Sąskaitą iš daugiabučio administratoriaus gavusi kaunietė net atsisėdo

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pasibaigus šildymo sezonui daugelis džiaugiasi mažesniais mokesčiais. Todėl pranešimas apie šimtu eurų didesnę sąskaitą išties nustebino.

Su „Delfi“ bendravusios kaunietės teigimu, paprastai gaudavusi nedideles butų ūkio sąskaitas šį mėnesį netikėtai gavo net 99 eurų sąskaitą. Sąskaitoje nė nenurodyta, už ką ji konkrečiai: tik suma ir nuoroda, kad kaupiamos lėšos remontui.

Paskambinusi pasitikslinti, už ką tokia sąskaita, moteris sulaukė atsisakymo teikti informaciją telefonu. Jos buvo paprašyta kreiptis raštu.

Kai kaunietė kreipėsi ir raštu, po kurio laiko sulaukė atsakymo, kad tai – suma, paskaičiuota už durų keitimą. Tai moterį nustebino dar labiau, nes durys nekeistos ir netgi padoriai neužrakinamos. Mokėti į priekį už nežinia kada būsiančias duris?

„Gavusi sąskaitą net atsisėdau. Paprastai ji siekdavo vos kelis eurus, o šįkart – 99 eurai! Už tas duris prieš metus kaimynė rinko parašus ar kaimynai sutinka. Po to visus metus buvo tyla. Dar durų nėra, o sąskaita jau išrašyta. Man čia neatrodo normalu. Tai nežinau, ar mokėti? Langus, pavyzdžiui, stato jau ketverius metus: surinko parašus ir nutilo viskas. Tai ir čia, praėjus metams, jau nieko nesitikėjau.

Neturėtume būti supažindinti su sąmata? Kas tiekėjai, kas gamintojai, kokios sumos? Atsakyti, už ką tokia didelė sąskaita, konsultantai galėjo tik jau po to, kai ir jūs kreipėtės. Iki tol nė nežinojau, už ką ir kodėl. Kaip suprast?“ – stebėjosi moteris.

Kauno butų ūkio Pastatų administravimo poskyrio vadovas Arnas Menciūnas teigė, kad nors durų dar nėra, bet dėl jų gamybos jau sudaryta sutartis su tiekėju, todėl gyventojai ir apmokestinti.

„Dėl šių darbų atlikimo buvo rengiama laiptinės butų savininkų apklausa raštu. Butų savininkų daugumos sprendimu laiptinės ir rūsio durų keitimo darbams buvo pritarta. Butų savininkai už šiuos remonto darbus apmokestinti papildomai, kadangi kaupiamųjų lėšų nėra sukaupta.

Šiuo metu dėl durų gamybos bei montavimo sudaryta sutartis su viešųjų pirkimu būdu parinktu tiekėju, artimiausiu metu bus atlikti durų keitimo darbai.

Kauno butų ūkis, kaip daugiabučio namo administratorius, suteikia galimybę gyventojams už durų keitimo darbus išsimokėti per tam tikrą nustatytą terminą, tačiau butų savininkai apmokestinami iš anksto, gyventojams sudaryta galimybė už atliktus darbus mokėti dalimis. Dėl šios priežasties į Jus besikreipusi buto savininkė ir gavo mokestinį pranešimą, kuriame įtraukti ir minėti darbai.

Informaciją visada suteikiama, deja, telefonu kai kuriais atvejais tą padaryti sudėtinga, kiekvieną atvejį turime įvertinti bei surinkti visą informaciją apie gautą užklausą. Dėl šios priežasties gyventojams rekomenduojame kreiptis raštu (el. ryšio priemonėmis).

Informaciją apie planuojamus bei atliktus darbus gyventojai taip pat gali gauti ir Kauno butų ūkio savitarnos sistemoje internete“, – sakė A. Menciūnas.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

14 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Kaune vykusiame „Change4Future“ akceleratoriuje pasidalijo socialinio verslo subtilybėmis (foto, video)

Istorinis įvykis katalikų bažnyčioje: popiežius išreiškė palaikymą tos pačios lyties partnerystei

Audringai Perkūno alėjoje kumščiais mosavęs A. Karalius prisivirė košės

Įspėjimas dėl stipraus vėjo: gali virsti medžiai, sutrikti elektros tiekimas

Lietuvos žemėlapis nusidažė šviesoforo spalvomis

Antrąją koronaviruso bangą Lietuvoje padės valdyti kariuomenė

Užėjo apsipirkti, bet pamiršo susimokėti: ieškomas kaukėtas vyras

Kauno rajone pradėtas antras „Kauno Logistikos Centro“ etapas: investicijos viršys 30 mln. Eur.

Vietoj papildomų rudens atostogų – nuotolinis ugdymas

Paaiškėjo, pagal ką savivaldybės bus skirstomos į rizikos grupes