Kaune apsilankė mūsų mieste gimusio žinomo prancūzų filosofo E. Levino sūnus

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Antradienio popietė prasidėjo pakiliai, Kauno menininkų namuose vyko išskirtinis renginys, skirtas didžiam iš kauniečių miesto kilusiam žmogui  – konferencija „Emanuelis Levinas: gyvenimas ir kūryba“. Šis įvykis pritraukė žinomus politikus.

Kovo 19 dieną, antradienį, 15 valandą mieste prasidėjo unikalus renginys, skirtas visame pasaulyje žinomam Emanueliui Levinui.

„Šiuo atveju kalbame apie žmogų, kuris gimė Kaune, išgyveno Holokaustą Prancūzijoje, tapo pasaulyje žymiu filosofu“, – taip savo „Facebook“ paskyroje antradienį rašė vicemeras Simonas Kairys.

Šioje istorinėje akimirkoje dalyvavo garbingi svečiai – kartu su žmona atvyko E. Levino sūnus Michaelis Levinas, kuris susirinkusiems tarė sveikinamąjį žodį. Kalbas pasakė ir Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Claire Lignières-Counathe bei LSMU rektorius prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas.

Pranešimus skaitė svečiai iš Lietuvos ir Prancūzijos, tad nekeista, kad popietės programa buvo parašyta dvejomis, abiejų šalių konferencijos dalyviams  suprantamomis kalbomis – lietuvių ir prancūzų. Žodį tarė Paryžiaus Sorbonos universiteto prof. Danielle Cohen-Levinas, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto doc. dr. Aušra Pažėraitė ir Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto dr. Viktoras Bachmetjevas.

Konferencijos dalyviai skaitė pranešimus, apibūdinančius filosofo E. Levino gyvenimą: etiką išlikti žmogumi, jo profesiją bei šeimos gyvenimo pėdsakus Kaune. Renginį uždarė fortepijono garsai – Violetos Coutaz atliko Johano Sebastijano Bacho ir prancūzų klavyro meistrų kūrinius.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Aktualiausia

Naujausios žinios

Kaunas žengia į kitą etapą: pristatė, kaip atrodys naujasis miesto centras (foto)

Vaikų šventės Kaune – jau ir su vandens pramogomis

V. Makūnas ketvirtą kartą inauguruotas Kauno rajono meru: išsirinko ir bendražygius

Motinos dieną – jubiliejinės 55-osios sportinių šokių varžybos „Gintarinė pora“

Tęsia tradiciją: Kauno autobusų stotyje - nemokamas „Kaunas Jazz“ koncertas

Kauno stadiono rekonstrukcijos vingiai: kur šimtai žadėtų turkų darbininkų?

Čekų cirkas gastruoliuos Kaune

Kauno klinikos planuoja įsigyti įrenginį, padėsiantį gelbėti žmonių gyvybes

Name kilus gaisrui į ligoninę išvežtas apdegęs žmogus be sąmonės

Gavę iš darbdavio dovanų, galite netekti lengvatų