„Krikštynų“ pataisos namuose pasekmės – nuteistieji sulaukė teismo nuosprendžio

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmai vadinamojoje „Jūros šventės“ byloje paskelbė nuosprendį trims Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijoje kaltintiems nuteistiesiems.

Kaltinamajam E. T. paskirta bausmė – 1 metai 3 mėnesiai laisvės atėmimo bausmė, kaltinamajam N. D. – 8 mėnesiai ir 27 dienos laisvės atėmimo bausmė, trečiajam kaltinamajam T. A. – 12 metų 1 mėnuo 15 dienų laisvės atėmimo bausmė. Teismo paskirtos bausmės subendrintos su ankstesnėmis kitų teismų paskirtomis bausmėms.

Teismas konstatavo, jog kaltinamieji nusikaltimą padarė tyčia, rašoma Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmų pranešime spaudai.

„Kaltinamieji elgdamiesi įžūliai ir iššaukiančiai, turėjo tikslą pasityčioti iš į būrį naujai paskirtų bausmę atlikti nuteistųjų, kitų nuteistųjų akivaizdoje, kurie pagal nuteistųjų tarpe nerašytas taisykles nesilaiko šių taisyklių, prausykloje, padarė nusikaltimą. Kaltinamųjų kaltė yra neginčijamai įrodytos ikiteisminio tyrimo surinktų ir teisiamajame posėdyje ištirtų įrodymų visuma.“- rašoma teismo nuosprendyje.

Nuteistieji E. T., N. D. ir T.A. vėl į teisiamųjų suolą sėdo už tai, kad 2018 m. liepos mėnesį atlikdami bausmes Pravieniškių pataisos namuose – atvirojoje kolonijoje, prausyklos patalpoje, veikdami kartu, suorganizavo „Jūros šventę“ dar kitaip vadinamą „krikštynomis“ ir stebint būriui nuteistųjų, trims nukentėjusiesiems, sėdintiems ant kėdžių, sudavė nenustatytą skaičių smūgių susuktais šlapiais rankšluosčiais, pylė šaltą vandenį kibirais ant pusnuogių nukentėjusiųjų, taip jiems sukeliant šoką.

„Krikštynos“ suorganizuotos tikslu pasityčioti iš naujai paskirtų bausmę atlikti nuteistųjų bei iš nuteistųjų (kitaip vadinamų „prisidirbusiaisiais“), kurie nesilaiko pataisos namų nerašytų taisyklių. Tokiais savo veiksmais kaltinamieji E. T., N. D. ir T. A. demonstravo nepagarbą kitiems nuteistiesiems ir žemino nukentėjusiųjų orumą.

Nagrinėjant „Jūros šventės“ bylą, liudytojai apklausti nebuvo, nes kaltinamieji pripažino kaltę, gailėjosi, atsiprašė nukentėjusiųjų, dėl to byloje buvo atliktas sutrumpintas įrodymų tyrimas. Dėl šios priežasties teismas paskirtas bausmes už viešosios tvarkos pažeidimą sumažino vienu trečdaliu.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Sveikas žmogus ugdomas nuo kūdikystės

Šešėline veikla įtariamas „Grill London“ vadovas išleidžiamas į laisvę

Nelaimė Kaune: autobusas partrenkė žmogų

Vairuotojų laukia dar vienas pokytis: turėtų didėti automobilių techninės apžiūros kainos

Nestandartinė operacija Kaune: neutralizuotos 74 aviacinės bombos

Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje užfiksuota daugiau nei 360 įvežtinių koronaviruso atvejų

Du iš keturių naujausių koronaviruso atvejų – Kauno apskrityje

Kariuomenės vadas: Lietuvos oro gynyba pakilo į aukštesnį lygį

Kauno apskrities policijos vadovo kėdės siekia du kandidatai

Lietuvoje – dar 4 nauji koronaviruso infekcijos atvejai