V. Matijošaitis ir L. Stonkienė papasakojo apie savo meilės istoriją ir ateities planus

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Politikas, verslininkas, vienas turtingiausių Lietuvos žmonių Visvaldas Matijošaitis neseniai antrą kartą perrinktas Kauno meru. Vyras interviu apie santykius dalina retai. Pasakoti apie savo asmeninį gyvenimą, ypač lydimą skaudžių patirčių nėra lengva. Tačiau Visvaldas niekuomet nebijojo parodyti jausmų viešai. Jo širdies draugė Loreta Stonkienė galbūt santūresnė. Tačiau abu sako tą patį: mūsų santykiai rimti ir palaiminti vaikų pritarimo.

LNK laidoje „Nuo…iki“ Visvaldas ir Loreta pasidalino ne tik praeitimi, bet ir ateities planais.

– Ar galima tikėtis, kad kada nors įteisinsite savo santykius santuoka?

Visvaldas: – Nemanau, kad yra prasmės, bet ką gali žinoti. Niekada nesakyk niekada. Jau buvome abudu vedę.

– Ar jūs mylite šį žmogų?

Loreta: – Taip.

– Ar pagalvojate apie santuoką su juo?

L: – Jei įvyktų, kas įvyktų. Tuomet sakyčiau taip. Nesakyčiau ne.

– Tai, ko gero, pirmas kartas, kai verslininkas, Kauno meru antrą kartą perrinktas V. Matijošaitis duoda interviu ne vienas, o kartu su širdies drauge Loreta. Apie ją žiniasklaidoje imta kalbėti prieš daugiau kaip keturis metus. Tai ji, su tuomet Kauno meru jau buvusiu Visvaldu, pasirodė viešame renginyje. Moteris iki šiol atsimena frazę, kurią tuomet išgirdo.

L: – Šito turbūt nepamiršiu niekada gyvenime. Nors, atrodo, žmogų pažįstu jau ilgai, virš 40 metų. Bet išeiti pirmą kartą su žinomu Lietuvoje žmogumi, tai jaučiau, kas bus. Bet, kadangi jis žino apie tai, pasiūlė man užsidėti akinius.

– Ar jūs neišgirdote kokių nors komentarų, kuomet pradėjote rodytis su Loreta, kad galbūt tai negeras viešųjų ryšių žingsnis? Nes po žmonos mirties geriau būtų likti vienam?

V: – Nei į kalėjimą norėčiau, nei celibatu užsiimti. O su žmonėmis bendrauti visada yra geriau ir jeigu šalia moteris. Kiekvienam normaliam, sveikam vyrui gerai šalia savęs turėti moterį.

– Loreta slėpynių su žurnalistais nėjo, tačiau interviu dalinti apie santykius su turtingiausių Lietuvos žmonių sąrašo 18 vietoje esančiu V. Matijošaičiu taip pat neskubėjo.

L: – Nežinojome savo ateities. Jei iš karto pradedi bendrauti ir kalbėti, kodėl mes kartu, kokie mūsų santykiai ir t. t. Tai nežinau. Jau yra solidesnis amžius, yra buvusi santuoka, yra vaikai, dabartiniai jausmai. Reikia į viską žiūrėti atsargiai ir gerbti visus aplinkinius, save, savo santykius, tausoti.

– Loreta sako puikiai supratusi, koks dėmesys jai teks būnant šalia tokio žmogaus kaip Visvaldas, kuris yra ne tik vienas žinomiausių žmonių Lietuvoje, bet ir politikas. Žiniasklaida ir visuomenė juos mėgsta narstyti po kaulelį, tad ir antroji pusė bus tarsi po padidinamuoju stiklu. O Loreta dar ir lyginama su prieš šešerius metus mirusia žmona Irena.

L: – Kadangi aš dirbu, nesu vien namuose sėdintis žmogus, tai negalvoju, ką čia apie mane pagalvos. Mano gyvenimas tęsiasi toliau, kaip jis ir ėjo. Tai laiko apmąstymams nėra labai daug. O šiaip žinojau, kad taip bus. Žinojau, kad lygins. Bet lygins su geru žmogumi, tai ir pats turi pasitempti.

Man nelabai patinka fotografuotis, filmuotis. Aišku, yra tam tikras stresas. Interviu duoti ir t. t. Bet kai yra konkretūs klausimai, kai tavęs neįžeidžia, nereikia meluoti, kurti istorijų ir viskas vyksta natūraliai. Visvaldas man yra sakęs, kad niekada nesistenk parodyti, kad yra geriau ir visada kalbėk natūraliai, tai aš taip ir darau.

– Po pirmų pasirodymų netrūko spėlionių, kur meru tapęs V. Matijošaitis sutiko Loretą. Išgirdus poros pažinties istoriją galima pajuokauti, kad tai tarnybinis romanas. Maisto technologe Loreta dirbo Visvaldo kompanijoje. Ji vadovauja „Vičiūnų“ įmonės produktų vystymo skyriuje. Visvaldui Loreta, kaip pati sako, pažįstama nuo pirmos krabų lazdelės, t. y. daugiau nei 40 metų. Nes Loretos brolis – Visvaldo verslo partneris.

L: – Tai yra labai sena istorija. Visvaldas ir mano brolis yra buvę grupiokai, studijų metais. Pirmame kurse jie atvažiavo pas mus į Plungę, į mano tėvų namus ir aš pirmą kartą jį pamačiau. Man buvo penkeri metai, tai nuo to laiko aš jį ir pažįstu. Nes jie toliau bendravo, draugavo.

Paskui atsirado jų bendras verslas, o pabaigusi mokslus prie jo prisijungiau ir pati. Dirbau Plungės fabrikuose. Tai nuo penkerių metų iki šiandien aš Visvaldą pažįstu. Žinau jo buvusią šeimą, jo vaikus, marčią, anūkus. Tekdavo labai dažnai susitikti iki tol, kol mes pradėjome artimiau bendrauti.

– Artimiau pora pradėjo bendrauti po Visvaldo žmonos Irenos mirties praėjus kiek daugiau nei dvejiems metams. Loreta buvo tas žmogus, kuris palaikydavo ir išklausydavo Visvaldą.

L: – Jie su broliu yra bendrasavininkiai verslo, todėl visada būdavau arčiau tų žmonių. Labai daug būdavo ir kelionių kartų, ir komandiruočių, susirinkimai, pasitarimai dėl bendrų įmonės interesų, tam tikrų klausimų, naujų produktų kūrimo. Visada sukdavausi tarp jų. Aš išsiskyriau, jis neteko šeimos ir kažkaip taip savaime nutiko.

– Ji padėjo jums atsigauti po žmonos mirties?

V: – Šiaip labai padėjo. Na, labiausiai padėjo sūnus. Nes tie abudu sūnūs gyvena šalia manęs. Jaunėlis Dainius tuo metu vienas gyveno, nebuvo vedęs, tai jis netgi iš karto persikėlė pas mane ir mes beveik metus gyvenome abudu kartu ir kai pamatė, kad viskas tvarkoje, kad susitvarkau, tada jis išėjo pas save gyventi jau.

Nežinau, vienam gal buvo iš tiesų labai sunku. O paskui su Loreta draugystė savaime užsimezgė. Sužinojau, kad ji daugiau nei metus gyvena viena. Ir gavosi visai nieko. Iš pradžių galėdavome pasikalbėti apie darbą, paskui kažkur į renginius nueiti, o paskui viskas savaime gavosi.

– Loreta sako niekada negalvojusi, kad jos antrąja puse taps žmogus iš bendro rato. Juo labiau, seniai pažįstamas Visvaldas.

L: – Niekada negalvojau, nebuvo kada ir galvoti. Puikiai gyvenau, nebuvo preteksto net galvoti apie tai.

– Kas jus suvedė į porą?

V: Pirma, aišku, likimai. Po to – žmogaus vertybės. Tai, kokį tu pažįsti žmogų, kaip jis mane vertino iki mūsų santykių. Aišku, lengvumo davė ir ta mūsų sena pažintis. Tai tikrai padeda. Nežinau, ar tai skaitosi, ar ne. Kiek ji kartų buvo nuo manęs verkusi, kai aš buvau valdybos pirmininkas. Atvirai kalbėdavom, kadangi moterys silpnesnės, tai joms krištoliukai iš akių iškrisdavo.

„Nuo…iki“ laidos metu pora prasitarė, kad nei Visvaldo sūnūs, nei Loretos dukros, kurių vienai yra 16 metų, santykiams neprieštaravo. Atvirkščiai – palaikė užsimezgusią draugystę.

V: – Sūnūs tai vyriškai, protingai reagavo, bet man visuomet buvo svarbiau, kaip reaguos mano marti. Tuo metu turėjau tik vieną marčią, tai Rasa, vyresnio sūnaus žmona. Ji palaikė.

– Kodėl marčios nuomonė svarbi tokia buvo?

V: – Aš nelendu į jų šeimą ir negyvenu ten kiekvieną dieną. Ten visko būna – ir pasibara, ir pasibučiuoja, ir susitaiko, ir t. t. Bet marčios, jeigu ji gyvena su tavo sūnumi, augina tavo anūkus, tai jos nuomonė yra visada svarbi. Tai protingos moters nuomonė. Kuri protingai tau gali patarti nelinkėdama kažko.

L: – Mano dukros pamatė mano veide šypsenos daug ir susitikom pirmą kartą, kai jau jie pamatė iš žiniasklaidos, kad bendraujam ir su dukra ir jos vyru susitinkam. Mes matome iš tavo akių ir veido, kad viskas gerai. Mes džiaugiamės už tave.

– Koks Visvaldas yra namuose?

L: – Namuose jis pakankamai ramus. Žmonės mato jį vienokį, darbe aš jį matau kitokį, o jeigu atvažiuoju į savivaldybę, taip pat jį kitokį matau. Tai namuose, iš tikrųjų jis yra ramus. Leidžiam vakarus ramiai, jeigu būnam namuose. Dažnai būnam užsiėmę kažkokiuose renginiuose, tai namuose paprasčiausiai ilsimės.

– Neseniai 61-ąjį gimtadienį atšventusį Visvaldą ir Loretą skiria 13 metų. Vyras tik pasijuokia paklaustas, kodėl, priešingai nei dalis pasiturinčių vyrų, nepasinaudoja galimybe į poras pasirinkti gerokai jaunesnę moterį.

V: – Gal aš nemadingas, gal brandesnis. Moterys yra ne vien krūtinėmis gražios, jos gražios ir žavios savo vidumi. O ten krūtinė, tokia ar tokia, nėra didelis skirtumas.

– O niekada nebuvo tų jauniklių, kurios, kaip mes girdime, kariasi verslininkams ant kaklo?

V: – Ne, žinokite. Laukiau laukiau. Svajojau svajojau. Tikėjausi, kad įvyks tas stebuklas, bet neįvyko. Gal ir pamedžiotų kas nors, bet to laiko nėra per daug. Jau geriau į tikrą medžioklę nuvažiuoti. Renkiesi žmogų ne pagal pasą, o pagal tai, kaip bendrauti su juo.

– Visvaldas sako, kad kiekvienam žmogui brandžiame amžiuje praradus antrąją pusę nereikėtų užsidaryti namuose ir pasmerkti savęs vienatvei. Gyvenimas per trumpas, kad kankintume ir save ir aplinkinius.

V: – Aš neįsivaizduočiau vienišiaus gyvenimo. Arba gal tuomet turėčiau eiti ir lįsti į sūnų šeimas. Pradėti reguliuoti kažką. Visi, kiekvieno amžiaus žmonės yra savaip žavūs ir jie tikrai gali be piktumų gražiai sueiti ir bendrauti. Ir su, amžiną atilsį, žmona žavėdavomės, kai matydavome mieste arba kavinėse du senukus geriant kavą. Tai būdavo pats gražiausias vaizdas, dar mes apkalbėdavome.

Būdamas versle aš lipdavau iš lėktuvo, eidavau namo, persirengdavau ir vėl skrisdavau kažkur. O dabar esu sėslus. Jau man pasidarė komfortas dirbti Kaune. Loreta dabar už mane daugiau keliauja, jos dvi dienas per savaitę tikrai nebūna namuose – arba viename fabrike, arba kitam, arba trečiam. Ji man primena, kad gal reikėtų kur nors nuskristi. Ačiū dievui, kad yra su kuo skristi, nes vienas dar tingėtum.

– Kovą suėjo šešeri metai, kai visiems pažįstama Visvaldo žmona Irena savo namuose nukrito nuo laiptų, kurie remonto metu buvo be turėklų. Ji patyrė sunkią galvos traumą ir medikams nepavyko jos išgelbėti. Irenai tuomet buvo 55-eri. Ji tuo metu rūpinosi namų pertvarkymu ir remontu. Iki šiol namuose pilna daiktų primenančių buvusią namų šeimininkę.

L: – Aš vėl pasikartosiu. Kadangi ją pažįstu labai seniai ir žinau jų buvusius santykius, kaip jie gyveno. Tai man atrodo, aš kaip tik apsigyvenau čia tokioje šiltoje aplinkoje, kuri buvo ir kuriama. Manęs nevargina. Jeigu būtų taip, kad mes nukabintume visas nuotraukas, paveikslus, daiktus, galbūt man būtų dar sunkiau gyventi. Aš įėjau į tą gyvenimą esant visiems daiktams.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

88 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Lietuva sieks, kad Europos Sąjunga įvestų sankcijas Baltarusijai

Kauno atliekų aikštelėse nereikalingi daiktai pradeda naują gyvenimą

Iškili diena Kaunui: pasirašytos „Mokslo salos“ ir stadiono statybų sutartys

Koronaviruso protrūkis „Adform kiemelyje“: patvirtinti dar trys infekcijos atvejai

Koronaviruso skaičiai vėl kyla: per parą Lietuvoje patvirtinti 26 infekcijos atvejai

Tarptautinis tyrimas atskleidė, kaip COVID-19 paveikia susirgusius vaikus

Išklausė skundų: prisiskambinti į poliklinikų registratūras – pavyks

Spąstai: kavinės Laisvės alėjoje lankytojus pasitinka riebūs keiksmažodžiai

Prievolei dėvėti kaukę praėjusią parą nepakluso du piliečiai

Susidūrimas netoli Muravos viaduko: vairuotojus pasitinka spūstys