbia patekusi į antrą turą

BNS / Ignas Jačauskas 2024/05/13 00:37
Ingrida Šimonytė / DELFI nuotr.

Valdančiųjų konservatorių kandidatė premjerė Ingrida Šimonytė sekmadienį paskelbė patekusi į antrąjį prezidento rinkimų turą.

„Mano pagrindinis turbūt tikslas buvo patekti į antrąjį turą šiame etape, ir jis, manau, kad yra pasiektas“, – žurnalistams Vilniuje sakė I. Šimonytė.

„Greičiausiai, kad rezultatas bus geresnis, negu tas, kurį matome“, – pridūrė ji.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, suskaičiavus kiek daugiau nei pusę balsavimo biuletenių, I. Šimonytė surinko beveik 16 proc. rinkėjų balsų ir užima antrą vietą po prezidento Gitano Nausėdos.

Rinkimų štabe jai aidėjo partiečių ir palaikytojų sveikinimų ovacijos, netrukus kandidatė išvyko į namus.

I. Šimonytė taip pat teigė, kad dėl rinkimų strategijos antrajame ture spręs tik įvertinusi galutinius rezultatus.

Premjerė, antrindama ją iškėlusių konservatorių pirmininkui Gabrieliui Landsbergiui, teigė, kad ją kiek nustebino rinkėjų palaikymas daliai kandidatų, turėdama omenyje Eduardą Vaitkų ir Remigijų Žemaitaitį.

„Įvairių aiškinimų gali būti. Ypatingai kai kuriose savivaldybėse, kuriose anksčiau labai didelį procentą balsų rinko Lietuvos lenkų rinkimų akcija, kurios kandidato šiuose rinkimuose nebuvo – galbūt, tai gali būti iš dalies paaiškinimas. Bet reikia iš arčiau pasižiūrėti, kai bus galutiniai skaičiai“, – kalbėjo ji.

Premjerė sakė, kad nerimą kelia faktas, jog Konstitucinio Teismo dėl antisemitinių pareiškimą pripažintas sulaužęs priesaiką ir pažeidęs Konstituciją politikas turi tokį palaikymą visuomenėje.

„Tiesą sakant, teks labai apgailestauti, jei paaiškės, kad iš tikrųjų tokiais būdais, antiseminiaiis pasisakymais ir priesaikos laužymu, galima darytis sau politinę reklamą ir rinktis balsus. Tai jau tikrai yra labai nerimą keliantis signalas“, – tvirtino ji.

I. Šimonytė sakė neabejojanti, kad R. Žemaitaitis su savo įkurta nauja politine partija „Nemuno aušra“ kandidatuos Seimo rinkimuose ir išnaudos prezidento rinkimus, kaip platformą, taip pat neatmetė, kad politinės karjeros Seime gali siekti ir E. Vaitkus.

Seimo rinkimai Lietuvoje vyks spalį.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA