Kaune registruojamas didžiausias sergamumas gripu

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas informuoja, kad 45-osios metų savaitės duomenimis sergamumas gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Kauno apskrityje išaugo 13 proc. ir siekia 52,2 atvejus 10 000 gyventojų per savaitę.

Kaip skelbiama pranešime žiniasklaidai, didžiausias sergamumas registruotas Kaune – 64 atvejai per savaitę. Mažiausiai peršalimo ligomis serga Birštono gyventojai, kur rodiklis siekia 14,6 atvejus.

Per savaitę sergamumas gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Kaune ir Kauno apskrities teritorijose išaugo 13 proc., susirgimų gripu skaičius padidėjo iki 7 atvejų. Vaikai sudaro 57,4 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI.

Sergamumas gripu ir ŪVKTI Kauno apskrityje 2019 m. 44–45-ąją metų savaitę / Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno
departamento duomenys

Į Kauno apskrities ligonines per šių metų 45-ąją savaitę medicinos pagalbos dėl gripo kreipėsi 2 asmenys, iš kurių 1 suaugęs ir 1 vaikas (2–17m.) buvo hospitalizuoti.

Tačiau lyginant su ankstesniųjų metų tuo pačiu laikotarpiu, šiemet sergamumas gripu ir ŪVKTI Kauno apskrityje yra mažesnis. Pernai 45-ąją metų savaitę Kauno apskrityje sergamumo rodiklis siekė 77,7 atvejus per savaitę. Buvo užregistruoti 6 gripo atvejai. Vaikai sudarė 61 proc. visų sergančiųjų.

Gripas – tai ūmi virusų sukelta kvėpavimo takų infekcija, pasireiškianti karščiavimu, sausu kosuliu, gerklės, galvos ir raumenų skausmu, nuovargiu ir silpnumu. Tarp žmonių gripo virusas plinta oro-lašeliniu būdu, žmonių imlumas gripui yra didelis.

Inkubacinis periodas trunka vidutiniškai 48 val. Dauguma žmonių pasveiksta per savaitę be medicininės pagalbos, tačiau gripas, ypač rizikos grupei priklausantiems asmenims, gali sukelti sunkias komplikacijas (plaučių uždegimą, akių uždegimą, sinusitą, miokarditą, encefalitą, meningitą ir kt.).

Primename, kad kaip ir kasmet, nemokamai pasiskiepyti gali šie rizikos grupių asmenys: 65 m. ir vyresni asmenys, nėščiosios, asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose. Taip pat asmenys, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis bei sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Kadangi gripo virusas kinta, vakcina nuo gripo rekomenduojama skiepytis kasmet, rudens-žiemos laikotarpiu. Reikia maždaug dviejų savaičių, kad žmogaus organizme susidarytų antikūnai kovai su gripo virusu. Visais atvejais dėl sezoninio gripo skiepų rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją.

63 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Iki galo Maskvoje kovojęs “Žalgiris” krito nuo vieno metimo

Revolut pedomis seka ir Swedbank: pradeda veikti „Apple Pay“

Saulės gatvės gyventojai penktadienio nakties laukia su nerimu

E. Kručinskienė apsisprendė: išsikrausto iš socialinio būsto

Iki gyvos galvos nuteistas H. Daktaras siekia ištrūkti į laisvę

Naujas traukos centras Kaune: „Prime biurai“ – inovatyvaus verslo pasirinkimas

Menininkai kviečia švęsti Kaune „kultūringai prieš Kalėdas“

Kitąmet gerokai brangs kaitinamasis tabakas

Nuo kitų mokslo metų daliai mokinių – nemokamas maitinimas

Savaitgalio renginių apžvalga: nuo ypatingų koncertų ir edukacinių programų iki mugių