Mačo pabaigoje į šturmą pakilę uteniškiai nesugebėjo įveikti „Žalgirio“ krepšininkų – Kas vyksta Kaune

„BC Žalgiris“ „Facebook“ puslapio nuotr.

LKL pirmenybėse sekmadienio pavakarę į 24-ojo turo dvikovą Utenoje stojo vietos „Juventus“ (13-11) ir pirmenybių lyderiai Kauno „Žalgirio“ (22-2) krepšininkai. Tik du pralaimėjimus per visą sezoną nacionalinėse pirmenybėse iki šiol patyrę kauniečiai nugalėjo šeimininkus rezultatu 82:91 ir įsirašė 15-ą pergalę iš eilės.

Pirmosiomis minutėmis kamuoliais maitinamas buvo Martinas Gebenas, čiurnas varžovui laužė iš vidutinio nuotolio rezultatą 8:8 sulyginęs Artūras Milaknis. Protingai situaciją įvertino Roko Jokubaičio tritaškiui asistavęs Zachas LeDay, aštriais reidais į priekį „Žalgirį“ 17:14 išvedė Nigelas Hayesas ir Edgaras Ulanovas. Kėlinio pabaigoje Jocko Landale‘o dėjimą suorganizavo R. Jokubaitis, baudas sumetė A. Milaknis, bet penkiais taškais be atsako pirmąją atkarpą užbaigę šeimininkai priartėjo iki 21:19.

Antrą kėlinį „Juventus“ pradėjo dar 5 taškais ir jau pirmavo 21:24. Tuomet Lietuvos čempionams minimalią persvarą 30:29 sukūrė tritaškį įskraidinęs K. C. Riversas bei sėkmingus išpuolius rengęs Lukas Lekavičius. Varžovą šokdinęs A. Milaknis paleido tolimą bombą, greitajame puolime L. Lekavičius kabino kamuolį Z. LeDay skrydžiui – 37:33. Toliau aktyviai žaidė A. Milaknis, o po E. Ulanovo tolimo šūvio pranašumas šoktelėjo iki 43:35. Uteniškiai be taškų gyveno jau beveik keturias minutes, tad „Žalgiriui“ dviženklį atstumą prieš antrą rungtynių pusę 47:35 leido susikrauti Z. LeDay.

Antrojo ketvirčio pabaigoje gerą pagautą bangą į trečiąjį kėlinį atsinešė Z. LeDay, tritaškiais atotrūkį jau iki 57:39 augino R. Jokubaitis ir A. Milaknis. Drąsiai tinklelį taikliais šūviais draskė A. Milaknis su R. Jokubaičiu, iš vidutinio nuotolio pasižymėjo N. Hayesas – 68:49. Per likusį laiką spragą gynyboje atrado L. Lekavičius, užfiksavęs rezultatą 70:53.

Paskutinę rungtynių atkarpą po dviejų minučių tylos tritaškiu pradėjo R. Jokubaitis, pastarojo juvelyrinį perdavimą dėjimu išvyniojo M. Gebenas – 75:56. „Juventus“ visomis pastangomis bandė kabintis į rungtynes, bet L. Lekavičiaus ir R. Jokubaičio metimai išlaikė kauniečius solidžiai 79:67 priekyje. Laikui tirpstant A. Milaknis smeigė dar vieną tolimą metimą, dėjimu krepšį sudrebino M. Gebenas ir Lietuvos čempionams tereikėjo sutvarkyti formalumus – 86:70. Nors šeimininkai buvo kitokios nuomonės ir kabinosi iš visų jėgų, pergalės iš savo rankų kauniečiai nepaleido ir po rungtynes uždariusio K. C. Riverso tolimos bombos triumfavo rezultatu 91:82.

„Žalgiris“: A. Milaknis 20 (4/6 trit.), R. Jokubaitis 19 (5/6 dvit., 3/5 trit., 8 rez. perd.), Z. LeDay 14 (6 atk. kam., 2 blk.), M. Gebenas 8 (4/6 dvit., 2 per. kam.), L. Lekavičius 8 (4/6 dvit.), N. Hayesas 8 (4/4 dvit.), E. Ulanovas 6, K. C. Riversas 6, J. Landale‘as 2, P. Jankūnas 0 (5 atk. kam.), K. Lukošiūnas 0.

„Juventus“: J. Jucikas 20 (7/7 dvit., 2 per. kam.), V. Šulskis 15 (4 rez. perd.), B. Crawfrodas 10, N. Giga 10 (5/8 dvit.).