„Cambridge Analytica“ skandalo atgarsiai: „Facebook“ gresia milijardinė bauda

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Po tyrimo, dėl vartotų duomenų privatumo pažeidimo, Jungtinių Valstijų prekybos komisija nutarė kompanijai „Facebook“ skirti rekordinę 5 milijardų dolerių baudą.

Kaip rašoma BBC, Federalinė prekybos komisija, dar vadinama FTC (Federal Trade Commission), nuo 2018 metų kovo tyrė įtarimus, kad konsultacijų bendrovė „Cambridge Analytica“ nelegaliai pasisavino duomenys iš 87 milijonų socialinio tinklo vartotojų.

Tyrimas siekė išsiaiškinti ar „Facebook“ pažeidė 2011 metais pasiektą susitarimą, kuris įpareigojo kompaniją aiškiai perspėti vartotojus ir gauti jų pritarimą, kada norima gauti prieigą prie jų asmeninių duomenų.

Balsavime dėl sankcijų pritaikymo iš viso dalyvavo 5 komisijos nariai, o nutarimas buvo priimtas rezultatu 3-2. Balsavimo metu, abi partijos buvo skirtingų barikadų pusėse: Respublikonai balsavo už baudos skyrimą, tuo tarpu Demokratai – prieš. Baudos vertė sudaro beveik ketvirtadalį visų metinių „Facebook“ pajamų.

Nuobaudai dar turi pritarti teisingumo departamentas, tačiau jei bauda gaus pritarimą ir iš šios institucijos, tai bus didžiausia bauda, kurią kada nors skyrė FTC. Kaip ne keista, po šių naujienų paskelbimo, „Facebook“ akcijų kaina pakilo 1.8 proc.

Verta pažymėti, jog „Facebook“ jau senai ruošiasi būtent tokiam scenarijui. Dar balandžio mėnesį kompanija pranašė investuotojams, jog ji atidėjo pakankamai pinigų atsargų, skirtų padengti baudą. Tai reiškia, jog kompanija beveik nepajus galimų finansinių nuostolių atsiradusių dėl baudos.

10 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Skelbiama renginių programa Valstybės dienai paminėti

Kaliniai galės išeiti į laisvę anksčiau laiko: prašo supratingumo

Stipriai alkoholio padauginę vyrai griebėsi peilių: vienas atsidūrė ligoninėje, o kitas – areštinėje

Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga kaunietė sukūrė drabužių kolekciją patriotams

Po karantino tūkstančiai vis dar prastovose: darbo inspekcija tikrins priežastis

Kauniečio V. Vauros sukurtas produktas įvertintas jaunojo dizainerio prizu

Šauktiniai galės atidėti privalomąją karo tarnybą: papildytas išimčių sąrašas

Muitininkai sulaikė cigarečių kontrabandą vertą daugiau nei 4,8 mln. eurų

Kaune rastas atlikėjos E. Škudzinskienės kūnas

Kauniečiai pastebėjo, jog ant Pelėdų kalno neliko Lietuvos vėliavos: reklama svarbiau už trispalvę?