„Gilių namai“ – naujas sprendimas ieškantiems būsto Žaliakalnyje – Kas vyksta Kaune

„Gilių namai“ – naujas sprendimas ieškantiems būsto Žaliakalnyje

„Gilių namai“ nuotr.

Kauno Žaliakalnis – vienas geidžiamiausių miesto rajonų. Būstą čia įsigyti nėra lengva ne tik dėl aukštos paklausos, bet ir dėl specifinės pasiūlos, kuri čia tartum poliarizuojasi į dvi stovyklas: itin brangius privačių namų sklypus arba senosios statybos butus Žaliakalnio pakraštyje.

„Nusprendėme praplėsti Žaliakalnio NT rinką ir pasiūlyti variantą tiems, kurie ieško naujo būsto, tačiau dėl vienų ar kitų priežasčių jiems netinka dabartinė pasiūla. Modernūs butai 6 aukštų daugiabutyje su terasa ant stogo turėtų išspręsti ne vieną dilemą ieškantiems būsto būtent šiame patraukliame miesto rajone“, – apie idėją pasakoja projekto „Gilių namai“ vystytojai.

Iš užribių grįžta į miestą

Pasak „Gilių namų“ atstovų, jau kelis metus pastebima tendencija, kada žmonės vėl ima dairytis būsto būtent mieste: ten, kur yra patogus susisiekimas ir visa reikiama infrastruktūra.

„Augantis poreikis jaučiamas ir iš tų, kurie savo būstą renkasi pirmą kartą, ir netgi iš tų, kurie jau buvo apsigyvenę miesto pakraštyje. Pagrindinis motyvas, kodėl jie nori grįžti į miestą yra laiko bei pinigų kaštai, kuriuos jie patiria kasdien važinėdami į darbą ar veždami vaikus į mokyklas bei būrelius“, – pasakoja „Gilių namų“ pardavimų vadovė Sandra Statulevičė.

„Gilių namų“ interjeras / „Gilių namai“ nuotr.

Dar viena auditorija – tie, kurie šiame rajone jau gyveno ir jokiu būdu nenori jo palikti, tačiau ieško naujesnio, patogesnio būsto. „Įsikūrusieji Žaliakalnyje dažniausiai nebeįsivaizduoja savęs kitur, todėl naujo būsto ieško čia pat, kartais – net tame pačiame kvartale“, – pastebi ekspertė.

Privatus kiemas su apšviestais ąžuolais

„Gilių namai“ – jau pats pavadinimas meta užuominą, kad projektas sukurtas siekiant kiek įmanoma pabrėžti rajono charakterį. „Mums labai pasisekė, kad pastato teritorijoje (kuri, beje, priklauso namo bendrijai) turime net du Žaliakalnio simbolius – ąžuolus. Dailiai įkomponavome juos į kiemo projektą ir nusprendėme išryškinti apšviesdami. Po ąžuolais – vaikų žaidimų aikštelė ir veja, kurios vaizdo negadins po kiemą pabirę automobiliai: visi jie turės vietas specialioje aikštelėje, pirmame namo aukšte, – šypsosi S. Statulevičė.

– Norime sukurti visas sąlygas darniai bendruomenei, todėl projektą dėliojome taip, kad užkirstume kelią bet kokiems nesusipratimams. Vienas iš jų kyla kiemuose, kur nuolatos vyksta „derybos“ dėl vietos automobiliams ir vietos vaikų žaidimams. „Gilių namų“ atveju tokio klausimo nebekils.“

Krovimo stotelės elektromobiliams

„Gilių namų“ aikštelėje suprojektuotos ir šiandienai dar naujove, bet ateičiai – visiška būtinybe vadinamos elektromobilių krovimo stotelės.

„Galvojame apie ekologišką aplinką. Ir tam reikia ne tik sukurti galimybes vystytis tokioms inovacijoms kaip elektromobiliai, bet ir keisti patį požiūrį į miestą. Lyderiaujantys miestai jau dabar stengiasi formuoti rajonus taip, kad vyktų kuo mažiau masinių pervažiavimų iš vieno miesto galo į kitą, iš miesto pakraščio į centrą, – apie miesto moduliavimą pasakoja S. Statulevičė.

– O tai įmanoma tankinant miestą ir kiekvienoje jo dalyje sukuriant galimybes apsigyventi būtent joje dirbantiems žmonėms: tiek turintiems aukštesnes pajamas, tiek žemesnes. Kol kas situacija Lietuvoje yra kiek kitokia: žmonės iš modernių priemiesčių kasdien po valandą ar daugiau praleidžia mašinoje bandydami pasiekti biurus miesto centre, ar atvirkščiai: žmonės, gyvenantys miesto ribose, daugiabučiuose, važiuoja į užmiesčio ligonines, fabrikus, prekybos centrus.“

Likvidumas ir privatumas

Dar vienas rodiklis renkantis būstą, kuris išlieka patrauklus ir ateityje – būsto likvidumas. „Kuo patrauklesnė vieta, tai yra, kuo daugiau šalia jos svarbių įstaigų ir tinkamos infrastruktūros, tuo būstas yra likvidesnis“, – pasakoja S. Statulevičė vardindama, kodėl „Gilių namams“ pasirinko būtent šią vietą: netoliese yra KTU studentų miestelis, iki Ąžuolyno pėsčiomis – vos 12 min. kelio, iki artimiausio darželio – 4 min., iki mokyklos – 11 min.

„Gilių namų“ interjeras / „Gilių namai“ nuotr.

„O šalia likvidumo privalome nepamiršti ir privatumo. Paradoksalu, bet naujos statybos butai neretai suteikia daugiau privatumo negu kotedžai. Tai įrodyti siekėme suprojektavę didelius (net iki 10-11 kv. m) ir nuo pašalinių akių apsaugotus balkonus bei privačią teritoriją. Viso „Gilių namuose“ bus 30 butų, taigi kaimynų bendruomenė – pakankamai kamerinė“, – aiškina NT rinkos profesionalė ir pabrėžia, kad pats namas nuo gatvės nutolęs 60 m, taigi garantuotas ne tik pakankamas privatumas, bet ir netriukšminga aplinka.

Skirtingi interjerai

Projekto rangovas – ilgametę patirtį turinti statybos įmonė „Daistatus“. „Pagrindinis mūsų tikslas – darnus visų pastato konstrukcijų ir inžinerinių sistemų apjungimas į vieną efektyviai funkcionuojančią visumą, kuri namo gyventojams užtikrins gerą garso izoliaciją tarp butų, efektyvią rekuperatorinę vėdinimo sistemą, ekonomišką ir šiuolaikišką šildymo sistemą, – pasakoja S. Statulevičė.

– Klientai galės rinktis butus su daline apdaila arba iš dviejų skirtingų interjerų: visų taip pamilto skandinaviškojo ir ambicingo ir kosmopolitiško monochroninio interjero. Taip pat name įrengtas liftas, kuris į visus aukštus keliaus tiesiai iš nuo lietaus apsaugotos automobilių aikštelės, yra papildoma galimybė įsigyti ir sandėliuką.“

„Gilių namų“ pardavimų vadovė priduria, kad verta pasigrožėti ne tik galimais namo interjerais, bet ir eksterjeru: ilgaamžių ąžuolų fone itin jaukiai atrodo keramikinių čerpių fasado apdaila.

Atvirų namų diena „Gilių namuose“ – birželio 1 dieną. Daugiau informacijos – „Gilių namų“ internetiniame portale arba „Facebook“ puslapyje.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA