Vakcinos nuo koronaviruso laukia ir Lietuva: sukurta gali būti dar šiemet

Asociatyvi / V. Balkūno nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Įsibėgėjant vakcinos nuo koronaviruso (COVID-19) bandymams, Lietuva jau yra oficialiai išreiškusi norą gauti tų vakcinų, kai jos pagamintos. Dar nėra aišku, ar jos gyventojams bus nemokamos.

„Lietuva yra oficialiai išreiškusi savo norą dalyvauti bendrame išankstiniame procese, kuris vyks Europos Sąjungoje. Mes kaip šalis esame išsakę norą gauti vakcinų, kai jos bus pagamintos.

O dėl pačio kompensavimo mechanizmo dar truputį per anksti kalbėti. Bet tikrai stengsimės maksimaliai sudaryti galimybes. Tai priklausys nuo kainos, kokia ji bus. Bet manau, kad ir kiek ji bekainuotų, bet kuri šalis bus suinteresuota ją padaryti prieinama, kad nereikėtų valstybės išjunginėti ir grįžti prie karantino“, – antradienį Seime sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Tikimasi vakcinos dar šiemet

Iki šių metų galo gali būti sukurta viena arba dvi vakcinos nuo koronaviruso sukeliamos COVID-19 ligos, pranešė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), kurią citavo ELTA.

Vyriausioji PSO mokslininkė Soumya Swaminathan ketvirtadienį Ženevoje teigė, kad iki to laiko gali būti pagaminti keli šimtai milijonų vakcinos dozių, tačiau ji perspėjo, kad numatyti tokius dalykus kol kas dar yra sunku. Spaudos konferencijos metu mokslininkė teigė, kad šiuo metu atliekami tyrimai dėl maždaug 200 potencialių vakcinų nuo COVID-19.

„Net susidūrę su pirmu ar antru pralaimėjimu turėtume nepasiduoti“, – teigė S. Swaminathan.

Vienas iš didžiųjų iššūkių bus rasti būdą masiškai gaminti vakcinas, kurias reikės išplatinti. Tačiau S. Swaminathan taip pat pabrėžė, kad į masinę vakcinų gamybą keletas įmonių investavo itin daug lėšų, taigi ji tikinti, kad iki šių metų galo turėtų būti paruošta jau 2 mlrd. dozių.

PSO bendradarbiauja su vyriausybėmis ir siekia, kad būsimos vakcinos nuo COVID-19 būtų paskirstytos remiantis prioriteto sąrašu, į kurį bus įtraukiami sveikatos darbuotojai, policijos pareigūnai, prekybininkai, vyresnio amžiaus žmonės bei tie, kurie jau turi kitų sveikatos bėdų.

Tokiu būdu siekiama vakciną sukūrusioms valstybėms užkirsti kelią viską pasilikti sau, teigė JT Sveikatos agentūros vyriausioji mokslininkė.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

61 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

V. Romanovui priklausęs namas Nidoje turi naują savininką

Svogūnų priedanga autobusiuko vairuotojo Šilainiuose neišgelbėjo

Nuo kitos savaitės planuoja įvesti naują tvarką: savivaldybes skirstys į tris zonas

Brutalų užpuolimą patyręs vyras Kauno klinikose neišgyveno

Mirė vienas žymiausių Lietuvos operos solistų V. Daunoras

Perkūno alėjoje griaunamo namo savininkas: „noriu gyventi šiuolaikiškame name“

Svarstoma ilginti moksleivių rudens atostogas

Pranešama apie dar 3 mirtis nuo koronaviruso

Dar vieni pokyčiai: skelbia, kada bus galima palikti izoliacijos vietą

„BMW“ Kauno gatvėse siekė greičio rekordo, bet užsidirbo tik nemenką baudą