Šių metų programą Pažaislio muzikos festivalis pradės Sakramento kiemelyje – Kas vyksta Kaune

Šių metų programą Pažaislio muzikos festivalis pradės Sakramento kiemelyje

R. Tenio nuotr.

Apleistoje Švč. Sakramento (studentų) bažnyčioje pagrindinėje Kauno Senamiesčio pėsčiųjų gatvėje jau kitą savaitgalį  kultūros, meno, viešų diskusijų renginiams bus atidaryta Sakramento renginių erdvė, kurią pirmieji šią savaitę buvo pakviesti apžiūrėti Kauno žiniasklaidos atstovai. Prieš oficialų atidarymą – šį šeštadienį į Sakramento kiemelį užsuks ir Pažaislio muzikos festivalis.

Per Kauno miesto gimtadienį gegužės 17-19 dienomis centrines duris į Vilniaus gatvę atversianti Švč. Sakramento (studentų) bažnyčia sulaukia vis daugiau visuomenės dėmesio. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga Sakramente surengtame pristatyme su žiniasklaidos atstovais kalbėta ne tik apie planuojamą įspūdingą atidarymo programą, bet ir apsikeista idėjomis, kokios veiklos ir renginiai čia galėtų būti organizuojami, kalbėta apie būdus pritraukti finansavimą tolimesniam bažnyčios pastato tvarkymui.

Nauja erdvė pritraukė ir Pažaislio muzikos festivalio dėmesį – šį šeštadienį 14 val. Sakramento kiemelyje prasidės pirmasis šių metų festivalio renginys – muzikinė kelionė dviračiais. Tai pirmasis tokio tipo festivalio renginys, kuomet dalyviai kviečiami dviračiais aplankyti skirtingas erdves, kuriose jų lauks muzikiniai pasirodymai. Sakramento kiemelyje koncertuos akordeonų duetas Žygimantas Baltrūnas ir Donatas Butkus. Vėliau dviratininkai aplankys Pelėdų kalną, Kauno miesto muziejaus Miko ir Kipro Petrauskų namus, Panemunės šilą bei Šančiuose įsikūrusią naują kultūros erdvę „No Name Studio“. Daugiau apie muzikinę kelionę dviračiais skaitykite čia

Šiuo metu iš privačių aukotojų surinktų lėšų bažnyčioje išgriauta sovietmečiu užmūryta durų į Vilniaus gatvę anga, įrengtos laikinos stiklo durys, kurios bus oficialiai atidarytos gegužės 17 d., penktadienį, 17 val., po to Švč. Sakramento (studentų) bažnyčios koplyčioje bus aukojamos šv. Mišios. Oficialus Sakramento erdvės atidarymas prasidės 18 val. iškilmingomis šventinimo apeigomis, susirinkusiems dalyviams koncertuos VDU Kamerinis orkestras ir smuiko virtuozas Vilhelmas Čepinskis. Orkestro dirigentas Karolis Variakojis, solistai Viktorija Čepinskienė (smuikas), Mindaugas Jankauskas (tenoras), Kristina Siurbytė (sopranas). Programoje J.S.Bach, W.Kilar, V.Čepinskio, A.Piazzolla ir kitų kompozitorių kūriniai.

Oficialaus atidarymo dieną visuomenei bus pristatyta ir pirmoji Sakramento meno paroda „Atsidaryk“, kurią rengia kauniečiai menininkai. Meno kūriniais įprasmintą parodą galima bus apžiūrėti visą mėnesį, tačiau atidarymo dienomis lankytojus stebins ne tik meno kūriniai, bet ir specialiai šiai erdvei sukurtos šviesų instaliacijos. Gegužės 18 dieną, šeštadienį, Sakramente vyks chorų pasirodymai, viešos diskusijos, o gegužės 19 dienos, sekmadienio, programa bus skirta šeimoms. Sakramento kiemelyje įsikurs Kauno miesto gimtadienio – Hanza dienų programa, čia dideliame ekrane bus rodomas kinas, vyks įvairios veiklos vaikams.

Daugiau informacijos apie atidarymo renginius skaitykite čia

Sakramente vienu metu galės sutilpti iki 500 lankytojų / R. tenio nuotr.

Antrojo aukšto salėje, kur sovietmečiu veikė kino teatro salė, vietoje išardytų senų supuvusių medinių grindų paklotos scenų plokštės, bendra salės erdvė talpins iki 500 žiūrovų. Kitame etape planuojama lėšas skirti bažnyčios langų sutvarkymui, šildymo ir kitų komunikacijos sistemų įrengimui. Didelių lėšų pareikalaus stogo ir pastato fasado remontas, finansavimo tikimasi sulaukti iš valstybės.

Sakramento atidarymo renginiai yra nemokami, menininkai, muzikos atlikėjai, organizatoriai, renginių vedėjai ir diskusijų dalyviai atidarymo renginiams savo laiką ir talentą dovanoja neatlygintinai, todėl bažnyčioje apsilankę lankytojai bus skatinami prisidėti prie šio šio kilnaus sumanymo aukomis, kurios bus skirtos tolimesniam bažnyčios atstatymui.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.