Kauno tautinio meno ansamblis „Ratelinis“ atšventė svarbų jubiliejų

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šį šeštadienį, gegužės 11 dieną, Kauno kultūros centre Tautinio meno ansamblis „Ratelinis“ iškilmingame šventiniame koncerte minėjo savo gyvavimo 30-metį. Jubiliejinio koncerto metu scenoje pasirodė ne tik „Ratelinio“ ansambliečiai, bet ir kolektyvo draugai: Vilniaus liaudiškos muzikos ir šokių ansamblis „Vilnis“, Kauno liaudiškų šokių kolektyvas „Suktinis“, Pakruojo tautinių šokių kolektyvas „Reketys“.

„Jubiliejus visų pirma yra didelė šventė. Koncertas yra gyvas organizmas, kuriame gali parodyti, ką veikiame laisvalaikiu, ko išmokome ar kokią naują programą parengėme, jis gali pasisekti daugiau ar mažiau. Tai baigtinis momentas, nes po vieno koncerto seka kitas, viena programa keičia kitą. Mano manymu pačią šventę didinga padaro emocija, kuri išlieka tikrai ilgam. Mūsų ir kitus ansamblius vienija muzika, šokis, daina. Smagu ir gera jausti tą bendrystę tarp kolektyvų ir jų narių. Dar dabar telefonas netyla nuo skambučių ir įspūdžiais iš koncerto ir šventinės vakaronės besidalinančių žmonių.“ – teigia „Ratelinio“ meno vadovė Margarita Tomkevičiūtė.

Tautinio meno ansamblis „Ratelinis“ vienija apie 40 įvairių profesijų šokio, dainos ir muzikos mylėtojų, puoselėja ir populiarina tautinę muziką, dainas ir šokius. „Ratelinis“ aktyviai dalyvauja Lietuvos ir užsienio kultūriniame gyvenime – kviečiamas į respublikinius lietuvių liaudies dainų ir šokių renginius, konkursus, užsienio šalių festivalius, dalyvauja miesto švenčių renginiuose.

Ansamblis iškovojęs ne vieną aukštą apdovanojimą: 2008 m. Respublikiniame vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkursiniame sambūryje ,,Iš aplinkui“ 1–oji vieta, Tarptautiniame tautinių šokių grupių ir ansamblių konkurse – festivalyje „Klumpakojis 2006“ – 1-oji vieta, 2012 m. – konkursiniame sambūryje „Iš aplinkui“ – laureato vardas, 2015 m.- respublikiniame liaudiškų šokių ansamblių konkurse „Kadagys” – 1-oji vieta, 2017 m. Tarptautiniame šokių konkurse Lenkijoje „Baltic Amber Suwalki 2017“ – 1-oji vieta, Latvijoje „Baltic Amber Jūrmala 2017“ – Grand prix.

Aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas Lietuvoje – Lietuvos liaudies kultūros centro įsteigta „Aukso paukštės“ nominacija. „Aukso paukštės“ apdovanojimais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mėgėjų meninę kūrybą, jos reikšmę krašto kultūrai, išryškinti ir viešai pristatyti bei pagerbti geriausius kolektyvus, jų vadovus, tautinei kultūrai nusipelniusias asmenybes. 2012 m. „Ratelinis“ pripažintas geriausiu metų dainų ir šokių ansambliu ir vadovu bei apdovanotas „Aukso paukšte“.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Lietuvos kariuomenei perduota 31 mln. vertės raketų siunta iš JAV

Epidemiologė: nerimą kelia nepaaiškinami koronaviruso atvejai (papildyta)

Į prekybos centrą be kaukės užsukęs kaunietis sumokės ne tik už prekes

Dėl prastų matematikos egzamino rezultatų A. Monkevičius žada pokyčius mokyklose

Pusė naujausių koronaviruso atvejų Kauno apskrityje siejami su neaiškiomis užsikrėtimo aplinkybėmis

Netrukus prasidės masinis koronaviruso tyrimas: kvietimus gaus 13 tūkst. žmonių

Kaune nusidrieks dar vienas pėsčiųjų ir dviračių takas: bus perorganizuotas automobilių eismas

Naujausi duomenys: Lietuvoje užfiksuota dar 10 koronaviruso atvejų

Su koronavirusu kovojančių medikų atlyginimams – papildomi 7 mln. eurų

Paklausiausi butai Kaune – skendintys žalumoje, pirmame aukšte arba su terasomis