Kaune apsilankė mūsų mieste gimusio žinomo prancūzų filosofo E. Levino sūnus

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Antradienio popietė prasidėjo pakiliai, Kauno menininkų namuose vyko išskirtinis renginys, skirtas didžiam iš kauniečių miesto kilusiam žmogui  – konferencija „Emanuelis Levinas: gyvenimas ir kūryba“. Šis įvykis pritraukė žinomus politikus.

Kovo 19 dieną, antradienį, 15 valandą mieste prasidėjo unikalus renginys, skirtas visame pasaulyje žinomam Emanueliui Levinui.

„Šiuo atveju kalbame apie žmogų, kuris gimė Kaune, išgyveno Holokaustą Prancūzijoje, tapo pasaulyje žymiu filosofu“, – taip savo „Facebook“ paskyroje antradienį rašė vicemeras Simonas Kairys.

Šioje istorinėje akimirkoje dalyvavo garbingi svečiai – kartu su žmona atvyko E. Levino sūnus Michaelis Levinas, kuris susirinkusiems tarė sveikinamąjį žodį. Kalbas pasakė ir Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Claire Lignières-Counathe bei LSMU rektorius prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas.

Pranešimus skaitė svečiai iš Lietuvos ir Prancūzijos, tad nekeista, kad popietės programa buvo parašyta dvejomis, abiejų šalių konferencijos dalyviams  suprantamomis kalbomis – lietuvių ir prancūzų. Žodį tarė Paryžiaus Sorbonos universiteto prof. Danielle Cohen-Levinas, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto doc. dr. Aušra Pažėraitė ir Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto dr. Viktoras Bachmetjevas.

Konferencijos dalyviai skaitė pranešimus, apibūdinančius filosofo E. Levino gyvenimą: etiką išlikti žmogumi, jo profesiją bei šeimos gyvenimo pėdsakus Kaune. Renginį uždarė fortepijono garsai – Violetos Coutaz atliko Johano Sebastijano Bacho ir prancūzų klavyro meistrų kūrinius.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Pakartotinis pranešimas: uždaromas Aleksoto tiltas

Tyrimas atskleidė senatvės Lietuvoje realybę: rezultatai sukrėtė net tyrėjus

Seime svarstymai dėl stichijų padarinių: akiratyje – ūkininkai

Iškilo naujas siūlymas – neapmokestinti surinktų žmonių aukų

Žinios iš buvusio Kauno mero: siūlo pakeisti vardines rinkėjo korteles

Kaunietis atskleidė daugiau detalių apie gyvybę nusinešusią avariją

Buvusio žalgiriečio D. Lavrinovičiaus šeimą aplankė gandrai: atskleidė vardą

Karštas diskusinis klausimas – gimdymas sulaukus 45-erių: už ar prieš?

Kauno rajone didelė nelaimė – mašinos skrydis nuo kelio

Joninių atgarsiai pareigūnų ir gaisrininkų akimis: buvo įprasta naktis