Kauno tautinio meno ansamblis „Ratelinis“ atšventė svarbų jubiliejų

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šį šeštadienį, gegužės 11 dieną, Kauno kultūros centre Tautinio meno ansamblis „Ratelinis“ iškilmingame šventiniame koncerte minėjo savo gyvavimo 30-metį. Jubiliejinio koncerto metu scenoje pasirodė ne tik „Ratelinio“ ansambliečiai, bet ir kolektyvo draugai: Vilniaus liaudiškos muzikos ir šokių ansamblis „Vilnis“, Kauno liaudiškų šokių kolektyvas „Suktinis“, Pakruojo tautinių šokių kolektyvas „Reketys“.

„Jubiliejus visų pirma yra didelė šventė. Koncertas yra gyvas organizmas, kuriame gali parodyti, ką veikiame laisvalaikiu, ko išmokome ar kokią naują programą parengėme, jis gali pasisekti daugiau ar mažiau. Tai baigtinis momentas, nes po vieno koncerto seka kitas, viena programa keičia kitą. Mano manymu pačią šventę didinga padaro emocija, kuri išlieka tikrai ilgam. Mūsų ir kitus ansamblius vienija muzika, šokis, daina. Smagu ir gera jausti tą bendrystę tarp kolektyvų ir jų narių. Dar dabar telefonas netyla nuo skambučių ir įspūdžiais iš koncerto ir šventinės vakaronės besidalinančių žmonių.“ – teigia „Ratelinio“ meno vadovė Margarita Tomkevičiūtė.

Tautinio meno ansamblis „Ratelinis“ vienija apie 40 įvairių profesijų šokio, dainos ir muzikos mylėtojų, puoselėja ir populiarina tautinę muziką, dainas ir šokius. „Ratelinis“ aktyviai dalyvauja Lietuvos ir užsienio kultūriniame gyvenime – kviečiamas į respublikinius lietuvių liaudies dainų ir šokių renginius, konkursus, užsienio šalių festivalius, dalyvauja miesto švenčių renginiuose.

Ansamblis iškovojęs ne vieną aukštą apdovanojimą: 2008 m. Respublikiniame vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkursiniame sambūryje ,,Iš aplinkui“ 1–oji vieta, Tarptautiniame tautinių šokių grupių ir ansamblių konkurse – festivalyje „Klumpakojis 2006“ – 1-oji vieta, 2012 m. – konkursiniame sambūryje „Iš aplinkui“ – laureato vardas, 2015 m.- respublikiniame liaudiškų šokių ansamblių konkurse „Kadagys” – 1-oji vieta, 2017 m. Tarptautiniame šokių konkurse Lenkijoje „Baltic Amber Suwalki 2017“ – 1-oji vieta, Latvijoje „Baltic Amber Jūrmala 2017“ – Grand prix.

Aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas Lietuvoje – Lietuvos liaudies kultūros centro įsteigta „Aukso paukštės“ nominacija. „Aukso paukštės“ apdovanojimais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mėgėjų meninę kūrybą, jos reikšmę krašto kultūrai, išryškinti ir viešai pristatyti bei pagerbti geriausius kolektyvus, jų vadovus, tautinei kultūrai nusipelniusias asmenybes. 2012 m. „Ratelinis“ pripažintas geriausiu metų dainų ir šokių ansambliu ir vadovu bei apdovanotas „Aukso paukšte“.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaunas to dar nematė: naujo asfalto klojimo ypatumai (video)

Kaune – normas viršijantis oro užterštumas

Policija išaiškino tarptautinį kontrabandos tinklą: tarp įtarimų ir D. Bugavičiaus nužudymas

Antrajame prezidento rinkimų turo išankstiniame balsavime – didesnis aktyvumas

E. Kručinskienės išteisinimui nepritaria Kauno prokuratūra – skųs sprendimą

Oficialu: R. Meilutytė atsisveikina su profesionalios plaukikės karjera

Pradės nemokamai dalinti tūkstančius Šeimos kortelių: kas ir kada jas gaus?

Per Kauno miesto gimtadienio šventę - viešas neįgaliųjų pažeminimas?

Pirmoji pusfinalio kova „Žalgiriui“ – be didelio vargo

Politologų spėjimai dėl prezidento rinkimų: I. Šimonytė ar G. Nausėda?