„Krikštynų“ pataisos namuose pasekmės – nuteistieji sulaukė teismo nuosprendžio

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmai vadinamojoje „Jūros šventės“ byloje paskelbė nuosprendį trims Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijoje kaltintiems nuteistiesiems.

Kaltinamajam E. T. paskirta bausmė – 1 metai 3 mėnesiai laisvės atėmimo bausmė, kaltinamajam N. D. – 8 mėnesiai ir 27 dienos laisvės atėmimo bausmė, trečiajam kaltinamajam T. A. – 12 metų 1 mėnuo 15 dienų laisvės atėmimo bausmė. Teismo paskirtos bausmės subendrintos su ankstesnėmis kitų teismų paskirtomis bausmėms.

Teismas konstatavo, jog kaltinamieji nusikaltimą padarė tyčia, rašoma Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmų pranešime spaudai.

„Kaltinamieji elgdamiesi įžūliai ir iššaukiančiai, turėjo tikslą pasityčioti iš į būrį naujai paskirtų bausmę atlikti nuteistųjų, kitų nuteistųjų akivaizdoje, kurie pagal nuteistųjų tarpe nerašytas taisykles nesilaiko šių taisyklių, prausykloje, padarė nusikaltimą. Kaltinamųjų kaltė yra neginčijamai įrodytos ikiteisminio tyrimo surinktų ir teisiamajame posėdyje ištirtų įrodymų visuma.“- rašoma teismo nuosprendyje.

Nuteistieji E. T., N. D. ir T.A. vėl į teisiamųjų suolą sėdo už tai, kad 2018 m. liepos mėnesį atlikdami bausmes Pravieniškių pataisos namuose – atvirojoje kolonijoje, prausyklos patalpoje, veikdami kartu, suorganizavo „Jūros šventę“ dar kitaip vadinamą „krikštynomis“ ir stebint būriui nuteistųjų, trims nukentėjusiesiems, sėdintiems ant kėdžių, sudavė nenustatytą skaičių smūgių susuktais šlapiais rankšluosčiais, pylė šaltą vandenį kibirais ant pusnuogių nukentėjusiųjų, taip jiems sukeliant šoką.

„Krikštynos“ suorganizuotos tikslu pasityčioti iš naujai paskirtų bausmę atlikti nuteistųjų bei iš nuteistųjų (kitaip vadinamų „prisidirbusiaisiais“), kurie nesilaiko pataisos namų nerašytų taisyklių. Tokiais savo veiksmais kaltinamieji E. T., N. D. ir T. A. demonstravo nepagarbą kitiems nuteistiesiems ir žemino nukentėjusiųjų orumą.

Nagrinėjant „Jūros šventės“ bylą, liudytojai apklausti nebuvo, nes kaltinamieji pripažino kaltę, gailėjosi, atsiprašė nukentėjusiųjų, dėl to byloje buvo atliktas sutrumpintas įrodymų tyrimas. Dėl šios priežasties teismas paskirtas bausmes už viešosios tvarkos pažeidimą sumažino vienu trečdaliu.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Lietuviškas kaimas, kuriame žmonės plaukioja jachtomis

Vasarą Kaune baigs naujas scenos menų festivalis „ConTempo“

Kauno „Akropolio“ laisvalaikio zona pasikeitė neatpažįstamai (foto)

D. Sabonis ir M. Kalnietis apie pasirengimo ciklą: dabar svarbiausia rasti vietos „centrams“ baudos aikštelėje

Į Lietuvą jau atvyko Indijos viceprezidentas V. Naidu

Kaunietis savo garaže sukonstravo unikalų „Lotus“

Avarija Šlienavos sankryžoje: du vyriškiai atsidūrė ligoninėje

Užsidegusiu autobusu važiavę kauniečiai: vairuotojas sakė, kad viskas čia gerai

Ar leisti dviratininkams nusimesti šviesą atspindinčias liemenes?

Lietuvą pasieks iš Europos plūstantis tropinis oras