Pavasarinė talka kitaip – siūlo apdovanojimą už įamžintus keisčiausius radinius gamtoje – Kas vyksta Kaune

Pavasarinė talka kitaip – siūlo apdovanojimą už įamžintus keisčiausius radinius gamtoje

BNS 2020/05/09 18:13
Asociatyvi / „Nacionalinio lankytojų centro“ nuotr.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kviečia į gamtą laiko leisti vykstančius žmones surinkti ten rastų šiukšlių bei įamžinti pačius keisčiausius radinius.

Kaip skelbia tarnyba, iniciatyva „Kiekvienas iš gamtos – po šiukšlę“ rengiama vietoj pavasarinių talkų, nukeltų į rudenį dėl šalyje paskelbto karantino.

„Švarinimo iniciatyva „Iš gamtos – po šiukšlę“ skatintų einant pasivaikščioti ir pasidžiaugti pavasarine gamta, paimti kad ir nedidelį šiukšlių maišelį bei pagelbėti gamtai, ypač gyvajai gamtai. Nes tiek vabalėliai, tiek smulkūs graužikai, tiek paukščiai dažnai nukenčia nuo plastikinių šiukšlių“, – rašoma pranešime.

Pasak tarnybos, miškuose, prie ežerų ir pievose galima aptikti ir tokių daiktų kaip šaldytuvai, televizoriai, kompiuteriai, sena avalynė ar automobilių dalys.

Todėl gamtoje vaikščiojantys žmonės taip pat kviečiami nufotografuoti keisčiausias pastebėtas šiukšles bei šias nuotraukas drauge su koordinatėmis iki birželio 1 dienos siųsti Nacionaliniam saugomų teritorijų lankytojų centrui.

Įdomiausi radiniai bus skelbiami socialiniame tinkle, o vienos iš jų autorius – apdovanotas.

Gyventojai taip pat raginami išsivežti viską, ką su savimi atsivežė ir atvykę į pažintinius takus ar iškylaudami gamtoje nepalikti šiukšlių – dėl to paskutiniu metu pažintiniuose takuose ir prie gamtos paveldo objektų nestatomos šiukšliadėžės.

Tarnyba įspėja lankantis gamtoje nepamiršti laikytis karantino reikalavimų, o šiukšles rinkti dėvint asmens apsaugos priemones.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA