Po pralaimėjimų Eurolygoje žalgiriečiai atsitiesė LKL ir palaužė Klaipėdos „Neptūną“ | Kas vyksta Kaune

„BC Žalgiris“ „Facebook“ puslapio nuotr.

Tik šeštadienį iš Milano parskridęs ir vietoje namų iš Palangos oro uosto į Klaipėdą patraukęs Kauno „Žalgiris“ (5-0) pirmoje rungtynių su vietos „Neptūnu“ pusėje atrodė pavargęs. Vis dėlto, po pertraukos raumenis pademonstravę kauniečiai laimėjo susitikimą rezultatu 80:73.

Rungtynes aktyviai pradėjo Alexas Perezas, iš vidutinio nuotolio pataikė Marius Grigonis, o gynybą cementavo kapitonas Paulius Jankūnas – 4:2. Netrukus P. Jankūnas klaipėdiečius baudė ir metimu iš tolimos distancijos, dar kartą arčiau krepšio sėkmingai veržėsi priekyje 9:7 „Žalgirį“ išlaikęs A. Perezas. Užsitęsusią tylą iš abiejų komandų triuškinamu dėjimu nutraukė A. Perezo pastebėtas Zachas LeDay, baudas sumetė Rokas Jokubaitis – 14:10. Kietą ir ne itin kokybišką pirmąjį ketvirtį žalgiriečiams laimėti 16:13 leido kabliu gynybą įveikęs Edgaras Ulanovas.

Antrą ketvirtį atidarė viską sudraskęs uraganinis R. Jokubaičio reidas, bet krepšys atsirišo uostamiesčio krepšininkams, tad rezultatas 18:21 pakrypo į varžovų pusę. Tuomet darbo ėmėsi Lukas Lekavičius ir iš toli iššovęs Artūras Milaknis, o saugesnę persvarą 25:21 grąžino klaidinamų judesių arsenalą demonstravęs Z. LeDay. Tiesa, čia pat savo atsaką sudavė ir šeimininkai, vėl įsiveržę į priekį 25:27. Antrą progą susikūrė P. Jankūnas, pražangą provokavo A. Perezas, svarstykles Lietuvos čempionų pusėn dar kartą persvėrė tolimą bombą paleidęs A. Milaknis – 32:31. Taškus taikliomis baudomis pridėjo E. Ulanovas, tačiau į rūbinę žalgiriečiai keliavo atsilikdami rezultatu 34:35.

Lietuvos čempionai po pirmųjų dviejų trečiojo kėlinio minučių turėjo rekordinį deficitą – 34:40. Tada gražiai po krepšiu sužaidė P. Jankūnas, komandiškai perimtą kamuolį dėjimu vertė atsilikimą iki 40:41 tirpdęs Z. LeDay. Puikią atkarpą tęsė tritaškius suleidę ir jau didžiausią pranašumą kauniečiams sukūrę Z. LeDay, M. Grigonis bei Nigelas Hayesas – 49:41. Kamuolį puolime nusiėmė P. Jankūnas, o po geroje bangoje pasižymėjusio Thomaso Walkupo skirtumas tarp komandų augo iki 56:43. Kėlinio pabaigoje gerą L.Lekavičiaus perdavimą išnaudojo Martinas Gebenas, galingą atkarpą vainikavo tritaškį aukšta trajektorija įsmeigęs bei taip paskutinį žodį taręs M. Grigonis – 63:48.

Ketvirtasis kėlinys ir vėl geriau prasidėjo „Neptūnui“, kuris pelnęs 4 taškus be atsako artėjo iki 63:52. Tada sekė ir mini žalgiriečių atsakas, kuomet naudingai žaidęs L.Lekavičius nepagailėjo kamuolio Z. LeDay, o lygiai tuo pačiu N. Hayesą apdovanojo ir prieš tai taškus pelnęs žalgirietis – 67:52. Ketvirčiui įpusėjus darbo ėmėsi E. Ulanovas, ant bedugnės krašto varžovus stūmė atotrūkį iki 73:54 didinęs L. Lekavičius. Šeimininkai dar bandė kabintis ir į jų 9 taškus per minutę įsiterpė tik L.Lekavičius (75:63). Pražangos nesustabdytas M. Gebenas krovė kamuolį iš viršaus, tačiau ginklų sudėti klaipėdiečiai nesiruošė mažindami deficitą iki vienaženklio – 78:71. Likus 75 sekundėms svarbias baudas realizavo A. Perezas, svečiai daugiau nepasižymėjo, bet šventė ramią pergalę rezultatu 80:73.

„Žalgiris“: Z. LeDay 13 (4/6 dvit.), M. Grigonis 11, E. Ulanovas 8, A. Perezas 8 (4 rez. perd.), M. Gebenas 7 (5 atk. kam.), P. Jankūnas 7, A. Milaknis 6, L. Lekavičius 6 (5 atk. kam.), N. Hayesas 6, R. Jokubaitis 4, T. Walkupas 4, J. Landale‘as 0.

„Neptūnas“: D. Gailius 14, D. Dorsey 12, A. Williamsonas 10, S. Galdikas 10.