Skaitytoja: ar keleivius vežantis autobuso vairuotojas gali žiūrėti vaizdo klipus telefone? (papildyta) – Kas vyksta Kaune

Skaitytoja: ar keleivius vežantis autobuso vairuotojas gali žiūrėti vaizdo klipus telefone? (papildyta)

Skaitytojos nuotr.

Sekmadienio rytą „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė skaitytojos užfiksuota vaizdo medžiaga, kurioje įamžintas kelių eismo taisyklėms nusižengiantis viešojo transporto vairuotojas. Pasipiktinusi kaunietė abejoja, ar keleivius vežantys viešojo transporto vairuotojai turi teisę taip elgtis.

Kaunietės užfiksuotame vaizdo įraše matyti, kad 3-uoju numeriu pažymėto autobuso vairuotojas, dalyvaudamas eisme, rankoje laiko mobilųjį telefoną. Nors eismo sąlygas sunkina ir lietus, vairuotojas išmaniojo telefono nepaleidžia iš akiračio.

3-ojo autobuso vairuotojas / Skaitytojos nuotr.

„Kuomet aš paprašiau padėti telefoną, vairuotojas su pasipiktinimu atrėžė, jog jis tikrinasi, ar važiuoja pagal grafiką. Nors matosi, kad jis darė ne tai“, – pasakojo vaizdo įrašą „Kas vyksta Kaune“ atsiuntusi moteris.

Pasiteiravus, galbūt vairuotojas iš tiesų tikrino maršruto laiką, kaunietė tikino, kad vaizdo įraše akivaizdžiai matosi, jog 3-ojo autobuso vairuotojas žiūri vaizdo klipus telefone, nors tuo metu verčiau akylai stebėtų kelią.

3-ojo autobuso vairuotojas / Skaitytojos nuotr.

„Aš jį stebėjau visą laiką, kol važiavau autobusu, iš pradžių nekreipiau dėmesio, bet kai išgirdau šalimais važiuojančio automobilio pyptelėjimą, nusprendžiau nufilmuoti“, – pasakojo pilietiška kaunietė.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad Kelių eismo taisyklėse nustatyta, jog motorinių transporto priemonių, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojams draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, jeigu jomis naudojamasi rankomis, išskyrus tuos atvejus, kai stovinčios transporto priemonės variklis išjungtas.

Transporto priemonių vairuotojai turi vengti bet kokių su transporto priemonės vairavimu nesusijusių veiksmų.

Administracinė atsakomybė už šiuos pažeidimus nurodyta Administracinių nusižengimų kodekse, kuriame nustatyta, kad draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis nesilaikymas užtraukia baudą vairuotojams nuo 60 iki 90 eurų, už šį nusižengimą gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 1 iki 3 mėnesių.

Papildyta 14.02 val.

Kaip „Kas vyksta Kaune“ nurodė „Kauno autobusų“ viešųjų ryšių specialistė Patricija Elžbieta Zarankaitė, Kelių eismo taisyklių nepaisęs vairuotojas įmonei yra žinomas.

„Su vairuotoju buvo susisiekta iš karto, pirmadienį jį įspėsime raštu, kad dar kartą pasikartojus tokiam, ar panašaus pobūdžio, nusižengimui, grės atleidimas iš pareigų. Netoleruojame ir griežtai vertiname tokio pobūdžio nusižengimus, nuolat mokome ir primename vairuotojams, kad keleivių saugumas yra pats svarbiausias prioritetas. Atsiprašome už sukeltus nepatogumus“, – naujienų portalui atsiųstame komentare teigė P. E. Zarankaitė

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.