Į nakties tamsą partizanų takais traukė šimtai žygeivių

Kauno rajono bendruomenės nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo dieną Kauno rajonas pasitinka naktiniame žygyje laisvės kovų vietomis. Kauno rajono meras V. Makūnas džiaugiasi, kad į šią iniciatyvą kasmest susirenka šimtai žygeivių.

Kauno rajonas turi gražią tradiciją Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo dieną pasitikti naktiniuose žygiuose laisvės kovų vietomis. Kauno rajono bendruomenė skelbia, kad tokį žygį Kauno rajono savivaldybė surengė jau trečią kartą kartu su Pėsčiųjų žygių asociacija.

Iniciatyvą palaiko ir Lietuvos šaulių sąjunga, Rezervo karių asociacija „Suopis“, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Marijampolės apskrities skyrius.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pasidžiaugė, kad į patriotinius žygius kasmet susirenka šimtai žygeivių, ypač daug jaunimo, atvyksta ir NATO kariai.

Šiemet toks žygis buvo surengtas naktį iš kovo 8-os į kovo 9-tą dieną. Nors oras buvo darganotas ir labai vėjuotas, bet į Zapyškio daugiafunkcį centrą atvyko užsiregistruoti maždaug 500 dalyvių.

Prieš leidžiantis į žygį skambėjo aktoriaus Henriko Savickio atliekamos patriotinės dainos, buvo perskaitytas šių metų Laisvės premijos laureato, legendinio partizanų vado Vytauto Balsio-Uosio laiškas jaunimui.

Minioje buvo galima matyti uniformų su Čekijos Respublikos skiriamaisiais ženklais. Kauno rajono savivaldybės darbuotojai taip pat delegavo savo komandą.

Žygio maršrutas vedė pro Zapyškio krašto istorines vietas, susijusias su pokario partizanais, jų dislokacijos, kautynių bei žūties vietomis – Vytauto Balsio sodybvietę Kluoniškių kaime, kurioje 1945 m. birželio 12-osios naktį nelygioje kovoje žuvo 5 partizanai, o visa sodyba buvo sudeginta. Čia ilsisi žuvusių partizanų palaikai, o jų atminimui pastatytas kryžius.

Vienas iš žygio punktų – atstatyta Papiškės-Novos partizanų žeminė Drapakampio miške. Joje 1945 metais žiemojo apie 30 partizanų. 1945 m. rugpjūtį ji buvo susprogdinta, o kautynėse žuvusiems Zigmui Balsiui ir Jurgiui Čeičiui pastatytas atminimo kryžius.

Šeštadienį panašų pėsčiųjų žygį rengia ir domeikaviškiaI. Jis skirtas šio krašto legendai – pogrindžio spaustuvininkui Vytautui Andziuliui atminti.

Pėsčiųjų žygis po Domeikavos apylinkes startuos kovo 9 d., 11 val. Domeikavos laisvalaikio salėje. Maršruto ilgis – 10 km. Pakeliui žygio dalyviai sustos lankytinose seniūnijos vietoje, klausysis pasakojimų apie žinomus šio krašto žmones.

10 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Lietuviškas kaimas, kuriame žmonės plaukioja jachtomis

Vasarą Kaune baigs naujas scenos menų festivalis „ConTempo“

Kauno „Akropolio“ laisvalaikio zona pasikeitė neatpažįstamai (foto)

D. Sabonis ir M. Kalnietis apie pasirengimo ciklą: dabar svarbiausia rasti vietos „centrams“ baudos aikštelėje

Į Lietuvą jau atvyko Indijos viceprezidentas V. Naidu

Kaunietis savo garaže sukonstravo unikalų „Lotus“

Avarija Šlienavos sankryžoje: du vyriškiai atsidūrė ligoninėje

Užsidegusiu autobusu važiavę kauniečiai: vairuotojas sakė, kad viskas čia gerai

Ar leisti dviratininkams nusimesti šviesą atspindinčias liemenes?

Lietuvą pasieks iš Europos plūstantis tropinis oras