„Cambridge Analytica“ skandalo atgarsiai: „Facebook“ gresia milijardinė bauda

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Po tyrimo, dėl vartotų duomenų privatumo pažeidimo, Jungtinių Valstijų prekybos komisija nutarė kompanijai „Facebook“ skirti rekordinę 5 milijardų dolerių baudą.

Kaip rašoma BBC, Federalinė prekybos komisija, dar vadinama FTC (Federal Trade Commission), nuo 2018 metų kovo tyrė įtarimus, kad konsultacijų bendrovė „Cambridge Analytica“ nelegaliai pasisavino duomenys iš 87 milijonų socialinio tinklo vartotojų.

Tyrimas siekė išsiaiškinti ar „Facebook“ pažeidė 2011 metais pasiektą susitarimą, kuris įpareigojo kompaniją aiškiai perspėti vartotojus ir gauti jų pritarimą, kada norima gauti prieigą prie jų asmeninių duomenų.

Balsavime dėl sankcijų pritaikymo iš viso dalyvavo 5 komisijos nariai, o nutarimas buvo priimtas rezultatu 3-2. Balsavimo metu, abi partijos buvo skirtingų barikadų pusėse: Respublikonai balsavo už baudos skyrimą, tuo tarpu Demokratai – prieš. Baudos vertė sudaro beveik ketvirtadalį visų metinių „Facebook“ pajamų.

Nuobaudai dar turi pritarti teisingumo departamentas, tačiau jei bauda gaus pritarimą ir iš šios institucijos, tai bus didžiausia bauda, kurią kada nors skyrė FTC. Kaip ne keista, po šių naujienų paskelbimo, „Facebook“ akcijų kaina pakilo 1.8 proc.

Verta pažymėti, jog „Facebook“ jau senai ruošiasi būtent tokiam scenarijui. Dar balandžio mėnesį kompanija pranašė investuotojams, jog ji atidėjo pakankamai pinigų atsargų, skirtų padengti baudą. Tai reiškia, jog kompanija beveik nepajus galimų finansinių nuostolių atsiradusių dėl baudos.

10 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno verslininkė gimtadienio proga iškėlė puotą: pilies savininkai tokių dekoracijų nebuvo regėję

Savivaldybė: darbai griūvančiame daugiabutyje bus pradėti šią savaitę

Išmatuota oro tarša pietiniuose Kauno regiono miestuose

Ateivių paliepimu moterį Kaune nužudžiusiam vyrui skirta kardomoji priemonė

Ko trūksta, kad žalioji ekonomika Lietuvoje būtų efektyvi?

A. Veryga siekia įteisinti, kad skiepyti galėtų ir vaistininkai

Iš Kauno klinikų išleidžiamos paauglės motinai R. Kėvalas siūlo du kelius

Kauno mero komandoje – naujas patarėjas viešiesiems ryšiams

Sulaikytas moterį Kaune įtariamai nužudęs ir į Nemuną įmetęs vyras

Profesionali plaukų kirpėja-koloristė Alina: „naujam grožio salonui pavadinimą išrinko klientės“