„Krikštynų“ pataisos namuose pasekmės – nuteistieji sulaukė teismo nuosprendžio

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmai vadinamojoje „Jūros šventės“ byloje paskelbė nuosprendį trims Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijoje kaltintiems nuteistiesiems.

Kaltinamajam E. T. paskirta bausmė – 1 metai 3 mėnesiai laisvės atėmimo bausmė, kaltinamajam N. D. – 8 mėnesiai ir 27 dienos laisvės atėmimo bausmė, trečiajam kaltinamajam T. A. – 12 metų 1 mėnuo 15 dienų laisvės atėmimo bausmė. Teismo paskirtos bausmės subendrintos su ankstesnėmis kitų teismų paskirtomis bausmėms.

Teismas konstatavo, jog kaltinamieji nusikaltimą padarė tyčia, rašoma Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmų pranešime spaudai.

„Kaltinamieji elgdamiesi įžūliai ir iššaukiančiai, turėjo tikslą pasityčioti iš į būrį naujai paskirtų bausmę atlikti nuteistųjų, kitų nuteistųjų akivaizdoje, kurie pagal nuteistųjų tarpe nerašytas taisykles nesilaiko šių taisyklių, prausykloje, padarė nusikaltimą. Kaltinamųjų kaltė yra neginčijamai įrodytos ikiteisminio tyrimo surinktų ir teisiamajame posėdyje ištirtų įrodymų visuma.“- rašoma teismo nuosprendyje.

Nuteistieji E. T., N. D. ir T.A. vėl į teisiamųjų suolą sėdo už tai, kad 2018 m. liepos mėnesį atlikdami bausmes Pravieniškių pataisos namuose – atvirojoje kolonijoje, prausyklos patalpoje, veikdami kartu, suorganizavo „Jūros šventę“ dar kitaip vadinamą „krikštynomis“ ir stebint būriui nuteistųjų, trims nukentėjusiesiems, sėdintiems ant kėdžių, sudavė nenustatytą skaičių smūgių susuktais šlapiais rankšluosčiais, pylė šaltą vandenį kibirais ant pusnuogių nukentėjusiųjų, taip jiems sukeliant šoką.

„Krikštynos“ suorganizuotos tikslu pasityčioti iš naujai paskirtų bausmę atlikti nuteistųjų bei iš nuteistųjų (kitaip vadinamų „prisidirbusiaisiais“), kurie nesilaiko pataisos namų nerašytų taisyklių. Tokiais savo veiksmais kaltinamieji E. T., N. D. ir T. A. demonstravo nepagarbą kitiems nuteistiesiems ir žemino nukentėjusiųjų orumą.

Nagrinėjant „Jūros šventės“ bylą, liudytojai apklausti nebuvo, nes kaltinamieji pripažino kaltę, gailėjosi, atsiprašė nukentėjusiųjų, dėl to byloje buvo atliktas sutrumpintas įrodymų tyrimas. Dėl šios priežasties teismas paskirtas bausmes už viešosios tvarkos pažeidimą sumažino vienu trečdaliu.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Tymų protrūkis paskatino valdžios diskusiją apie privalomus skiepus

Kovai su vaikus puolančia infekcija Kauno ligoninėje - 700 tūkstančių eurų

Tritaškių lietumi prapliupęs „Žalgiris“ vėl paskandino „Šiaulių“ laivą

Ugniagesiai papasakojo apie nelengvą darbą: trys dalykai, kurių nevalia daryti po eismo įvykio

Kaip per porą dešimtmečių Kaunas tapo pirmuoju miestu Lietuvoje

Savaitgalis sodyboje apkarto: vyrui teko kviesti policiją

Nuo balandžio - nauja kai kurių automobilių registravimo tvarka

Kaune įkurta Lietuvos žurnalistų sąjunga švenčia svarbią sukaktį

Kaune užfiksuotas neįprastas gamtos reiškinys

Stringant pasų išdavimui, tikisi pagalbos iš privačių įmonių